Jump to content
IGNORED

Raspad SFRJ


Muwan

Recommended Posts

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Roger Sanchez

    207

  • cedo

    75

  • harper

    63

  • steins

    63

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ја ништа не паткометришем. То моје питање је итекако повезано са садашњим Косовом и свим дешавањима око Косова у блиској нам прошлости.

Link to comment

Jebao vas rat. Kome se ratuje, nadjite se negde na poljani, uzmite motorne testere, kame i slicno.Samo, kad budete polazili, ostavite vrata otkljucana i recite devojkama da ocekuju moju posetu da idemo u provod uz Rimtutituki, dok vi krv lijete za "pravednu stvar".

Link to comment
Ја ништа не паткометришем. То моје питање је итекако повезано са садашњим Косовом и свим дешавањима око Косова у блиској нам прошлости.
E , nema veze s tobom dok sam ja sporokucajući čuknuo dugme ,tvoj post je već otišao
Link to comment

Само да буде јасно.

Jebao vas rat. Kome se ratuje, nadjite se negde na poljani, uzmite motorne testere, kame i slicno.Samo, kad budete polazili, ostavite vrata otkljucana i recite devojkama da ocekuju moju posetu da idemo u provod uz Rimtutituki, dok vi krv lijete za "pravednu stvar".
Ћорак и даље, пих.
Link to comment
Hajde da nacrtam, pošto vidim da je potrebno. Srbija je glavni uzročnik rata. U ratu, ako to niste znali, stradaju nedužni ljudi. Imate sreću da to nisu vaša deca, roditelji, prijatelji, rođaci ili poznanici, već tamo neki vama nepoznati ljudi. Ova država ih je ubila.E sad, koliko god da mi neki put andurilovi i eraserovi postovi podignu tlak, oni su u poređenju sa ovim ratnostrategijskim postovima posve bezazleni. Kolateralna šteta ovih ratova nisu anduril ili eraser, već laki, steins i ostala ekipa koja drka na pucanje iz puške i dobar ratni pi-ar.
eneeeee.........u ratu ginu nevini ljudi? Pa si se baš ti našao pametan da mi to pojasniš? :isuse:et bold - iz principa ne ulazim u rasprave sa ovakvim stavovima. Prvo su potpuno jeftini, drugo potpuno maše poentu, treće uglavnom su samodovoljni. I potpuno imbecilni, ko stavovi mog kolege odande da je pogibija ostalih tragedija, a pogibija srba - božja pravda.Zbog te iste božje pravde, samo da te ispravim da su sve države ex Yu ubile odredjenu količinu nevinih ljudi. Nije to samo srpski recept.Na koncu, Laki je to bolje objasnio.PS ipak bolje da drkam na pucanje nego na sopstvene kozmopolitske stavove.
Link to comment
Zbog te iste božje pravde, samo da te ispravim da su sve države ex Yu ubile odredjenu količinu nevinih ljudi. Nije to samo srpski recept.Na koncu, Laki je to bolje objasnio.PS ipak bolje da drkam na pucanje nego na sopstvene kozmopolitske stavove.
nema sta ti mene da ispravljas, meni je potpuno jasno da su sve drzave ex yu ubile odredjenu kolicinu nevinih ljudi.razlika izmedju tebe i mene je to sto ti zagovaras ta ubistva. a to si ucinio eksplicitnom tvrdnjom da smo trebali "suptilno" da odreagujemo kao "braca hrvati u bosni".kosmopolitski stavovi nikada nikome nisu oduzeli zivot. ratnohuskaski stavovi, nasuprot tome, jesu doneli mnogo patanje mnogim ljudima. svako drka na ono sto mu je pri srcu, o i tom smislu je dobro da je izaslo na videlo koje vrednosti su kom forumasu prioritetne. nekome je do ubijanja, nekom je do mira. neko bi da puzi, a neko bi da guzi. stvar dobrog ukusa, kucnog vaspitanja i humanosti. edit< sto se tice rasprave sa stanovitim kolegom odande, to ti raspravi tamo. ne znam o cemu/kome govoris. Edited by pacey defender
Link to comment

Samo da se oglasim sa svog ratnohuškačkog :lol: stajališta; zastupam stav da ukoliko već ratuješ, činiš to da pobediš. Cijenim da je bolje dobiti, no izgubiti rat. No valjda su vas to vaši idoli liberali već naučili. Ako niste do sada shvatili, nek ponove lekciju.

Link to comment
nema sta ti mene da ispravljas, meni je potpuno jasno da su sve drzave ex yu ubile odredjenu kolicinu nevinih ljudi.razlika izmedju tebe i mene je to sto ti zagovaras ta ubistva. a to si ucinio eksplicitnom tvrdnjom da smo trebali "suptilno" da odreagujemo kao "braca hrvati u bosni".kosmopolitski stavovi nikada nikome nisu oduzeli zivot. ratnohuskaski stavovi, nasuprot tome, jesu doneli mnogo patanje mnogim ljudima. svako drka na ono sto mu je pri srcu, o i tom smislu je dobro da je izaslo na videlo koje vrednosti su kom forumasu prioritetne. nekome je do ubijanja, nekom je do mira. neko bi da puzi, a neko bi da guzi. stvar dobrog ukusa, kucnog vaspitanja i humanosti. edit< sto se tice rasprave sa stanovitim kolegom odande, to ti raspravi tamo. ne znam o cemu/kome govoris.
:isuse: jesi li ti u nekoj time capsuli? Ja govorim o dogadjajima u kontekstu vremena. Ti ih vadiš otale, guraš ih 2 decenije napred i lepiš mi etiketu ratnohuškača. Boodalaštine.plus, kakav ti je to kozmopolitizam u kome nadješ krivce isključivo u jednoj strani?et bold - mani me ovih otužnih pasusa tipa sad je sve izašlo na videlo....osećam se ko na press-konferenciji naprednjaka... :puke:
Link to comment

Glupi Hitler. Da je samo poslušao generale i nastavio forsirati Moskvu, mesto što je skrenuo ka Kavkazu. Gde bi nam danas kraj bio

Edited by dillinger
Link to comment
Samo da se oglasim sa svog ratnohuškačkog :lol: stajališta; zastupam stav da ukoliko već ratuješ, činiš to da pobediš. Cijenim da je bolje dobiti, no izgubiti rat. No valjda su vas to vaši idoli liberali već naučili. Ako niste do sada shvatili, nek ponove lekciju.
Ali najbolje je da do rata uopšte i ne dođe. A i ako dođe, da se rat vodi koliko god je moguće poštujuću neka pravila ratovanja, bez masovnih ubistava civila i ratnijeh zločina. Rat je po definiciji, akt nasilja da se protivnik prinudi sopstvenoj volji. Svaki je rat politička odluka. Jugoslovenski ratovi nisu mogli da budu drugačijeg karaktera, jer je njihova politička priroda zahtevala takav sled.Ideologija i politika koje su podgrevale i podsticale rat, su ga takvim načinile.Bolje je pojedine ratove izgubiti, nego se boriti za propalu političku ideju. Iz perspektive neutralnog posmatrača naravno. Iz perspekive mladog esesovca, svaka žrtva, svaki zločin i svaki rat je nebitan samo da dođemo do Endsieg-a. Edited by Utvara
Link to comment
Bolje je pojedine ratove izgubiti, nego se boriti za propalu političku ideju. Iz perspektive neutralnog posmatrača naravno. Iz perspekive mladog esesovca, svaka žrtva, svaki zločin i svaki rat je nebitan samo da dođemo do Endsieg-a.
Ključno. Srbiju su ustvari ti porazi i spasli totalnog kraha. Jer svo ono ludilo koje se valjalo od sredine osamdesetih moralo je nekad u zid udariti. I da su izvojevane sve moguće vojne pobede, perspektive ne bi bilo. Zamisli samo jebote probudimo se jednog jutra u Velikoj Srbiji sa večno ustoličenom pobedničkom garniturom koja je u ovoj ipak lepšoj stvarnosti nađubrila Požarevačke bašte. Te onda idući ka dnu piramide sa hiljadama, milionima zaslužnih u Velikom Otadžbinskom Ratu. Gledaš recimo eno onu Hrvatsku i sveprisutnu i uvažavanu kastu njihovih branitelja. I na čemu onda normalan čovek da im zavidi? Zato ne trebate igrati na savest tih likova, pokušavati iznuditi nekakvu empatiju. Jalov je to posao, onaj ko pokušava biva redovno ismejan i sažaljevan. Stoka razume samo računicu koliko je ona u svemu tome dobra, koji je njen deo.Nije ni Nemce ni Japance spopala žal za žrtvama (druge naročito, ubiše se eno od žaljenja miliona umorenih Kineza), nego su shvatili da se može nekako i bez Nacizma. Edited by dillinger
Link to comment
Ali najbolje je da do rata uopšte i ne dođe. A i ako dođe, da se rat vodi koliko god je moguće poštujuću neka pravila ratovanja, bez masovnih ubistava civila i ratnijeh zločina. Rat je po definiciji, akt nasilja da se protivnik prinudi sopstvenoj volji. Svaki je rat politička odluka. Jugoslovenski ratovi nisu mogli da budu drugačijeg karaktera, jer je njihova politička priroda zahtevala takav sled.Ideologija i politika koje su podgrevale i podsticale rat, su ga takvim načinile.Bolje je pojedine ratove izgubiti, nego se boriti za propalu političku ideju. Iz perspektive neutralnog posmatrača naravno. Iz perspekive mladog esesovca, svaka žrtva, svaki zločin i svaki rat je nebitan samo da dođemo do Endsieg-a.
sve 5 do bolda...................ali + tisuću za bold, maestralan je.... :rolf: ...kako si samo u jednoj rečenici podcrtao sopstveni kozmopolitski stav, valjda sluteći da će ova raspra /kao i svaka usotalom/ završiti sa podelom na mi Vs oni....nego, bold me tera na pitanje, ako imaš kategoriju neutralnog posmatrača i kategoriju esesovca, koja je treća kategorija? Nije valjda da rat vode samo likovi kojima je stalo da ga izgube ili pobede po svaku cenu?
Link to comment

Tja, stvarno sumnjam da je Slobodan blaženopočivši ikad razmišljao o pobedi nad "neprijateljima", sve dok ga saveznici koji vodiše neprijatelje nisu ostavili na cedilu. On je bio vođa koji nije imao smisao van vanrednog stanja. Jedino što mu je odgovaralo je bilo stanje stalnog rata, a ako je ikako moguće ratuckanja.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...