Jump to content
IGNORED

Mad Men


korindjar

Recommended Posts

мени се свиђа теорија по којој ће се преселити у италију са дечацима како би избегао забрану бављења адвертајзингом од стране меккана, а сали одлази у мадрид

Link to comment

Nekakva rezignirana melanholija je praktično neizbežna, imajući u vidu da su ga temeljno iscedili od svako traga strasti prema bilo čemu.

vidiš, meni baš deluje da je sve bliži nekakvom miru, ne rezigniranoj melanholiji.

 

što se kraja tiče, prevazilazi i Dika i Dona, tj razrešava se nekako tenzija između te dve osobe. nije više Don-advertajzer, ali biće otac Donovoj deci; istovremeno, nije više progonjen detinjstvom i Korejom, ali je i kasno da ikako bude Dik osim tako što će da izađe na kraj sa krivicom.

 

od svega, jedino sam siguran da je završio sa advertajzingom. sve vodi tome, a ako ništa drugo, i sam je jednom rekao, ako se dobro sećam, da ako napusti SCDP, to će biti jer napušta advertajzing.

Link to comment

i simbolicki bi bilo zanimljivo da se don sa djecom preseli u italiju kao zemlju fiksiranih identiteta (bilo da kraj bude takav ili ne)

 

opet, cini mi se da neamericki kraj nije sasvim po weinerovom ukusu

Edited by morgana
Link to comment

Kad bi naslovi knjiga imali toliki uticaj na plot, serija bi bila mnogo luđa (i potencijalno zabavnija za gledanje).

 

Meni se ne sviđa ideja da ode u Italiju da radi za Hiltona. Apsolutno ništa ga ne vezuje za Evropu, nikad nije bio tamo osim par dana kao turista, ne govori strane jezike, ne zna bukvalno nikog. Bio bi to jako komplikovan proces adaptacije, što nije razvoj koji može samo da se samo onako bupne™ u poslednju epizodu serije. U poslednju epizodu sezone - svakako: tune in next year da bi videli kako Don zavodi Sofiju Loren, samo na AMC! Ali finale serije mora da bude konkluzivnije, ne da otvara nove mogućnosti.

 

Ono koliko bi bio bliži Sally u Madridu ako bi živeo u Rimu umesto u NYC je posebno šupalj argument.

Link to comment

Nemam nekih posebnih zelja kad je kraj u pitanju, cekam da vidim sta ce da isporuce pa da vidim ima li smisla. Mada, kreirali su takvu situaciju da ce imati smisla kako god da zavrse. Prosto ne znam da li je to dobar storytelling ili ziheraski storytelling. Betina sudbina dosta toga menja, nije slucajno ubacena sad i ovako. Donova reakcija na tu vest trebala bi biti kljucna, kako god da odreaguje. Nisam siguran da ce on tu nesto mnogo da roditeljuje, slab je on roditelj, mozda sa distance. Mozda ovaj road trip sluzi konacnom oslobadjanju od Dicka i najzad slobodnom padanju u majcinski zagrljaj Mekena, od kog se toliko bezalo svih ovih sezona. Mozda...? Ne znam. 

 

LM, dodao bih jos jedno pitanje na ovo Morganino, ako ona dozvoli :) Koju biste pesmu odabrali za kraj? Ili, posto to zavisi i od toga kakav je, je li, taj kraj, koju biste pesmu odabrali da sumira dozivljaj/atmosferu serije ili celu pricu, Donov put, itd.?

 

Juce sam slusao ovaj album i ova pesma me odmah asocirala na Mad Men, muzika, ne toliko tekst.

 

http://youtu.be/S4v-_p5dU34

Edited by Sludge Factory
Link to comment

Don saznaje da ima rak jetre u poslednjoj epizodi. Doktor mu to saopštava sa "You're toasted, buddy".

Edited by Razzmatazz
Link to comment

:D

 

mali ljudi iz interneta imaju i teoriju da ce onaj decko u kadilaku da se slupa u donovim kolima a pretpostavka o identitetu zrtve dace donu mogucnost da bude i petar petrovic ako hoce. no ta teorija zaobilazi cinjenicu da na taj nacin don ostaje bez para osim ako ne izvede neki trik. jadnik vise nema ni slamaricu da novac drzi u nj.

Edited by morgana
Link to comment

Mozda ovaj road trip sluzi konacnom oslobadjanju od Dicka i najzad slobodnom padanju u majcinski zagrljaj Mekena, od kog se toliko bezalo svih ovih sezona. Mozda...? Ne znam. 

 

 

 

Meni je palo na pamet da bi mogla da se u poslednjoj epizodi ponovi ona scena kad on velikom sefu kaze "Ja sam Don Drejper iz Meken Eriksona". Btw, nedostajace serija, cak i ovaj topic.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...