Jump to content
IGNORED

Mad Men


korindjar

Recommended Posts

:D

ma pokušavam da shvatim, ništa više.

 

okej, legitimno je skroz postaviti pitanje da li se seriji učitava i šta treba i šta ne treba (ako si tako nešto hteo da kažeš). generalno, čitajući i slušajući Uajnera, ja imam utisak da on često namerava da kaže i prikaže nešto mnogo jednostavnije od onoga što ljudi po internetsima umeju da protumače. ali serija je takva, mnogo više show nego tell, najgrublje rečeno, plus neraskidivo vezana sa tim advertajzerskim kontekstom te prirodno ostavlja prostora za različita tumačenja.

 

a ima i to da se ovih dana spekuliše dosta o kraju što mu dođe prirodno s obzirom na neizvesnost oko toga kako će i gde Donov lik završiti posle svog ovog vremena. (neki od nas se i vezaše za likove za ovih 6-7 godina, omatorilo se bre uz Dona, Beti, Pegi i njihove šezdesete :cry: )

Link to comment

pa ako se u advertajzing ne ucitava ja ne znam gdje onda da se ucitava. mad men pociva na primjenjenoj sociologiji (etnologiji, antropologiji) jer pricu bazira na advertajzingu* (zato mi i super sto je beti antropolog, zena tanatos koja govori talijanski, ovo je naravno digresija). dodatno, ako rekonstruise epohu, naravno da ce da trpi razmatranja paralela koje nudi. a tu je i zanr :)

 

* da ne editujem sad gore jer sam na telefonu pa cu da brljam a da ne ispadne da mad menu pripisujem kojesta, htjela sam reci da advertajzing pociva na pobrojanom pa otuda i mad men to opisuje a mi tranziramo

Edited by morgana
Link to comment

Advertajzeri. Prvo sam hteo da ispričam neka od svojih višesatnih jalovih iskustva sa advertajzerima, ali rekoh - koga briga na kraju krajeva? Serija je odlična, nevezano za to što je pravi je uzor svakom parazitu koji živi od advertajzinga™ i misli da je to nešto o tako bitno.

Edited by Lrd
Link to comment

Само ми стварно није јасно шта има толико да се разглаба о серији? Шта има толико да се пише кад је све потпуно стрејт? Ал', добро, није битно.

 

 

Pazi, Justified je strejt i tu nema sta da se razglaba, osim eventualno o likovima (njihovim motivima, karakterima, odlukama, odnosima, itd.). Ovde je ipak malo drugacija situacija. Ima nekih znakova, simobolike, referenci, slojeva itd. Ne kazem da je neznamtikoliko zakukuljeno i zamumuljeno, ali otprilike onoliko koliko i tematika kojom se bavi. Mada kapiram da ima raznih strejtova, pa si mozda i u pravu :D

Edited by Sludge Factory
Link to comment

Posao kao i svaki drugi. (Mada, kreiranje potrebe za nečim kod nekog je onako - loše za karmu).

 

Ali mora neko i to da radi. 

 

Meni je Don najgotivniji u trenucima dok je odmentnut od advertajzinga. Kad fura onu Haringtonku i one polo majice. 

Link to comment

na kom torentu i kad se najranije pojavi epizoda?

da vidim da li da se budim zorom.

pravim tortu, kupujem pivo. gasim telefon.

 

posljednja :(

Link to comment

 

 

na kom torentu i kad se najranije pojavi epizoda? 

da vidim da li da se budim zorom.

pravim tortu, kupujem pivo. gasim telefon.

 

posljednja  :( 

... ima neka registracija ali sve osvane par minuta kasnije kad se zavrsi. 

Link to comment

iskopiraj pa da brisem ... mislim da ne sme linkovi, ako se ne varam ... il da cekam da admin ili neko reaguje?

Edited by hansolo
Link to comment

 

ovo na kraju je Donova reklama, jel da?

 

 

 

требало би да јесте

 

 

и ја сам генерално ок са крајем, мада невезано за мед мен нервира ме тај амерички тренд да све мора да има хепи енд...

Link to comment

 


nego sta nego jeste!
spekulisalo se na netu da ce biti ukljucena u finale


 
zadovoljna sam :)
 
med men je morao imati hepi end. vajner voli ljude i epohu o kojima govori. omiljena recenica iz wire-a mu je 'we used to make shit in this country' s tim da tu misli i na koka kolu

 

kraj serije je fantastican stejtment i valjda najmanje moguce rastojanje izmedju advertajzinga i revolucije tog doba. o znacaju same reklame da i ne govorimo

 

ja krecem da gledam sve od pocetka

Edited by morgana
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...