Jump to content
IGNORED

Fudbalska kupusara


Lancia

Recommended Posts

Dajte, to je bila sjajna godina, nekoliko odličnih timova i baš dosta vrhunskih igrača je imalo odličnu sezonu (Henry, Totti, Shevcenko...), proboj nekih nadolazećih (Deco, Giuly, Lampard, Carvalho, Drogba, zapravo i sami Ronaldinho na klupskom nivou...) neki koji su bljesnuli samo tad (npr Vicente). Uopšte možda najbolje sezone Arsenala i Milana, a što su najvredniji trofej uzeli neki drugi samo govori kakva je sezona bila.

Edited by dillinger
Link to comment

Lokomotiva otkinula Inter 3-0 te sezone, posle ispala od Monaka u osmini. 

Bas mi bilo zao sto su izduvali finale, mislim da se Zili povredio na pocetku odmah na 0-0 i jbg. Murinjo bukvalno naslagao sva 4 tima za koje sam te sezone navijao da osvoje, zgadio mi se jos tad. :laugh:

Link to comment
42 minutes ago, Plajvi said:

Lokomotiva otkinula Inter 3-0 te sezone, posle ispala od Monaka u osmini. 

 

 

Da, a otvorili sezonu sa 3:0 protiv najaceg Arsenala ikada, na Hajberiju (OK, Anri im je posle vratio milo za drago), tad su valjda svi za Martinsom poludeli. 

 

Raspad sezona jos jedna u nizu, menjali trenere (doduse u januaru stigli Adrijano i Stankovic) ali koga su tu sezonu nazad imali jbt: Toldo na golu, Zaneti, Kanavaro, Materaci, Kordoba ispred. 

 

 

Edited by dillinger
Link to comment
17 hours ago, dillinger said:

i da, sezona 2003/4 je labudova pesma do tada dve najače lige na svetu, pre Calciopoli-ja i smaračkog duopola Real-Barca.

 

Pa dobro, Serie A je išla po redovnom rasporedu još dvije godine - Capellov Juventus je i na terenu bio najbolji tim Italije, uzeli su onu titulu ispred nosa prevari Ancelottiju pobjedom u Milanu. Druga je stvar što se Capello nije snalazio u Evropi nakon Milana, ni sa Romom prije Juventusa niti sa Realom poslije Calciopolija.

 

Primera je postala baš bolestan duopol tek nekako sa dolaskom Pepa na klupu Barce i odgovorom Reala u vidu kupovine Ronalda i Kake u istom prelaznom roku, a poslije i dovođenjem Mourinha. Recimo, Sevilla - dvostruki osvajač Kupa UEFA - je komotno mogla da uzme titulu onda kad je Raul Tamudo zabiberio Barci. Villarreal je bio vrlo solidan, igrao polufinale (2005-06) i četvrtfinale Lige prvaka (2008-09).

Link to comment
16 hours ago, dillinger said:

 

Da, a otvorili sezonu sa 3:0 protiv najaceg Arsenala ikada, na Hajberiju (OK, Anri im je posle vratio milo za drago), tad su valjda svi za Martinsom poludeli. 

Raspad sezona jos jedna u nizu, menjali trenere (doduse u januaru stigli Adrijano i Stankovic) ali koga su tu sezonu nazad imali jbt: Toldo na golu, Zaneti, Kanavaro, Materaci, Kordoba ispred. 

 

Na Highburyju je Inter vodio Cuper. Škola taktičkog fudbala, Inter je zasluženo dobio 3-0, i to bez ozlijeđenog Vierija. Henryju Toldo odbranio penal. 

 

U drugoj utakmici ih je vodio Zaccheroni. Nuff said.

Link to comment

pa u toj jednoj jedinoj valjda, samo jednom je vodio Inter

 

jedan od cuvenih italijanskih one-season-wonder trenera, vodio sve najvece klubove, ima i titulu, a nista ne zna. bukvalno nista. 

Link to comment
Just now, goofs said:

pa u toj jednoj jedinoj valjda, samo jednom je vodio Inter

 

jedan od cuvenih italijanskih one-season-wonder trenera, vodio sve najvece klubove, ima i titulu, a nista ne zna. bukvalno nista. 

 

+100000

 

Fascinantno je da onakav mediokritet ima isti broj ligaških titula sa Milanom kao i, naprimjer, Ancelotti. Mislim, nije Zaccheroni grozan trener, ali njegov nivo je bio Udinese u kojem je i zaradio transfer u Milan pa odvukao sa sobom Helvega i Bierhoffa i na silu htio igrati 3-4-3, bez "desetke", dok krila bunare na Bierhoffa.

 

Robert Matteoni je te 1999.godine pisao (neke stvari sugerišu da mu je tekst diktirao Zvone Boban lično) da je Berlusconi bio taj koji je natjerao Zaccheronija da pređe na 3-4-1-2 u ključnom dijelu sezone gdje su iza Weaha i Bierhoffa igrali Boban ili Leonardo. Milan je na kraju nanizao hrpu uzastopnih pobjeda, uključujući i onih 2-0 na Dele Alpiju golovima Weaha. Od pozitivnih momenata Zaccheronijeve vladavine, mimo tog scudetta, mislim da su kod njega afirmaciju stekli Ambrosini i Gattuso, a i Ševčenko je odmah propucao.

Link to comment
1 hour ago, ArleKino said:

 

Pa dobro, Serie A je išla po redovnom rasporedu još dvije godine - Capellov Juventus je i na terenu bio najbolji tim Italije, uzeli su onu titulu ispred nosa prevari Ancelottiju pobjedom u Milanu. Druga je stvar što se Capello nije snalazio u Evropi nakon Milana, ni sa Romom prije Juventusa niti sa Realom poslije Calciopolija.

 

Primera je postala baš bolestan duopol tek nekako sa dolaskom Pepa na klupu Barce i odgovorom Reala u vidu kupovine Ronalda i Kake u istom prelaznom roku, a poslije i dovođenjem Mourinha. Recimo, Sevilla - dvostruki osvajač Kupa UEFA - je komotno mogla da uzme titulu onda kad je Raul Tamudo zabiberio Barci. Villarreal je bio vrlo solidan, igrao polufinale (2005-06) i četvrtfinale Lige prvaka (2008-09).

 

 

Istina, al eto meni 2003/4 sezona se urezala kao poslednja kad su, između ostalih, neki faktor bili još uvek Parma i Lacio sa jedne, i Valensija i Deportivo sa druge strane. Roma je čini mi se tad te godine najbolje igrala, u derbijima razvaljivala sve osim Milana, imala toliko igrača na svom aposlutnom vrhuncu (Toti, Mansini, Kasano..), u odbrani Kivu, Samjuel, Zebina, Kandela, Delas itd ...verovatno su bolji bili nego ikad pre i posle računajući i šampionsku god.

 

 Već sledeće sezone jeste zavladao duopol u Primeri, jedino je to zamalo Sevilja uzdrmala 2007 kad su ono beše pokradeni na gostovanju Majorki pred kraj? Sem te sezone Sevilja realno nikad nije bila takmac. A naročito to nije bio smarački Viljareal.

Edited by dillinger
Link to comment

I stalno su gubili pa stizali, neretko i 2 razlike. Igrali su Adriano i Martins napred tad, mislim da je to bila Mihajloviceva poslednja sezona, valjda su te sezone igrali bure-papir-makaze on i Adriano ko ce da je drkne iz slobodnjaka. :D 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...