Jump to content
IGNORED

Raspad SFRJ


Muwan

Recommended Posts

Eto izdade nas mangup iz naših redova, i niko drugi do sami predvodnik. Da je hteo pobedu mi bi i pobedili, ne? Jebi ga kad je bio kumunjara koja je htela samo zameniti Tita a ne istinski braniti i širiti Srpstvo, je l' tako ono beše?Sve što je taj pokušavao i radio od '91. nadalje je samo gašenje požara. Koji je raspalio svojim delovanjem do '91.

Edited by dillinger
Link to comment
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Roger Sanchez

    207

  • cedo

    75

  • harper

    63

  • steins

    63

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eto izdade nas mangup iz naših redova, i niko drugi do sami predvodnik. Da je hteo pobedu mi bi i pobedili, ne? Jebi ga kad je bio kumunjara koja je htela samo zameniti Tita a ne istinski braniti i širiti Srpstvo, je l' tako ono beše?Sve što je taj pokušavao od '91. nadalje je samo gašenje požara. Koji je raspalio svojim delovanjem do '91.
Iz mojih redova nije nikako ni mogao da bude. Samo rekoh da je bio čovek neprilike i da je to ostao do kraja. Rat je tu kolateralan događaj.
Link to comment

Sve što ja želim reći je da mu se potpuno bespotrebno preispituju motivi, lepe bilo kakve ideje ili ne daj bože imputira nekakva vojna strategija. Pobeda, poraz, vanredno stanje, vlast...ma šta god.Treba samo videti tu facu na onoj prvoj međunarodnoj konferenciji na temu Jugoslavije, gde ono beše, u Hagu? Ono čime Lord Karington presedava ako se ne varam. Ono kad je Slobi i brat Momir zavukao priznavanjem secesije pa se po povratku kući naprasno dozvao pameti :lol: Pa taj čovek nije imao pojma o pojmu, kamoli neki plan, ideju o bilo čemu. Samo još jedna obična kockarska protuva kojoj je ('87 - '89) malo krenulo, pa se malo više preračunala.

Link to comment
Iz mojih redova nije nikako ni mogao da bude. Samo rekoh da je bio čovek neprilike i da je to ostao do kraja. Rat je tu kolateralan događaj.
Što je Vesleko Tenžera svojevremeno lepo bio primetio: to je politika toalet papira, vučeš, dok imaš šta da izvalačiš.Bolju defininiciju fenomena do dana današnjeg nisam čuo. Edited by Anonymous
Link to comment
Tja, stvarno sumnjam da je Slobodan blaženopočivši ikad razmišljao o pobedi nad "neprijateljima", sve dok ga saveznici koji vodiše neprijatelje nisu ostavili na cedilu. On je bio vođa koji nije imao smisao van vanrednog stanja. Jedino što mu je odgovaralo je bilo stanje stalnog rata, a ako je ikako moguće ratuckanja.
АЈДЕ!On je svoje neprijatelje pobedio 80ih. Posle toga on je bio kralj životinja, nije imao prirodnih neprijatelja. Ne sećam se da je bilo vanredno stanje 87 ili 88 kada je on počeo svoje političko delovanje i dolazak na vlast.
Link to comment
sve 5 do bolda...................ali + tisuću za bold, maestralan je.... :rolf: ...kako si samo u jednoj rečenici podcrtao sopstveni kozmopolitski stav, valjda sluteći da će ova raspra /kao i svaka usotalom/ završiti sa podelom na mi Vs oni....nego, bold me tera na pitanje, ako imaš kategoriju neutralnog posmatrača i kategoriju esesovca, koja je treća kategorija? Nije valjda da rat vode samo likovi kojima je stalo da ga izgube ili pobede po svaku cenu?
Trećeg nema prijatelju. Nije ga moguće, kao što vidiš, ni zamisliti. Koja bi to mogla da bude treća kategorija?
Link to comment
АЈДЕ!On je svoje neprijatelje pobedio 80ih. Posle toga on je bio kralj životinja, nije imao prirodnih neprijatelja. Ne sećam se da je bilo vanredno stanje 87 ili 88 kada je on počeo svoje političko delovanje i dolazak na vlast.
Slabo se sećaš. U vreme 'mitinga istine' na Ušću sam deljao noćno dežurstvo u firmi u kojoj sam tada bio radio. Itekako je majstor bio držao do neobjavljenog vanrednog stanja.
Link to comment

Najtragičnije je videti da bi ista argumentacija za rat kod ogromnog broja ljudi opet prošla, da bi opet bilo bacanja cveća na tenkove i da bi neka deca opet išla da ginu i ubijaju svoje dojučerašnje komšije u ratovima bez smisla.

Edited by Eraserhead
Link to comment
Ključno. Srbiju su ustvari ti porazi i spasli totalnog kraha. Jer svo ono ludilo koje se valjalo od sredine osamdesetih moralo je nekad u zid udariti. I da su izvojevane sve moguće vojne pobede, perspektive ne bi bilo. Zamisli samo jebote probudimo se jednog jutra u Velikoj Srbiji sa večno ustoličenom pobedničkom garniturom koja je u ovoj ipak lepšoj stvarnosti nađubrila Požarevačke bašte.
+1ja bih se u toj Srbiji osecao kao ilegalac. Stampao bih letke u mojoj maloj ilegalnoj stampariji u podrumu i sirio slovo za smanjenje Srbije.I da ponovim Dilingera - hvala bogu na tim porazima. Od njih je na kraju svima (sem izbeglicama/kolateralnoj steti) na Balkanu bolje. Ono sto boli svakog pristojnog balkanca je da u najnovijoj turi ratova nisu svi balkanski nacionalizmi porazeni, naprotiv. Oko ovog bolda se uglavnom i sukobljavaju "ratni huskaci" sa "vegeterijancima". Nekako je upadljivo da vegeterijanci brane ostale nacionalizme i nacionalisticke planove:) Edited by CowBoy
Link to comment
Slabo se sećaš. U vreme 'mitinga istine' na Ušću sam deljao noćno dežurstvo u firmi u kojoj sam tada bio radio. Itekako je majstor bio držao do neobjavljenog vanrednog stanja.
¿? U tvojoj firmi bilo je "neobjavljeno vanredno stanje"? Ja sam možda istinabog mlađi, pa se ne mogu lično sećati 86,87,88, ali ne vidim tu neko vanredno stanje u bilo kom segmentu društva i države. Kome je gorelo pod nogama 86te? Padale granate, napadao NATO pa bilo vanredno stanje?
Link to comment
¿? U tvojoj firmi bilo je "neobjavljeno vanredno stanje"? Ja sam možda istinabog mlađi, pa se ne mogu lično sećati 86,87,88, ali ne vidim tu neko vanredno stanje u bilo kom segmentu društva i države. Kome je gorelo pod nogama 86te? Padale granate, napadao NATO pa bilo vanredno stanje?
Večito se tražio razlog više za podizanje borbene gotovosti. Istorijska činjenica je da neprijatelj nikad ne spava. A kako nikad ne spava, ima puno vremena da smišlja ujudurme, pa je potrebno uvek biti pripravan. Ako kojim slučajem pomisliš da ovaj odgovor nije 100% ozbiljan, odagnaj tu pomisao.
Link to comment
¿? U tvojoj firmi bilo je "neobjavljeno vanredno stanje"? Ja sam možda istinabog mlađi, pa se ne mogu lično sećati 86,87,88, ali ne vidim tu neko vanredno stanje u bilo kom segmentu društva i države. Kome je gorelo pod nogama 86te? Padale granate, napadao NATO pa bilo vanredno stanje?
U vreme mitinga istine propagandna masina je bila toliko nadrazila ljude da su mnogi verovali da vec danas-sutra sledi opsti rat Srba i Albanaca, nekakav novi boj na Kosovu. danas se malo zaboravlja kakva je to psihoza bila. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

To je to. Svi diktatori stvaraju i odrzavaju tu psihozu vanrednog stanja. Jer to sa sobom povlaci homogenizaciju drustva, zanemarivanje svih razlika i suspenziju unutrasnjih konflikata i tako stvara ambijent koji je za diktaturu idealan. Individua gubi svaku vrednost i potpuno se utapa u kolektiv, a kolektiv se potpuno stavlja u sluzbu borbe protiv stvarne ili imaginarne opasnosti. Secam se rasprava koje sam '90 godine, kao tek ispileli vatreni pristalica opozicije, vodio sa svojim pokojnim dedom, hard kor komunistom. Nikada necu zaboraviti jednu njegovu recenicu: "Pa zar je moguce da neko u ovoj situaciji trazi izbore i promenu vlasti, sada kada nam svi rade o glavi i kada smo na ivici rata?".

Edited by Milogled Bluff
Link to comment
¿? U tvojoj firmi bilo je "neobjavljeno vanredno stanje"? Ja sam možda istinabog mlađi, pa se ne mogu lično sećati 86,87,88, ali ne vidim tu neko vanredno stanje u bilo kom segmentu društva i države. Kome je gorelo pod nogama 86te? Padale granate, napadao NATO pa bilo vanredno stanje?
Raspitaj se malo kako je bilo, umesto što mi soliš pamet. Svaka društvena firma u Srbiji je dobijala raspored dežurstva tada (u vreme 'mitinga istine' i 17-tog vanrednog kondresa SKJ). Morala se podizati tenzija do maksimuma i to je posle toga trajalo godinama. Čudo pravo što je sada ovaj narod ovako nenormalan.I ne govorim o '86-toj (tad je još uvek Stambolić bio gazda), nego o '88-moj.
Link to comment

Ja mislim da je dobro sto se te stvari zaboravljaju i sto deluju nerealno. To znaci da vec neko vreme ne zivimo u toj vrsti tenzije.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...