Jump to content
IGNORED

CG


onamonamo

Recommended Posts

ja i dalje ne kapiram kako je moguce da iko svojevoljno provodi vreme na mestu gde se kanalizacija direktno uliva u more.

 

Trebalo je da čuješ kako me je mama, fan Bečića, pakosno pitala jesam li imala kožne probleme na moru po povratku iz Grčke (moj stalni complaint na CG dok su me tamo odvodili, i razlog zašto tamo nisam bila na letovanju nekih 15+ godina, dok ona i tata idu stalno). Kad je čula da nisam, konstatovala je kako je to tako jer Grci ni nemaju dovoljno kanalizacije da izazove kožne probleme, jer nemaju dovoljno vode za nju.

 

Za komentar kako mi je more bilo toplo konstatovala je da je to kao bara a ne kao u CG, hladno, osvežavajuće, izazov da uđeš (meni je to npr minus jer sam ulazila ko u zamrzivač, a u Grčkoj samo ušetam). Itd itd.

 

Ne kapiraj koliko hoćeš, ali ko ne voli da ide u CG na more nije pravi Srbin, nego slabić i mekušac, ljudski jad i bijeda koja nije dorasla izazovima i koja bi krepala pored punog tanjira ako joj oduzmeš escajg.

Link to comment

Ne kapiraj koliko hoćeš, ali ko ne voli da ide u CG na more nije pravi Srbin, nego slabić i mekušac, ljudski jad i bijeda koja nije dorasla izazovima i koja bi krepala pored punog tanjira ako joj oduzmeš escajg.

boze gluposti

Link to comment

Becici i Budva vec dve godine imaju sistem za preciscavanje otpadnih voda (koji ume da zdiba do neba). Primer izlivanja kanalizacije u more je Petrovac kome je cev koja odvodi kanalizaciju izbusena ko sito pa se kanalizacija izliva na stotinak metara od obale.

Link to comment

Kod mene na potezu od Porto Montenegra do Lastve su izgleda sredili kanalizaciju jer nema više smrada, a i najezda je ježeva. Mogu da svedočim da od neke 1991 ježa nije bilo u tivatskom zalivu.

Link to comment

A šta je to u mentalitetu što čini HN drugačijim od recimo Bečića?

 

Pitaj bilo kog starijeg Bokelja. Imaš u negde u Kotoru spomen ploču o saradnji crnogorske vojske i bokeljske mornarice. Ujedinjenje Boke i Crne Gore se desilo u Dobroti, znači nije bilo pripajanje.

 

Razlike se pojavlju čak i unutar Boke, recimo večito rivalstvo Novog i Kotora.

 

ja i dalje ne kapiram kako je moguce da iko svojevoljno provodi vreme na mestu gde se kanalizacija direktno uliva u more.

 

Radi se kanalizacioni sistem koji uključuje i centar za recikliranje otpadnih voda, ali natenane. Ne znam koji je rok za završetak. U međuvremenu se može okupati na delu obale koji je prema otvorenom moru, od raspalog hotela Plaža pa do Meljina. Kupanje u Igalu izbegavati po svaku cenu.

 

Uvek se može uhvatiti čamac i otići do Žanjica ili Dobreča, tamo je otvoreno more,  to je bio prvobitni razlog što sam počeo da dolazim u Novi.

Edited by Anonymous
Link to comment

Pa u stvari da, mada se stara austrijska mapa Boke završava na Grblju. Verovatno Bečići tad nisu ni postojali.

Edited by Anonymous
Link to comment

Becici i Budva vec dve godine imaju sistem za preciscavanje otpadnih voda...

 

wc-ovi na plazi definitivno nisu povezani na taj sistem a ima ih na svakih 50 koraka. Pretpostavljam da su samo razvukli cev jedno desetak metara u more, pa kad im se cefne da je vreme za fajront samo puste minuli rad kupaca na njih.

 

Btw, razocarao me Jaz ove godine, deo levo pored nudisticke plaze gde sam se uglavnom kupao godinama unazad (iskljucivo zbog toga sto nema guzve i voda je cistija, naravno) sad izgleda kao deponija. Doduse bio sam samo jednom pre dve nedelje, mozda su u medjuvremenu ocistili da se pripreme za Sea Dance, mada cisto sumnjam.

Edited by BOOGIEMAN
Link to comment

boze gluposti

 

Ma to samo pokušavam da sumiram kako mi je delovao razgovor sa mamom, otprilike svaku prednost Grčke nad CG pretvorila im je u manu, a ja ispadoh neki izrod što volim da mi je more toplo.

 

Što se CG tiče, videću već lično tamo negde u septembru, da ne kažem osetiću na svojoj koži :( jesu li se promenili. Trebalo je i prošle godine da idemo ali smo nešto morali da otkažemo u poslednjem trenutku. Baš sam radoznala da vidim šta se pronilo u međuvremenu.

 

A on topik je i da CG može da očekuje dosta turista sa zapada od ove a još više od sledeće godine, danas baš reče jedna koleginica da će da ide. Razlog - terorizam. Pa eto. razmišljam se nešto danas, što nemam para da uložim u CG turizam, ako ne bude nekih nepredviđenosti to bi trebalo da je pun pogodak za narednih nekoliko godina.

Link to comment

Radi se kanalizacioni sistem koji uključuje i centar za recikliranje otpadnih voda, ali natenane. Ne znam koji je rok za završetak. U međuvremenu se može okupati na delu obale koji je prema otvorenom moru, od raspalog hotela Plaža pa do Meljina. Kupanje u Igalu izbegavati po svaku cenu.

 

Uvek se može uhvatiti čamac i otići do Žanjica ili Dobreča, tamo je otvoreno more,  to je bio prvobitni razlog što sam počeo da dolazim u Novi.

ma kapiram, ali bi mi bilo ogavno i da sedim u plaznom baru ispred kog znam da cure govna u vodu.

plus mi, nazalost, ta cinjenica jako puno govori o odnosu vecine domacina prema prirodi, higijeni, gostima, zivotu uopste.

valjda je to nesto prvo u sta ces da investiras, a ne hoteli ili ne znam kakvi slicni kurci.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...