Jump to content
IGNORED

CG


onamonamo

Recommended Posts

Što se CG tiče, videću već lično tamo negde u septembru, da ne kažem osetiću na svojoj koži :( jesu li se promenili. Trebalo je i prošle godine da idemo ali smo nešto morali da otkažemo u poslednjem trenutku. Baš sam radoznala da vidim šta se pronilo u međuvremenu.

 

Najebaćeš. Da bi preživela boravak ovde dole, moraš imati izvesnu dozu mazohizma u kombinaciji sa čistim ludilom. Sutra moram u jebeno Trebinje da bih ispoštovao njihove zakone, mesec dana boravka na ličnu kartu, biće svađe sutra, u prekršaju sam već tri dana.

Link to comment

ma kapiram, ali bi mi bilo ogavno i da sedim u plaznom baru ispred kog znam da cure govna u vodu.

plus mi, nazalost, ta cinjenica jako puno govori o odnosu vecine domacina prema prirodi, higijeni, gostima, zivotu uopste.

valjda je to nesto prvo u sta ces da investiras, a ne hoteli ili ne znam kakvi slicni kurci.

 

Pa to je ono što (neki ) ljudi ovde ne kapiraju, ja bih ovde pod obavezno uveo predmet tipa turističko obrazovanje ili slično, kad već nisu sami u stanju da ukapiraju, znači da se ne bacaju prazne flaše iz kola u punoj brzini, jer turisti to mrze, a ti živiš od turista. Pa polako.

 

Žalosno je što je normalnim Novljanima (a Novi je jedna od urbanijih sredina na nivou čitave ex-YU) to jasno, ali ih niko ništa ne pita.

Link to comment

dajte jos neke gradske ljude, kako se kotiraju beogradjani? 

 

Ukoliko im uđeš pod kožu, što podrazumeva da eliminišeš lokalna govna i da se ponašaš elementarno normalno (što je mislena imenica za turiste iz Srbije), prihvate te kao svog. Onda postaje zabavno.

Link to comment

Dakle septembar, 4 dana, mesto zvano Pržno. Da ulazim u vodu ili ne? Ozbiljno, kakvo je stanje sa kanalizacijom i ima li nekih čistih plaža u okolini?

Link to comment

bolje mi da cutim. dok god im placas njihov si. velika je razlika u mentalitetu. cast izuzecima.

 

sa druge strane hn je jedini primorski srpski grad u cg. vecinu populacije cine bivsa vojna lica iz srbije posle WWII (kragujevac, krusevac, cacak itd.) i posle ovog zadnjeg rata hercegovci. bokelja je ostalo starih porodica koje su na izumiranju. niksicani i kompanija sidju sa brda samo u leto da se provedu a zimi u bg i ns.

 

za 40 godina zivota gde mi je otac crnogorac, sa cetinja, do posle gimnazije kada se preselio u igalo (baba i deda su vec tu bili ali su dijete ostavili strichevima da bi se iskolovao na cetinju) a onda ga posle poslali u beograd na studije, misljenja sam da novljani jako izolovano zive jedni od drugih, da se slabo medjusobno pomazu osim ako nije birokratija ili bolest i da nemaju osecaj da poklanjaju. isto su vrlo fobicni na srbijanke (mojoj kevi se dize kosa na glavi obzirom da su joj se redovno tako obracali iako je 3-4 koleno beogradjana) i danas na trebinjanke (ja ih zovem 'nanulice'...posto su stalno u nekim nanulicama).

 

ail zato nema veze da li si iz hn ili cetinja ili podgorice, kad treba u beograd da dodju ma najsladji su. toliko toplih i lijepih reci dolazi za ne poverovati.

 

jednom me cale pitao kako ja to nikad nemam decka nekog mestanina, verovatno mu pao ujedno kamen sa srca da ga 'ne brukam' pred prijaaateljima... (bila sam zaljubljena u dvojicu- jedan nije znao - mada sam mu rekla kasnije kada smo odrasli,  a drugi jeste )...i ja kazem caletu dosta je jedan u kuci. imati jednog crnogorca u kuci je imati celu crnu goru. fala lijepo, ni cokoladu od njih nisam dobila.

 

mi domaci tamo niko nas ne dira. znaju cije smo, ciji smo....i verovatno kada se izanalizira imamo vise cg krvi nego danasnji stanovnik hn-a.

 

cim dodjem u srbiju gledacu da nadjem stare slike igala i hn...ne biste verovali koliko malo kuca ima :))

 

 

i dok sam bila mladja postojalo je rivalstvo izmedju igala i hn...zato su retko kada jedni isli kod drugih u kafice i barove. osim kod goluba. hn-ovci su smatrali igaljane seljacima, a igaljani ove pickama.

 

 

anyway, ovo je iz moje perspektive, mislim da bi vise morgana na ovu temu mogla reci.

Edited by mustang
Link to comment

Dakle septembar, 4 dana, mesto zvano Pržno. Da ulazim u vodu ili ne? Ozbiljno, kakvo je stanje sa kanalizacijom i ima li nekih čistih plaža u okolini?

 

Koje Pržno, ono kod Miločera, ili ono na Luštici? Oba su OK sa morem.

 

ail zato nema veze da li si iz hn ili cetinja ili podgorice, kad treba u beograd da dodju ma najsladji su. toliko toplih i lijepih reci dolazi za ne poverovati.

 

Kad je bog izbacivao vreću laži, bacio je vreću na Mandiće.

Link to comment

Koje Pržno, ono kod Miločera, ili ono na Luštici? Oba su OK sa morem.

 

 

Kad je bog izbacivao vreću laži, bacio je vreću na Mandiće.

 

 

a sto bas mandici? znam mandice ali iz hercegovine...od govana prave zlato recima :)

 

i mislim da na prostoru bivse sfrj nema duhovitijih ljudi od crnogoraca :) ....

Edited by mustang
Link to comment

@ anonimus

uf, mozda gresim ali to przno na lustici zivi jedino na karti. cak i matori lusticani/krtoljani to zovu plavi horizonti. mozda sada kad hotela vise nema krene da se polako vraca u upotrebu.

Edited by foto
Link to comment

a sto bas mandici? znam mandice ali iz hercegovine...od govana prave zlato recima :)

 

i mislim da na prostoru bivse sfrj nema duhovitijih ljudi od crnogoraca :) ....

 

Eno ih u Kamenom. Novim vladaju Krušoi i Mandići (doduše pojma nemam odakle je onaj prethodni predsednik opštine), dakle iz pripizdine, nešto mi je to opako poznato.

 

@ anonimus

uf, mozda gresim ali to przno na lustici zivi jedino na karti. cak i matori lusticani/krtoljani to zovu plavi horizonti. mozda sada kad hotela vise nema krene da se polako vraca u upotrebu.

 

Ja ih takođe zovem Horizonti, ali su me lokalci više puta ispravljali.

 

edit: u stvari serem, ispravljali su me ljudi iz HN-a.

Edited by Anonymous
Link to comment

Što se CG tiče, videću već lično tamo negde u septembru, da ne kažem osetiću na svojoj koži :( jesu li se promenili. Trebalo je i prošle godine da idemo ali smo nešto morali da otkažemo u poslednjem trenutku. Baš sam radoznala da vidim šta se pronilo u međuvremenu.

 

CG je mnogo bolja nego sto je bila pre 15-20 godina. Primecuje se napredak, ali... 

 

uradio sam back to back nedelju dana Halkidikija pa odmah zatim nedelju dana kompletne obale CG. To je bilo kao da gledas italijansku ligu pa onda prebacis na srpsku jelen ligu. Jeste u pitanju isti sport, al' je razlika jedno dve klase u svemu. 

Edited by ObiW
Link to comment

 

i dok sam bila mladja postojalo je rivalstvo izmedju igala i hn...zato su retko kada jedni isli kod drugih u kafice i barove. osim kod goluba. hn-ovci su smatrali igaljane seljacima, a igaljani ove pickama.

 

true dat. Jednom sam prisustvovao masovki izmedju Igaljana i Novljana, kod nekadasnjeg Agruma. No sve se to sredilo kada je privatna inicijativa uzela maha, i kada su mladici umesto da se tuku medjusobno (i da tuku beogradske pedere) poceli da rade od jutra do sutra i da zaradjuju pare. 

Link to comment

@Dagmar

 

Ukoliko ideš u Pržno kod Miločera (za razliku od Pržna na Luštici) postoje šanse da se lepo provedeš, do duše moje informacije su totalno zastarele, svašta se tamo izgradilo u međuvremenu.

Edited by Anonymous
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...