Jump to content
IGNORED

Zimnica


April

Recommended Posts

Sušeni paradajzići :)

 

Krenulo se od 2 kile

 

E62Uyim.jpg

 

RJgs9Dr.jpg

 

a posle skoro 12 sati sušenja na 100 stepeni skvrčnuli su se u ovoliko

 

riydGIO.jpg

 

i stali u malu teglicu s muljem i začinima.

Kad se već bilo pri belome luku i ulju eto i malo brusketa da se krcka :wub:

4BNzJSr.jpg

Ljutko jab to pravio ajd opiši malo pls...
Link to comment

Ostalo dosta ultra hot papricica,pa ko velim ajde malo da turim u teglu.Klasika:voda sirce,so,secer,korijander u zrnu mesto bibera.jedini problem ce biti ko ce to pojesti.Meni i obicne fafarone iz tursije prave problem kad ih vise pojedem,bice da je zbog kiseline ili konzervansa a ove ce biti vrlo vrlo zajebane

img20151004141642.jpg

Link to comment

Ljutko jab to pravio ajd opiši malo pls...

Kasnim sa recepatom al ako nadješ negde šljiva paradajziće javi i ja bi pravila još :) dakle suši se taj tip paradjiza jer ima manje semenki i tečnosti u sebi, to su oni duguljsti. . Opereš isečeš na pola do četvrt zavisno od veličine , ono malo semenki sa vodom izvadiš i baciš  i poredjaš na papir za pečenje u plehu  nabacaš soli preko, lepše je ako ima neke krupne al i obična je uradila posao. I staviš u rernu na 100 stepeni pa zaboraviš na desetak , 12 sati, zavisi od rerne  , ovo se sušilo 12 sati ,  u prethodnom šporetu je bivalo 7, 8. Pogledaš zapravo ponekada,   suvo je kad nema tečnosti okolo , skvrče se,  malo potamne ali ne valja da se baš presuše tj prepeku.

redjaš u teglicu, zbiješ prilično,  staviš unutra izmedju redova beli luk u čenu, ruzmarin ili neki drugi začin koji voliš i zaliješ maslinovim uljem . I to je to Ne mora da stoji u frižideru al nije loše da je na hladnom kao i ostala zimnica

Link to comment

Ostalo dosta ultra hot papricica,pa ko velim ajde malo da turim u teglu.Klasika:voda sirce,so,secer,korijander u zrnu mesto bibera.jedini problem ce biti ko ce to pojesti.Meni i obicne fafarone iz tursije prave problem kad ih vise pojedem,bice da je zbog kiseline ili konzervansa a ove ce biti vrlo vrlo zajebane

img20151004141642.jpg

Ne bih ja to u zivotu mogao da jedem.

 

Sad sam izvadio polovinu fatalija(bez semenki i membrana) iz zamrzivaca da zaljutim djuvec. Samo sam llznuo prste posle dodirivanja onako zamrznute i vec mi gore usne. Osecam da ce djuvec biti ubistveno ljut i sa tom polovinom.

 

Drugom polovinom te papricice sam zaljutio cili pre neki dan i pun lonac je bio bas zdravo ljut. Preciznije opet sam psovan da nisam normalan kolko sam zaljutio  :s_d:

 

Ako bih pojeo celu verovatno bih overio na mestu.

 

Fatali bi trebalo da je iste ljutine kao obican habanero al je verovatno zbog velicine zeznutija zverka.

Edited by katamaran
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...