Jump to content
IGNORED

Raspad SFRJ


Muwan

Recommended Posts

Možda zato što nisu Hrvati sravnili Smederevo već Srbi Vukovar i što nisu Bošnjaci snajperisali Beograd, nego Srbi Sarajevo.
ovo je nespretan argument kojim bi Ti da odbraniš ostale ex Yu šovinizme. koji na tvoju žalost prestaje da vredi pišljiva boba kad se odmakneš za korak od katarze.... jer, ne radi se o tome da oni nisu imali želje, nego nisu imali mogućnosti da bombarduju i snajperišu po Smederevu i Beogradu.....i to se više nego dobro da primetiti, od govora Oca Nacije, i Tompsonove lirike preko podrške ugnjetenoj braći u Sandžaku do argumenata pojedinih pozitivno-diskriminisanih-forumaša o povjesnim granicama Istočnog Kosova i Dardanije. ja celo jutro zamišljam hipotetičku situaciju da se npr u Beogradu potpisuje peticija protivu recimo poslednjeg izveštaja o saradnji Srbije sa Hagom. Koliko bi se koplja polomilo oko toga? Kakva bi bila reakcija pozicije i opozicije? Ili još bolje, zamišljam jednog albanskog Erasera koji se protivi potpisivanju peticije. Meni je teško da ga zamislim. Ili mi je makar teško da zamislim da njegov glas može da se čuje dalje od tastature. Ne kažem da ne postoji, samo da je meni teško da ga zamislim. Edited by steins
Link to comment
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Roger Sanchez

    207

  • cedo

    75

  • harper

    63

  • steins

    63

Top Posters In This Topic

Posted Images

zamišljam jednog albanskog Erasera
Verovao ili ne, Aljbin Kurti iz "Samoopredeljenja" je svojevremeno i bio upravo tako nešto. Kad su se negde u 2. polovini 90-ih održavali susreti "naših" i "njihovih" "naprednih, antiratni orijentisanih, građanskih (...dodati po želji pridev po prethodnom patternu)" omladinaca, pomenuti A.K. je bio upravo predvodnik Novog Talasa kosovskih budućih političara.
Link to comment
ovo je nespretan argument kojim bi Ti da odbraniš ostale ex Yu šovinizme. koji na tvoju žalost prestaje da vredi pišljiva boba kad se odmakneš za korak od katarze.
Uopšte nije to nikakva odbrana njihovih šovinizama nego čisto objašnjenje zašto su Srbi sa svojim ekstremizmom dobili goru etiketu od ostalih. To što postoji navika da se diskutuje sa nekim zamišljenim "izdajnicima" nije moj problem.
... jer, ne radi se o tome da oni nisu imali želje, nego nisu imali mogućnosti da bombarduju i snajperišu po Smederevu i Beogradu.....i to se više nego dobro da primetiti, od govora Oca Nacije, i Tompsonove lirike preko podrške ugnjetenoj braći u Sandžaku do argumenata pojedinih pozitivno-diskriminisanih-forumaša o povjesnim granicama Istočnog Kosova i Dardanije.
Možda jesu a možada i nisu nikada nećemo znati. Ono što je međutim znamo, je da oni koji su imali tu mogućnost su je iskoristili, a nagađanje da li bi i drugi isto učinili da su mogli ne opravdava ništa od onoga što je urađeno. Opet, ja da koristim tvoje metode argumentacije rekao bih da ti ovim opravdavaš agresiju na Hrvatsku i ratove.
ja celo jutro zamišljam hipotetičku situaciju da se npr u Beogradu potpisuje peticija protivu recimo poslednjeg izveštaja o saradnji Srbije sa Hagom. Koliko bi se koplja polomilo oko toga? Kakva bi bila reakcija pozicije i opozicije? Ili još bolje, zamišljam jednog albanskog Erasera koji se protivi potpisivanju peticije. Meni je teško da ga zamislim. Ili mi je makar teško da zamislim da njegov glas može da se čuje dalje od tastature. Ne kažem da ne postoji, samo da je meni teško da ga zamislim.
Možda bi bilo bolje da si jutro potrošio na pametnije stvari.
Link to comment
Kako mislis necemo znati? Peti korpus, glavas i ekipa, medacki dzep, lora, klecka, mart 2004, porodica zec, skelani...
Iako su to zločini to nije dokaz da bi Hrvatska sravnila Smederevo da je mogla. Niti da bi Bošnjaci upali sa vojskom u sandžak. Niti da bi Albanci uzeli Niš da mogu. ŠBBKBB priče jednostavno ne mogu biti opravdanje za ono što je urađeno. Iste argumentacije ima i sa druge strane, pa se tako zločini opravdavaju time da bi zagreb pao ad nije bilo "branitelja".
Link to comment

Мењаш тезе. Није ово што сам навео било какво оправдање за било шта. Ако је онај из петог корпуса на телевизији рекао пали све што је српско, или су у марту 2004 паљене куће на Косову редом, палили би и Смедерево да су дошли до њега. Туђман је хтео до Земуна, питам се да ли би шид или миторвица прошли слично као босанска крајина 95.

Link to comment

Svako je uglavnom radio što je mogao s obzirom na raspoložive resurse.Rat je najvećim delom izguljen na propagandom polju. Da smo mi na vreme plaćali koga je trebalo, krivica™ bi bila makar ravnomerno raspodeljena.

Link to comment
Svako je uglavnom radio što je mogao s obzirom na raspoložive resurse.Rat je najvećim delom izguljen na propagandom polju. Da smo mi na vreme plaćali koga je trebalo, krivica™ bi bila makar ravnomerno raspodeljena.
pa što niste?
Link to comment
Tуђман је хтео до Земуна, питам се да ли би шид или миторвица прошли слично као босанска крајина 95.
Земун је heart.gif Хрватске!Јес' пун Cрба, али свеједно. happy.gif Edited by Roger Sanchez
Link to comment
pa što niste?
pa valjda zato što je vrh vizionar sloubou bio politički filip višnjić. a da je trebalo da strpa šušteću istinu u pdže nekom anglosaksonskom đubretaru - trebo je. <_<
Link to comment

šta ja znam... da sam se ja pitao, tog rata ne bi bilo, ali vidim da ovde ima ljudi koji žale što nisu bili u prilici da odlučuju o alternativnim metodama ratovanja, a meni se baš i ne obitava u takvom društvu pa ću se povući iz diskusije.

Edited by pacey defender
Link to comment

Cela ta teza o ratu koji je izgubljen zbog toga što nismo platili gde je trebalo je suština zla koje je ovde posejano devedesetih a koje vidimo i danas klija. A krivica je, gle čuda, najviše na onima koji su pokrenuli tenkove i sravnjivali gradove sa zemljom. Malo veća krivica nego na onima koji "bi to isto radili ali nisu imali čime". Rat je izgubljen zato što je bio pogrešan i zato što za njega nije bilo opravdanja.

Link to comment

E sad znaš irejseru da ću te ić demantirat, pričali smo o tome. biggrin.gif Ratovi se obično gube zato što se loše vode. Ponekad se loše vode već od same ideje, jer se neko preračuna u startu.Što se tiče lobiranja, biggrin.gif. Srpski oufenzivni rat je jednostavno loše izgledao na telki, loše u novinama (tu je dosta kriv Maršal jer se tek 90te počelo objašnjavati da te interrepubličke granice i nisu baš neke granice, a onda je bilo dockan), a još k tome ratovođe se nisu nimalo trudile da ga ušminkaju, ni po vremenu koje su si uzimali za operacije, ni po metodama i praksi ratovanja.

Link to comment

S obzirom na hronicni nedostatak interesantnih vesti sa Kosova u poslednje vreme zaista je pravo vreme da se udari novi krug rasprava istih ljudi o tome ko je gde krenuo s tenkovima pre 20 godina i kako se zajeb'o. <_< Narocito bih zeleo da cujem Eraserovo misljenje o tome, posto ga nikad ranije u zivotu nisam citao. :D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...