Jump to content
IGNORED

Suncanje


Allegra

Recommended Posts

Siže - kreme za sunčanje na bazi cinka su dobre, sve ostale nisu. Te sa cinkom su one što se teško razmazuju i od kojih izgledaš beo ko klovn.

  • Hvala 3
Link to comment

ostale nisu dobre jer ne stite ili nisu dobre za telo u smislu neke akumulacije i sl?

 

 

 

mi smo koristili DM-ov SunDanse sport i bas je bila dobra..debela,odlicno je stitila samo je ove godine nema na trzistu kod nas

ali mi se mazemo sporadicno ruke/lice/vrat vec u prolece na biciklu/planinarenju i ramena na pocetku leta...na more ne idemo... a ja na Dunavu sedim u hladu a na kajaku nosim majicu i sesir pa se ugl ne mazem...

Link to comment

Ja sam mislio da je ceo video o kremama za sunčanje, a ono je sam "usput"...
Mislim ovaj što tvrdi da treba samo cink se zapetljao jer nijedna krema nema samo cink... A on tvrdi da se stavlja svašta.
Verovatno je da se onda doÄ'e do kompromisa da bude "pretežno cink"...



....shiit has hit the fan.

Link to comment
33 minutes ago, goofs said:

Siže - kreme za sunčanje na bazi cinka su dobre, sve ostale nisu. Te sa cinkom su one što se teško razmazuju i od kojih izgledaš beo ko klovn.


nije spomenut titanijum dioksid, približno podjedanko dobar (i svakako podjednako "natural") kao i cink oksid
 

  • +1 1
Link to comment
54 minutes ago, ivy said:

ostale nisu dobre jer ne stite ili nisu dobre za telo u smislu neke akumulacije i sl?


Stite od sunca, ali i koza upija hemikalije iz kreme za koje se tvrdi da su kancerogene. 
 

Cink-oksid je baza tih prirodnih krema, i one ce imati neke vitamine i aditive, ali nije to ono sto je problematicno.

 

Ovo je sve na bazi razgovora tri naucnika od kojih nijednom ovo nije primara struka, ali jedan je bio poprilicno siguran u svoja saznanja, a druga dva su se instant uprpila jer nisu to znali.

Link to comment
7 hours ago, ivy said:

@Lezilebovich

 

daj siže

5 minta samo traje :D ... u sustini, cudi se covek kako jos nisu zabranjene kreme za suncanje, jer organizam upija gomilu sranja iz njih kroz kozu. Naveo je onda nekoliko tih kljucnih sastojaka koji su losi. On i njegova porodica koriste samo preparate od cinka, ali je tu problem sto se oni ne razmazu lepo nego ostane belo ... 

Link to comment

image.thumb.jpeg.08fac2d31ddbd6d8206be4163b997135.jpeg

 

Ja sam ekstremno stedljiv sa kozmetikom ali zbog mog svetlijeg tena krema za suncanje je verovatno jedina stvar na kojoj ne stedim. Vec 10 god koristim ovu odozgo i nikad nisam izgorio cak ni pocrveneo. Cak mi zena cesto baca hate da predjem na 15 krajem leta da bar nesto tamniju nijansu uhvatim hehe.

 

Ono sto je meni zanimljivo je da smo jednom ostali bez decije kreme i namazali ih ovom i odmah su izgoreli iako su puno tamniji bili od mene. E sad isto jednom nije bilo moje kreme i uzeo njihov Ladival faktor 50 i odmah sam izgoreo. Tako da jebem li ga ima siguno i neka komptabilnost koze i kreme.

 

image.thumb.jpeg.42507ebdd20e55fc5fea1e83b4b882b4.jpeg

Link to comment
  • 2 weeks later...

Ja sam juce strasno izgorela :unsure:, a sve vreme bila u hladovini i mazala se Nivea kremom za suncanje faktor 30 sem kad sam bila u vodi. 

Bolje da sam nabavila ovako nesto

 

 

Spoiler

image.thumb.png.343282358450e6142b15f217734ee840.png

 

Em mi koza ne bi upila svu tu plastiku i kojekakva sranja, em bi nocas mirno spavala :mad:

 

 

  • +1 1
Link to comment
On 16. 7. 2023. at 7:49, Serena said:

Ja sam juce strasno izgorela :unsure:, a sve vreme bila u hladovini i mazala se Nivea kremom za suncanje faktor 30 sem kad sam bila u vodi. 

Bolje da sam nabavila ovako nesto

 

 

  Reveal hidden contents

image.thumb.png.343282358450e6142b15f217734ee840.png

 

Em mi koza ne bi upila svu tu plastiku i kojekakva sranja, em bi nocas mirno spavala :mad:

 

 

 

malo je 30 za ljeto, mora 50 osim ako si bas tamna 

 

 

  • +1 1
Link to comment

Ja koristim ovaj, radi kao sat:

 

16519.jpg

 

Inace i ja sam se za vikend namazao nekim Cien od 30, izgoreo bez problema. Posle se mazao biobazom koju sam dobio za dz negde, lepo odradila posao.

Link to comment

i ja sam uzela taj anthelios uvmune, a prethodno procitala da ima najbolji uva filter od svih na nasem trzistu.

 

heliocare airgel koji sam ranije koristila nazalost se vise ne proizvodi.

Link to comment

Mi, pre svega zena i mladje dete, smo dugo godina koristili Dr. Fischer proizvode i mislim da su odlicni

spacer.png

 

Dobri su se pokazali i DM proizvodi, jako gusta krema. Tesko se maze, jos teze pera, ali stiti.

Edited by x500
Link to comment

oristim pronasol ( ima li ove cinka?)  i stvarno tamo gde se namazen ostanem beo. doduse gledam kasno popodne da idem na plazu ali neki put se zajebem pa odem ranije.

ovih dana sunce przi i oko 19 h.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...