Jump to content
IGNORED

Suncanje


Allegra

Recommended Posts

@Serena

Pa ti si se bas bas ispekla :sad:.

Postoji i faktor preko 50. Mazala se drugarica nekim 70. Jos se zali kako je niko ne muva na plazi. Ona se namaze tim, izgleda kao u krec da je upala, na sve to nosi one kroks papuce. Mislim cemu se nadala. Inace, predaje fizicko u skoli i izgleda odlicno :D

  • Haha 6
Link to comment
3 minutes ago, Sandradjer said:

@Serena

Pa ti si se bas bas ispekla :sad:.

Postoji i faktor preko 50. Mazala se drugarica nekim 70. Jos se zali kako je niko ne muva na plazi. Ona se namaze tim, izgleda kao u krec da je upala, na sve to nosi one kroks papuce. Mislim cemu se nadala. Inace, predaje fizicko u skoli i izgleda odlicno :D

 

to je fizicka zastita, ovdje pomenuti cink ili titanijum oksid, a navodno noviji hemijski filteri mogu da joj pariraju. e sad, ko ce ga kao laik znati.

 

citam da evropski proizvodi cesce koriste te novije filtere jer im regulativa, za razliku od americke, to dozvoljava.

 

kroks, pak...

 

  • +1 1
Link to comment

Kroksice su mekane nece ti nauditi:lolol:

Ja sam pre par godina imala petni trn, da nije bilo njih ne bih mogla po kuci hodati. 

Za kroksice 🍻

4 hours ago, Sandradjer said:

Ona se namaze tim, izgleda kao u krec da je upala, na sve to nosi one kroks papuce. Mislim cemu se nadala. Inace, predaje fizicko u skoli i izgleda odlicno :D

Nadala se profesoru fizickog u kroks papucama :lolol:

4 hours ago, Sandradjer said:

Pa ti si se bas bas ispekla :sad:

Da :sad:

  • Hvala 1
Link to comment
5 hours ago, Sandradjer said:

@pt 2.0

Ne znam za te faktore ali u praksi ja sa 30 mogu samo da izgorim, sa 50 nikad, a svetla sam.

Koristim eucerin 50 

Ja sam laik, i stvarno ne umem da obrazložim stručno ovo što sam čula i prenela. U tom smislu - svako metodom probe i greške za sebe zna najbolje.

 

Meni su zaštitna sredstva za telo uvek 30, i rade posao. Za lice sam koristila 50, sad mislim da ću da iskuliram i da poslušam ovu ženu...

Naravno - moja sunčanja su uvek pod suncobranom, i mislim da mi ništa ne bi pomoglo da se bela ko sir direktno izložim suncu.

Ja izmilim na plažno sunce do 9:30h i posle 17h. Najveći problem je ako neki deo tela preskočim da namažem (zato su ove vidljive, teže razmazive stvari majka) ili ako se maže koža koja je vlažna. U tom smislu my 2 cents - gledam da se namažem od glave do pete u hotelskoj sobi ujutru, pre odlaska na plažu… 

  • +1 1
Link to comment

Ja sam decu ranije mazao oni "krecom" zato sto mi je lakse da vidim gde su namazani :)

 

ja imam, imao sam, izrazito taman ten, ranije se nisam mazao i nisam ni goreo. Poslednjih 10ak godina se mazem "krecnim" preparatima, posebno: usi, nos, celo i gornji deo ramena (sto viri iznad vode). 

kotistim i uljne mazalice kada vozim duze od 15-20 min, da mi ruke ne izgore.

  • +1 1
Link to comment
35 minutes ago, Serena said:

Kroksice su mekane nece ti nauditi:lolol:

Ja sam pre par godina imala petni trn, da nije bilo njih ne bih mogla po kuci hodati. 

Za kroksice 🍻

Nadala se profesoru fizickog u kroks papucama :lolol:

Da :sad:

Meni se cini da bi se tegla u glavu lakse podnela :D.

Ma kakav je to profesor fizickog ako na plazi ne izgleda kao da je dosao sa tur de fransa i u japankama :D

32 minutes ago, pt 2.0 said:

Ja sam laik, i stvarno ne umem da obrazložim stručno ovo što sam čula i prenela. U tom smislu - svako metodom probe i greške za sebe zna najbolje.

 

Meni su zaštitna sredstva za telo uvek 30, i rade posao. Za lice sam koristila 50, sad mislim da ću da iskuliram i da poslušam ovu ženu...

Naravno - moja sunčanja su uvek pod suncobranom, i mislim da mi ništa ne bi pomoglo da se bela ko sir direktno izložim suncu.

Ja izmilim na plažno sunce do 9:30h i posle 17h. Najveći problem je ako neki deo tela preskočim da namažem (zato su ove vidljive, teže razmazive stvari majka) ili ako se maže koža koja je vlažna. U tom smislu my 2 cents - gledam da se namažem od glave do pete u hotelskoj sobi ujutru, pre odlaska na plažu… 

Verovatno ima istine u tim faktorima visokim je ko zna sta. 

Bukvalno radim na plazi isto sto i ti. Hladovina, jutro i vece. Jedino se mogu zadrzati malo vise u vodi. I to je opasno za gorenje. A zbog mazanja u sobi na plazu idem kao klosar u nekim starim stvarima jer se od mazalica sve upropasti. Mada nema veze 

Link to comment
38 minutes ago, pt 2.0 said:

 Najveći problem je ako neki deo tela preskočim da namažem (zato su ove vidljive, teže razmazive stvari majka) ili ako se maže koža koja je vlažna. U tom smislu my 2 cents - gledam da se namažem od glave do pete u hotelskoj sobi ujutru, pre odlaska na plažu… 

 

To temeljno mazanje pre izlaska je zakon. Ja sam jedne godine dobro pljesnula faktorom 50 negde na ramenu, a ostatak ništa kako treba, jer, pametnica, žurila da istrčim napolje. Oko tog mesta sve planulo, ali ono se držalo postojano, do kraja leta nisam uspela da izjednačim taj deo :isuse:

  • +1 3
  • Haha 2
Link to comment
1 hour ago, Sandradjer said:

Ma kakav je to profesor fizickog ako na plazi ne izgleda kao da je dosao sa tur de fransa i u japankama :D

Isti kao tvoja drugarica, nadje krpa zakrpu :D

1 hour ago, Sandradjer said:

A zbog mazanja u sobi na plazu idem kao klosar u nekim starim stvarima jer se od mazalica sve upropasti. Mada nema veze 

Samo jos da obujes kroksice pa da rasteras dosadne frajere u japankama :lolol:

Nego imamo li temu o grudnjacima ili da se ovde izjadam :rolleyes:

Link to comment

Izjadaj se ovde i hvala za hint za petni trn, još me boli

 

E, ja ću najebat ko žuta. Mažem se tek na plaži, do tamo idem polugola, namažem isto što i Sandra, al na ramena i leđa, ostalo šibnem marmeladu. I to sve od 10h do 13h. :D

samo da ne zapatim neku rakčinu, a ostalo manje više. Inače poslednjih par godina tamnim mnogo brže nego ikad, bez izgorevanja, mora da je u sklopu post-kovida nešto :unsure:

 

 

Link to comment
1 hour ago, Svemir Zeka said:

Izjadaj se ovde i hvala za hint za petni trn, još me boli

200.gif

Ne nogu da nadjem dovoljno velik grudnjak da spakujem u njega sve sto imam :rolleyes: salim se :lolol:

Mada imam ovde problem sa brojevima, italijanke nose br 1 ili 2, a od vecih brojeva nema bas neki izbor, pa moram u Srbiji da kupujem grudnjake. 

Moj problem sa grudnjakom se pojavljuje leti kad krenu vrucine i znojenje pa me ona guma ispod grudi toliko iziritira da mi dodje da vristim. Izbacila sam iz upotrebe one sa zicom, sad mi smeta cipka, na kraju cu ga skinuti skroz pa nek gledaju ljudi  sta me briga, nikom nista nisam ukrala :lolol:

 

  • +1 5
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...