Jump to content
IGNORED

Raspad SFRJ


Muwan

Recommended Posts

A šta je to Srbija gubila u ratu sem privilegija koje je imala u federaciji?
Mmmmmm .... pa, bas nista.Sta Albanci gube time da kosovo npr. pripadne (hipoteticki) Srbiji? Sta Srbi gube time sto postaju manjina u najmanje tri republike?Pa, bas nista.Jebote, ratovaste i klaste se tamo za status Kosova koje je jedino demografski albansko, a pitas me sad sta Srbija gubi raspadom SFRJ ovog puta igorisuci kosovsku logiku.Dogovori se.
Link to comment
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Roger Sanchez

    207

  • cedo

    75

  • harper

    63

  • steins

    63

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kosovo nije bilo ni pitano oko tih ustavnih promena, već je tadašnja skupština SAP Kosova nasilno raspuštena, pa nasilna smena člana predsedništva(Sejdo Bajramović umesto Rize Sapunxhiua)A zna se da se savezni ustav kao ni ustrojstvo SAP-ova ne može menjati bez saglasnosti pokrajinskih skupština. Za ostalo imaš experta za Kosovo pa se njemu obrati :lol: :lol: :lol: Od njega ćeš čuti ono što bi hteo da čuješ Sve ostalo što kažem shvatićeš kao prepucavanje, pa.......
To shto ti pishesh je uzimanje privilegija ... sve si pomeshao.Ti nisi ozbiljan diskutant ... vec jedan ostrashceni nacionalista, shto je meni jasno odavno ... ali ajd ... i ja glup, pa dajem svakome josh jednu shansu.
Link to comment
Eh, Rodjere, pa onda se slazemo. Srbija je kriva za rat, tacno. Jedino je njoj rat odgovarao jer je raspadom SFRJ jedina gubila - svi ostali su dobijali.Po istoj logici po kojoj je rat na kosovu odgovarao secesionistima, a ne Srbiji.
Kronološki problemi, Kauboje. 1992 - 1993 to je lijepo, predivno izgledalo, samo da su strani zavaditelji ukinuli sankcije a poraženi Hrvati i Muslimani potpisali primirje - sve 5. Di ćeš bolje.Tek 1995. postalo je ružno, a 1999. najružnije. Tako je postalo gadno da se je i jedan junak Ratko Mladić i romantičar Karadžić pomirio s tim da potpisuje ono što mu je godinu dana ranije bilo ravno kapitulaciji,
.Kad je Zlobi zbilja, zbilja stalo da stvar završi - kad je postala ružna, a ukidanje sankcija mu nisu dali džabe nakon puno probavanja i migoljenja, onda više nije bilo cile mile. Nije bilo više ni igrarija sa skupštinom, ni igrarija sa oćemo-nećemo. Edited by Roger Sanchez
Link to comment
Kronološki problemi, Kauboje. 1992 - 1993 to je lijepo, predivno izgledalo, samo da su strani zavaditelji ukinuli sankcije a poraženi Hrvati i Muslimani potpisali primirje - sve 5. Di ćeš bolje.Tek 1995. postalo je ružno, a 1999. najružnije.
Pa reklo bi se - bumerang. 1999-te vratila mu se u lice (i Srbiji too) citava ona neprincipijelna papazjanija na koju je nagovarao bosanskie i hrvatske Srbe - pravo na otcepljenje odnosno nezavisnost.Sada su to isto pravo oruzjem zahtevali k. Albanci. Sa tom razlikom sto su Albanci uspeli u svom naumu. Hocu reci, zapocinjanje rata im se, za razliku od srpskog slucaja, isplatilo. Edited by CowBoy
Link to comment
Navedi jednu, samo jednu privilegiju. Tek da ne ispadneš trećerazredni provokator.
Ma, pusti coveka na miru. Nije on provokator, da bi to bio morao bi da ima minimum inteligencije. On prosto redja opsta mesta i bespotrebne licne digresije jedne za drugim, njih povremeno prosara ponekom uvredom i diskvalifikacijom i to mu je citav forumski opus.Sto se tice privilegija Srbije, jedan od glavnih razloga raspada SFRJ je Miloseviceva alavost u posezanju za odredjenim privilegijama. Na primer, cetiri glasa u Predsednistvu koji su mu obezbedjivali minimum blokadu da ne prodje nesto sto ne zeli kao vrlo jak adut u nadgornjavanju sa drugim republikama.
Link to comment
Ma, pusti coveka na miru. Nije on provokator, da bi to bio morao bi da ima minimum inteligencije. On prosto redja opsta mesta i bespotrebne licne digresije jedne za drugim, njih povremeno prosara ponekom uvredom i diskvalifikacijom i to mu je citav forumski opus.Sto se tice privilegija Srbije, jedan od glavnih razloga raspada SFRJ je Miloseviceva alavost u posezanju za odredjenim privilegijama. Na primer, cetiri glasa u Predsednistvu koji su mu obezbedjivali minimum blokadu da ne prodje nesto sto ne zeli kao vrlo jak adut u nadgornjavanju sa drugim republikama.
Znam boli. Samo nema više Bac u kry
Link to comment
ok, hvala.nego šta, naplatiti im i za '74. te '45.čudo je ta naknadna pamet na balkanu. da je našim dedovima našeg mozga, srpsko bi proleće bilo triput mirisnije od hrvatskog, a trebinjska grupa višestruko plodnija od bugojanske.
vidi dilindžeru ti ili si1.novajlija koji pokušava na mala vrata da udje u raspravu o raspadu SFRJ, jer zapravo nije siguran u ono što bi napisao, u kom slučaju ti toplo preporučujem nekog drugog za "zeca"2. Agent Provocateur koji pokušava da poentira na ovako jefitnim štosevima, u kom slučaju moram da te pitam "jel to neki štos iz Minhena?"3. nacionalista s one strane plote, u kom slučaju imaš moje poštovanje, ako ni zbog čeg drugog ono zato što sam uvek više cenio poštene nacionaliste /ii čak šoviniste/ od pokvarenih one-track-minded kvazigradjanskih mrsomuda....anyway, ne pali se,....smajli na kraju je više nego jasan znak.PS nego koja je to Trebinjska grupa? Bojim se da je moj litlle helper Gugl zatajio. Izbacuje neke četnike iz 44te i neke narkodilere s početka iljaditih, a nešto mi ni jedni ni drugi nisu etalon za poredjenje sa Bugojnom.
Link to comment
Sto se tice privilegija Srbije, jedan od glavnih razloga raspada SFRJ je Miloseviceva alavost u posezanju za odredjenim privilegijama. Na primer, cetiri glasa u Predsednistvu koji su mu obezbedjivali minimum blokadu da ne prodje nesto sto ne zeli kao vrlo jak adut u nadgornjavanju sa drugim republikama.
To je vec neshto drugo ... ali nije nikako gubljenje privilegija/nechega, kako to napisa CowBoy ... ili pristevac :isuse:.Chak ne bih rekao ni da je uzimanje privilegija ... to je zatecheno stanje i promenjljiva stvar ... ulazili smo u vishepartijski sistem a i rekonstrukcija drzhave je bila neophodna.
Link to comment
Sto se tice privilegija Srbije, jedan od glavnih razloga raspada SFRJ je Miloseviceva alavost u posezanju za odredjenim privilegijama. Na primer, cetiri glasa u Predsednistvu koji su mu obezbedjivali minimum blokadu da ne prodje nesto sto ne zeli kao vrlo jak adut u nadgornjavanju sa drugim republikama.
Alternativa je bila redovno preglasavanje Srbije po svim pitanjima, tako da ne vidim neku veliku privilegiju u pokušaju da se obezbedi makar status quo. Predsedništvo SFRJ je raspadom komunizma postalo najobičniji ring za preglasavanje u kome su se odmah polarizovale dve grupe koje ne bi bile u stanju da se slože oko toga koje je doba dana. Dodatno, članovi tog predsedništva nisu bili samo glasonoše svojih novoformiranih nacionalnih i kvazigrađanskih partija već su bili podložni i mnogim drugim uticajima sa strane. Taj izvršni organ jednostavno nije imao budućnost, kao što ga nije imala ni država kojom je upravljao. Edited by beowl
Link to comment
To je vec neshto drugo ... ali nije nikako gubljenje privilegija/nechega, kako to napisa CowBoy ... ili pristevac :isuse:.Chak ne bih rekao ni da je uzimanje privilegija ... to je zatecheno stanje i promenjljiva stvar ... ulazili smo u vishepartijski sistem a i rekonstrukcija drzhave je bila neophodna.
Alternativa je bila redovno preglasavanje po svim pitanjima, tako da ne vidim neku veliku privilegiju u pokušaju da se obezbedi makar status quo. Predsedništvo SFRJ je raspadom komunizma postalo najobičniji ring za preglasavanje u kome su se odmah polarizovale dve grupe koje ne bi bile u stanju da se slože oko toga koje je doba dana. Dodatno, članovi tog predseništva nisu bili samo glasonoše svojih novoformiranih nacionalnih i kvazigrađanskih partija već su bili podložni i mnogim drugim uticajima sa strane. Taj izvršni organ jednostavno nije imao budućnost, kao što ga nije imala ni država kojom je upravljao.
To je drugi deo price. I lici na Milosevica da bije bitke oko stvari za koje ne vredi ujutru ustajati iz kreveta. Ali, taj pokusaj gutanja Predsednistva nije samo tehnicki potez vec je takodje i nesto sto pokazuje manir i tendenciju. Takodje se ne moze tek tako zanemariti kakva osecanja je u Sloveniji i Hrvatskoj proizvodila situacija u kojoj su oni u nekom zajednickom politickom telu ucestvovali sa po jednim a Srbija sa cetiri glasa. I to u politickom telu koje je, makar formalno, imalo vlast da upravlja sa JNA koja je u to vreme bila jedina znacajna oruzana cinjenica. Pri cemu se nacin na koji je dosla do ta cetiri glasa moze nazvati kako god ali ne i regularnim. Dakle, stecena prednost + nacin na koji je stecena = privilegija.Ne da je to narocito bitno, ionako vecina sagovornika ovde kad govori o polozaju republika u to vreme najcesce se gadja opstim mestima. Nije ni do privilegija toliko koliko do toga sta je sve ko mislio da onaj drugi ima od privilegija.
Link to comment
Jel ti beše onaj ko je prvi video Ahtisaarijev plan??? :Hail: :Hail: :Hail:
Ne. Prvi na onom forumu ga je video LordLights. On mi ga je i poslao na PM.Povlacim ono sto sam rekao za trecerazredne provokatore. Ti si ispod svakog razreda, nisi u stanju cak ni da zapamtis najosnovnije stvari. Mozda da probas da isprovociras neku amebu ili mitohondriju. Vezbe radi. Od necega mora da se pocne.
Link to comment
vidi dilindžeru ti ili si1.novajlija koji pokušava na mala vrata da udje u raspravu o raspadu SFRJ, jer zapravo nije siguran u ono što bi napisao, u kom slučaju ti toplo preporučujem nekog drugog za "zeca"2. Agent Provocateur koji pokušava da poentira na ovako jefitnim štosevima, u kom slučaju moram da te pitam "jel to neki štos iz Minhena?"3. nacionalista s one strane plote, u kom slučaju imaš moje poštovanje, ako ni zbog čeg drugog ono zato što sam uvek više cenio poštene nacionaliste /ii čak šoviniste/ od pokvarenih one-track-minded kvazigradjanskih mrsomuda....anyway, ne pali se,....smajli na kraju je više nego jasan znak.PS nego koja je to Trebinjska grupa? Bojim se da je moj litlle helper Gugl zatajio. Izbacuje neke četnike iz 44te i neke narkodilere s početka iljaditih, a nešto mi ni jedni ni drugi nisu etalon za poredjenje sa Bugojnom.
jedan smajli i pokušaj ironije teško može neutralisati pređašnje delo. no nebitno.i ne samo da nema trebinjske grupe nego nema ni onog srpskog proljeća.što znači da su tadašnji srbi bili veoma spokojni i zadovoljni 'naplatom' '45. neko drugi je nezadovoljan bio. srbi ne, ni u manjem procentu.ali osvešćena postmemorandumska srbadija bi da im nešto naknadno pojasni zar ne? gde su se '45 zajebali kakve su šanse propustili, što su slepi kod očiju bili itd.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...