Jump to content
IGNORED

Suncanje


Allegra

Recommended Posts

On 5. 7. 2023. at 11:57, goofs said:


Stite od sunca, ali i koza upija hemikalije iz kreme za koje se tvrdi da su kancerogene. 
 

Cink-oksid je baza tih prirodnih krema, i one ce imati neke vitamine i aditive, ali nije to ono sto je problematicno.

 

Ovo je sve na bazi razgovora tri naucnika od kojih nijednom ovo nije primara struka, ali jedan je bio poprilicno siguran u svoja saznanja, a druga dva su se instant uprpila jer nisu to znali.

 

Koji naučnici, ovi ljudi se primarno bave pravljenjem para već 20 godina. Ovaj što je izneo tu tvrdnju je David Friedberg, radio je za Google razvijajući reklame i posle prodao svoju firmu Monsantu i onda radio za njih. Toliko o otrovima, bizarno. To nisu glupi ljudi ali nisu ni najpametniji u istoriji da se u sve razumeju mada ih to ne sprečava da se tako ponašaju. Kafanska / forumska diskusija samo među milijarderima, može da bude tačno, ali i ne mora. Ovaj drugi nijansirani je Jason Calacanis koji se prošle godine proslavio epskim uvlačenjem u guzicu Musku kad su objavljeni njihovi SMS-ovi, za to je izrazito stručan.

  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment
57 minutes ago, bradilko said:

koristim pronasol

 

isto ovde. oduvek. i deca. na plazu oko 4, vecinom u vodi. nikad niko izgoreo. osim jednom na adi, prevario nas vetar koji stalno pirka i ne oseti se vrelina.

nekad malo crvenila na celu, nosu, jagodicama, vratu ili ramenima. to uvece resi jomelop e.

 

poz

Link to comment
1 hour ago, Venom said:

 

Koji naučnici, ovi ljudi se primarno bave pravljenjem para već 20 godina. Ovaj što je izneo tu tvrdnju je David Friedberg, radio je za Google razvijajući reklame i posle prodao svoju firmu Monsantu i onda radio za njih. Toliko o otrovima, bizarno. To nisu glupi ljudi ali nisu ni najpametniji u istoriji da se u sve razumeju mada ih to ne sprečava da se tako ponašaju. Kafanska / forumska diskusija samo među milijarderima, može da bude tačno, ali i ne mora. Ovaj drugi nijansirani je Jason Calacanis koji se prošle godine proslavio epskim uvlačenjem u guzicu Musku kad su objavljeni njihovi SMS-ovi, za to je izrazito stručan.

 

Da, ok, nisu naucnici, nego strucnjacitm. Nisam se udubljivao u klip, pogledah samo poslednjih 10 minuta.

  • +1 1
Link to comment

Drugarica koja zivi u Bregenzu mi kaze da tamo opekotine mazu sa sirom, svapskim sirom. Medicinska sestra je inace, tako da sam je uzela zaozbiljno i namazala se lepo krem sirom, a suprig me zeza da sam mogla i pastetom ni u njoj nema konzervansa :lolol:

Smirilo se sve jedino na desnoj nozi gornji deo stopala imam jednu crvenu elipsu bordo boje, malo otecenu, a koja me malo brine. Tu nogu sam uganula pre par godina i bas na tom mestu sam imala strasan podliv, bilo tamno tamno plavo. Mozda je sad tu slabija cirkulacija pa zato sporije zaceljuje. 

Edited by Serena
Link to comment

Pa to je stari narodski lek, jogurt, mileram i kefir, sto kiselije to bolje. Valjda te bakterije, probiotici iz njih oporavljaju kozu, plus su sami po sebi hladni pa prija.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Serena said:

Drugarica koja zivi u Bregenzu mi kaze da tamo opekotine mazu sa sirom, svapskim sirom. Medicinska sestra je inace, tako da sam je uzela zaozbiljno i namazala se lepo krem sirom, a suprig me zeza da sam mogla i pastetom ni u njoj nema konzervansa :lolol:

 

 

Nemci stavljaju Quark za upale (nije ni jogurt ni pavlaka, ne znam kako bih ga opisala jer mi to nemamo), i ja sam isprobala tokom mastitisa, divota jedna.

  • +1 2
Link to comment

napomenuo bih samo da nikako ne stavljate jogurt na opekotine ako je doslo do pucanja plikova, odnosno do paranja koze, posto te bakterije koje imaju blagotvorno dejstvo na kozi mogu da naprave probleme ako dospeju ispod koze.

 

  • +1 4
  • Hvala 4
Link to comment

U pravu si, koza pamti i, nazalost, vrati.

Ja nikada nisam volela da se suncam. Sto uhvatim boje to je tokom plivanja. Vec sam na mediteranskoj temi napisala da je za mene odmor kad je plaza u dvoristu apartmana. Okupas se i povuces u sobu i tamo radis sta ti volja. Ovog puta me ubedise da odemo na neku prelepu plazu do koje se spusta pesice sa brda, serpentinama, beli sljunak, azurna boja mora, zeleni borovi i ja nasedoh na pricu. 

Namucis se dok sidjes i onda ti nema mrdanja, sedi tu ceo dan i "uzivaj". 

Plaza je uska i dugacka, iza ledja odron i zeleni borivi na desetak metara iznad tebe. 

Okolo tebe ljudi skupljeni na gomile svako ispod svog suncobrana. Porodice sa decom desetak i vise godina. Gledam i pitam se kako uspevaju da ih obuzdaju da provedu dan sa roditeljina na 1.5m2 😮ako je i toliko velika hladovina ispod suncobrana. O tangana i saginjanju ispred nosa mi :blink: drugi put na nekoj drugoj temi...

Ma samo da se smiri ovo crvenilo na stopalu nece me sunce vise videti, osim u vodi..

Danas je za nijansu bledje, ide nabolje 👍

 

 

  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, Serena said:

O tangama i saginjanju ispred nosa mi :blink: drugi put na nekoj drugoj temi...

 

Pusti sad sunčanje, o kojoj temi ovde govorimo? :)

  • Haha 2
Link to comment
14 hours ago, morgana said:

i ja sam uzela taj anthelios uvmune, a prethodno procitala da ima najbolji uva filter od svih na nasem trzistu.

 

heliocare airgel koji sam ranije koristila nazalost se vise ne proizvodi.

Ja se stvarno ne udubljujem u sastave a trebao bih. Ono zasto volim ovaj je sto ga namazem jednom ujutru i onda se zajebavam po plazi, uskacem 5 puta u vodu i tako ceo dan i opet ne izgorim.

 

Sad za 10 dana idem na Krit pa cemo videti kako ce se ponasati u ekstremnim uslovima.

Link to comment
7 minutes ago, Shan Jan said:

Ja se stvarno ne udubljujem u sastave a trebao bih. Ono zasto volim ovaj je sto ga namazem jednom ujutru i onda se zajebavam po plazi, uskacem 5 puta u vodu i tako ceo dan i opet ne izgorim.

 

Sad za 10 dana idem na Krit pa cemo videti kako ce se ponasati u ekstremnim uslovima.

 

trebalo bi da se ponovo nanese poslije dva sata ili ne puno vise

 

ja to doduse ne radim ali na plazi nikad ni nisam satima 

 

moj problem je sto se zimi ili u rano proljece zajebem, uzelim se sunca (a februar u herceg novom skoro uvijek bude suncan i ne hladan) i preprzim se po jednom svake godine. ljeti se mazem i  sacuvam.

 

(spf koristim od proljeca do jeseni, zimi mi se desi da zaboravim i kad je suncano, a kad nije ili je sunce slabasno ni ne planiram da se stitim)

 

Edited by morgana
Link to comment
20 hours ago, goofs said:

 

Da, ok, nisu naucnici, nego strucnjacitm. Nisam se udubljivao u klip, pogledah samo poslednjih 10 minuta.

 

Pogledah sad, taj što je izneo tvrdnju je završio astrofiziku, kao što rekoh radio je za Google, milioner ako ne i milijarder itd. U svakom slučaju ako kaže da se bavio temom i čitao istraživanja, u najmanju ruku je sposoban za to. Ali ne bih stavio ruku u vatru da je sve to tačno, jer gledajući kako se ta ekipa inače ponaša rekao bih da je silicon valley zatvorena grupa u kojoj svašta može da se priča, Elon Musk je dobar primer za to. A pošto su generalno uspešni ljudi nemaju razlog da ne misle da ne mogu sve.

 

Enivej, treba svako da se informiše i prosudi sam. Inače ta pomenuta krema koja se teško razmazuje je i kod nas u vrtiću bila preporučena i mazali su je klincima, ali fakat je grozna u estetskom i praktičnom smislu.

 

Ja koristim s klincima neki faktor 50 već godinama. Generalno nikad ne izgorim kad se namažem, ali ne drži naravno ceo dan. Prošle godine sam pomislio oko 4 popodne da ne moram više jer sunce nije više tako jako i onda sam nastradao na par dana. Pomoglo mi je ovo i za simptome i imao sam utisak da je ubrzano prošlo kad sam počeo da koristim. Ima ih raznih proizvođača, moguće da sam imao i neki drugi, ali nije bitno.

 

garnier-ambre-solaire-after-sun-lotion

 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...