Jump to content
IGNORED

CG


onamonamo

Recommended Posts

Ja sam otišla u tiristički biro (ili tako nešto) i sama platila (doduše, za 2 dana, a ne 7 :) ) - samo kažeš gde si smešten. Doduše, ja sam bila u kampu. Na granici nisu tražili ništa iako nije bila gužva.

 

Vratio sam se pre nekoliko dana, nisu me trkeljisali na granici (ma nisu ni moja dokumenta gledali, a kamoli da traže prijave boravka). Svejedno, za svaki slučaj sam se prijavio na isti način, u turističkom birou kojih ima na svakom ćošku i rade skoro ceo dan, čak i vikendom. Od papira ne treba ništa osim mog pasoša ili LK. Cena je 0.9 eur po danu plus 1 eur izdavanje potvrde.

 

Veslo (na Luštici) je otprilike u sličnom stanju kao i pre tri godine. Kaluđerica nije puno napredovala, nezavršene zgrade od pre par par godina i dalje nisu završene. Parkiranje u kampu poskupelo, sada je 3 eur u sezoni, 2 eur u septembru, kamp živ i zdrav, divota. Skoro prazan u septembru, osim vikendom kada na par dana dolaze iz lokala (npr. Budve).

Divlja plaža na Mirištu (ona poslednja uvala pre Arze) više nije divlja, izdata je u podzakup, ali se može ući i kulirati mimo ležaljki, na šljunku ili pod rogačima. Parkiranje 3 eur. U septembru pusto, čak su dozvolili divljim kamperima da se smeste u borovima blizu Arze.

Do same plaže Pecka (ispod kamenoloma) buldožerom prokrčen put (odnosno široka staza). Plaža je još uvek divlja, bojim se da će i nju neko uzeti u zakup. Kamenolom raducka, tovare kamione, ali i to su navodno nacionalizovali da grade neke wellness apartmane i gluposti.

Link to comment

Migriraju ljudi odatle i u Nikšić, Podgoricu, Novi Sad, Niš, Pariz, London, Toronto, Melburn, baš kao što i ljudi iz BG migriraju u Tivat, Herceg Novi, Pariz, London, Toronto, Melburn, etc.

 

Istina. U Novom prava mala kolonija Beogradjana. I to je sasvim u redu i normalno.

Link to comment

Košta. Porezi i cene ovde nisu više uopšte naivni, stižu Hrvatsku polako. Nije baš prijatno kad treba samo za porez da izdvojiš 1500 evrića godišnje, sa tendencijom eksponencijalnog rasta, plus ostalo dranje, ljudi kukaju. Srećom se nisam zajebao da kupim nekretninu ovde.

Link to comment

Košta. Porezi i cene ovde nisu više uopšte naivni, stižu Hrvatsku polako. Nije baš prijatno kad treba samo za porez da izdvojiš 1500 evrića godišnje, sa tendencijom eksponencijalnog rasta, plus ostalo dranje, ljudi kukaju. Srećom se nisam zajebao da kupim nekretninu ovde.

Jel to "zonirano" tj. jesu nagazili samo primorje ili sve?
Link to comment

Znatno je manji porez ako prijaviš da živiš u nekretnini, mislim da je duplo manji. Takodje godišnje opada po 1% do 40%, tako da je novogradnja skuplja. Ono što još postoji je porez na neizgradjeno urbanizovano zemljište kojim se plaća porez i na ono što je ucrtano a nije izgradjeno. Plaća se nešto manje nego za stvarni objekat, pa je veliki pritisak da se gradi.

Ono što je dole još problem su i jako visoke cene komunalija. Voda je jako skupa (duplo od bg po m3) i plus ima i fixni deo oko 8€ koji se plaća nezavisno od potrošnje. Struja je jedno 50% skuplja, smeće skupo, heroin loš i nikakav...

Link to comment

Ona moja drugarica ima i 30 bodova za pogled na more (ne znam koliko je to u evrima) i tih 30 bodova važe i za ljude sa najboljim mogućim pogledom i za one što vide pola kvadratna metra mora iz neke pripizdine. Plaća se pogled na more.

 

Kažu u tivatskoj opštni 'bolje ćete prodati nekretninu', a ona ne želi da prodaje dedovinu, niti ima kom.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...