Jump to content
IGNORED

Fudbalska kupusara


Lancia

Recommended Posts

1 hour ago, Mindaugas Žukauskas said:

Flamini, bivši igrač Arsenala, je koosnivač  vodeće svetske kompanije za proizvodnju nekakve plastične smese koja bi trebala biti zamena za naftu u budućnosti. Smatra se da bi mogao postati milijarder, ako kompanija nastavi ovim tempom.

 

kewl

jel on tu ima neku aktivnu ulogu ili je samo investitor?

Link to comment

Ne znam da li je Tiram ima visoko obrazovanje, ali je nakon karijere postao veoma angažovan oko bitnih društvenih pitanja:

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Lilian_Thuram#Personal_life

 

Beyond his football career, Thuram has always shown political engagement, and has frequently spoken out against racism.[6] In such, during the French riots in November 2005, Thuram took a position against Nicolas Sarkozy, the head of the conservative political party (and future president) UMP and then Minister of the Interior. Thuram was opposed to the verbal attacks against young people that the then-Minister made when he talked about the "scum", and he said that Nicolas Sarkozy never lived in a "banlieue", areas of low-income housing surrounding French cities.[30]

 

On 6 September 2006, Thuram sparked controversy when he invited 80 people, who were expelled by French Minister of the Interior Nicolas Sarkozy from a flat where they lived illegally, to the football match between France and Italy.[31][32] He has also engaged in campaigns that favour the Catalan language in Northern Catalonia.[33]

 

In November 2011, Thuram curated an exhibition at the Musée du quai Branly entitled "Human Zoos: The Invention of the Savage". It examined the human zoos that traced the practice of using colonial subjects as exhibits in zoos and freak shows.[34] The material in the exhibition runs from the parade of Brazil's Tupinamba "savages" for the royal entrance of King Henry II of France in 1550 in Rouen, to the last "living spectacle" of Congo villagers exhibited in Brussels in 1958.[35]

 

In January 2013, Thuram took part in a march through Paris by supporters of the Ayrault government's plan to legalise same-sex marriage.[36] He had previously explained that he supported same-sex marriage in the name of equal rights (comparing the denial of equality for homosexuals to the denial of equal rights for women and for black people in earlier periods of history), and in the name of France's secular principles (laïcité), rejecting religious arguments against civil marriage. He also expressed support for the right of same-sex couples to adopt children.[37]

Link to comment

@omiljeni

 

Koliko kapiram, uleteo je sa kešom dok je uveliko igrao, tamo 2008., i ispostavilo se da je pametno uložen keš. Ne verujem da se on tu nešto razume u biohemiju, mada često spominje kako su ga uvek zanimale te teme, očuvanje prirodne sredine, alternativna goriva i sl.

 

https://www.verdict.co.uk/flamini-biochemical-company/

Edited by Mindaugas Žukauskas
Link to comment

Bese gavrancic je od skorijih zavrsio arhitekturu kad je zavrsio karijeru, ili tako nesto...

 

Vasovic je bio prilicno pametan koliko se secam... uvek vidis po uticaju na ekipe itd, ako su nekom uvek davali da bude kapiten, imao je nesto mozga...

Dejan Milojevic mi recimo deluje prilicno inteligentan i elokventan za kosarkasa danasnjice...

Link to comment

Zasad mi je najvise pomogao Nedved. Videcemo. Ona ima teoriju da su fudbaleri bas glupanderi i da samo uspevaju zbog talenta i rada.

 

Link to comment

Fudbal je nespojiv sa obrazovanjem. Razdvojimo inteligenciju i obrazovanje, pre svega.

I bas nije fudbal za poredjenje sa ostalim sportovima po tom pitanju.

Igrao sam fudbal u mladjim kategorijama beogradskog prvoligasa. Kada sam upisao gimnaziju treninzi su bili pre podne 8:30h recimo, posle podne 16h..i tako ja krenem kuci posle jutarnjeg treninga uz reci "vidimo se sutra", dok se ostali pozdravljaju "vidimo se u cetiri"..naravno, idu vanredno

 

A da su glupi, pa kako nisu..u grupi od 25 igraca imas 4-5 sa kojima mozes da komuniciras..ostalo..i onda naravno da nemas zelju ni da treniras sa tom grupom

 

I da, fudbal ih sustinski ne zanima. Nema tu ove PPP price koliko ovaj  DC ima ispravnih startova, kakvu foru je Batistuta sinoc prodao, koju taktiku ovi igraju, da li iskace false 9...fudbal se ne prati i ne gleda. Tj, daleko ispod proseka jednog PPP-ovca

 

Razmislja se o parama i to je to.

Link to comment
9 minutes ago, Godfrey said:

A da su glupi, pa kako nisu..u grupi od 25 igraca imas 4-5 sa kojima mozes da komuniciras..ostalo..i onda naravno da nemas zelju ni da treniras sa tom grupom


Ja sam slicno proziveo, samo u basketu. Puno njih je islo vanredno ili samostalno eskiviralo skolu. Dobri su to momci bili, ali prosto drugi svet, druga interesovanja. 
 

Mislim da je u fudbalu to jos izrazenije posto je bogatiji sport, cak i sa slabijom karijerom mozes da se proguras do neke pecalbe i zaradis finu kintu.

Link to comment

Na ovu temu - fudbal ima jednu, onako, solidno otežavajuću okolnost u odnosu na ostale loptačke sportove - udaranje lopte glavom. Zbog nekih studija koje su povezale povećan rizik od demencije se u Evropi udaranje lopte glavom polako stavlja van snage u mlađim kategorijama, bilo u vidu obaveznog akta ili preporuke. Još prije 10-ak godina su u "Bitangama i princezama" imali onaj fazon: "Udri je glavom, ne'š na fakultet!"

 

Almir Gredić je igrao za Želju odakle je došao iz Mogrena. Igrao i par utakmica za našu repku. Magistrirao je ekonomiju. Bio vrlo solidan igrač u Želji, igrao i u onom famoznom meču sa Newcastleom kad mu je Given skinuo zicer kod 0-0.

 

Pokušavam se prisjetiti nekih starih fudbalera iz lokalnog kluba i uglavnom su se prešaltati na ugostiteljstvo osim onih koji su završili DIF. Profesor tjelesnog u srednjoj školi je bivši igrač Krajine, stoper sjajne ljevice.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...