Jump to content
IGNORED

CG


onamonamo

Recommended Posts

Da li i dalje važi da na izlasku iz CG moraš imati potvrdu o plaćenoj boravišnoj taksi, inače...

 

Da li je ta praksa ukinuta? (na netu ne mogu da iskopam svežu i verodostojnu informaciju)

danas me pandur na granici sa hercegovinom obavestio da sam načinio prekršaj zakona o strancima ne prijavivši se u turističkom birou ili stanici policije. kazna sa taksama je oko 35€ al oni to ne sankcionišu
:Hail:

 

to se postupa po aktuelnom zakonu o strancima, koji je i u srbiji na snazi kako je meni objasnio policajac na granici
Link to comment

Iščitah ceo topik i opet omaših tvoj post iz juna. Tnx.

 

Da, znam da to postoji kod nas, samo je vezano isključivo za prijavu boravka, nema veze sa boravišnom taksom.

 

Nije mi u CG toliko problem da se prijavim, veća je muka što je za to izgleda (kao i kod nas) potrebna kopija lk i vlasničkog lista vlasnika nekretnine gde boravim. Očekujem smaranje na tom polju i ubeđivanja "šta će ti to rođače niko ti to neće tražiti". Ne bi bio problem kad bih to mogao sam da regulišem i platim, makar čekao sat-dva pred nekim šalterom.

 

Da li je to uopšte moguće regulistati bez adrese boravka u CG.

Na primer da umesto prijave boravka u apartmanu, kažem "biću u šatoru na planini, nemam adresu, hoću da se prijavim i platim boravišnu taksu"

Edited by Frile
Link to comment

evo ja sam se sad vratio(4-5 dana) i niko mi to nije tražio. ako BAŠ želiš da se cimaš idi u policiju ili neki turistički biro pa plati, 99,99% ti to neće niko tražiti.

 

mislim da je nemoguće regulisati bez adrese prebivališta u cg, a ako si vlasnik i vlasničkog lista koji te oslobađa obaveze.

Link to comment

 

Nije mi u CG toliko problem da se prijavim, veća je muka što je za to izgleda (kao i kod nas) potrebna kopija lk i vlasničkog lista vlasnika nekretnine gde boravim. 

Ne mora vlasnicki list, moze resenje/racun iz poreske uprave. 

Link to comment

mislim da je nemoguće regulisati bez adrese prebivališta u cg, a ako si vlasnik i vlasničkog lista racuna iz poreske uprave (ne mora za tekucu godinu) koji te oslobađa obaveze.

Link to comment

Ne mora vlasnicki list, moze resenje/racun iz poreske uprave. 

 

Ma javlja mi se da je smeštaj koji sam dogovorio 100% na crno, da gazda  neće hteti da se smara oko prijavljivanja.

 

Paranoišem, verujem da na granici ne traže taj papir kao što i kod nas nikad ne traže. 

Link to comment

Ja pre par dana prešla debeli brijeg ka dubrovniku, graničar mi nije ni uzeo pasoš, samo mi je mahnuo rukom da produžim. To je doduše verovatno zbog toga što sam bila na bajsu a iza mene 6km vozila, ali moram da priznam da sam se i ja brinula zbog toga obzirom da sam bukvalno spavala u šatoru na planinama. Odaberi neki prelaz gde je gužva pa im verovatno neće biti do toga da te cimaju.

Link to comment

Ja sam otišla u tiristički biro (ili tako nešto) i sama platila (doduše, za 2 dana, a ne 7 :) ) - samo kažeš gde si smešten. Doduše, ja sam bila u kampu. Na granici nisu tražili ništa iako nije bila gužva.

Mada, upoznala sam ljude koji izdaju i oni su sami prijavljivali (mislim čak i plaćali) goste - proverava ih inspekcija i ovako im je em lakše, em jeftinije.

Link to comment

Olabavili, da ne kazem da im doslo iz dupeta u glavu: sad prijave, odnosno potvrde o prijavi obicno traze samo od putnika u automobilu u kome se nedvosmisleno vidi da su u njemu majstoritm koji su u CG boravili zarad nekog posla, alat u kolima, materijal, taj rad...

Ono turista sto se zajebalo da dodje ne diraju, osim ako neko bas nije raspolozen da bude sluzbeno CG lice.

Link to comment

Kažu da su panduri na granici dobili interne instrukcije da ne drkaju 'naše' (ex-YU), nego samo 'prave strance' (svi ostali). Meni niko nikad ništa nije tražio, ali se ne bih mnogo zajebavao s tim, kazna je valjda par stotina evra, a čuo sam od osobe iz agencije koju poznajem da je neki njen klijent iz Beograda završio u Spužu, naleteo na budalu i nije imao kintu da plati kaznu.

 

Jebo im pas mater, šta sad svaki put treba da drhtim na granici da ne naletim na neku nadrkanu budalu. Pri tom uopšte nije više simbolična stavka, 90 centi je dnevno, znači za četvoročlanu porodicu na 15 dana je više od 50 evrića.

 

edit: sad se snalazim tako što se fiktivno prijavljujem na tuđu adresu kao bliski rođak i ne plaćam ništa, ali to je sramota. Oduvek su imali tu skrivenu pljačku kad im zatreba kinta, te ekološka taksa, te taksa na mobilni, već kako kad kome od tih pljačakaša dune.

Edited by Anonymous
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...