Jump to content
IGNORED

Formula 1


burekdzija

Recommended Posts

Nije isprozivao tim, isprozivao je proizvodjaca motora. Kaze svi su uradili svoj posao osim Honde, motor je slab i nepouzdan, fali im 30 km/h na pravcu. I svaka mu k'a u Njegosa!

Link to comment
  • Replies 4.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ducca

    617

  • Jimmy Kowalski

    485

  • renne

    428

  • Sludge Factory

    345

Top Posters In This Topic

Posted Images

Honda je stvarno bruka. Ove sezone ih moze i Sauber prejebati, bas pretuzno.

 

 

Treba reći i da Renault ima problem sa pouzdanošću, RBR je već ako se ne varam 3 puta menjao motor tokom ovih zimskih testiranja zbog problema sa MGU-K i nema baš neku zavidnu kilometražu iza sebe, makar ne u poređenju sa timovima koje pokreću Mercedes ilI Ferari. Moraće dosta da rade u Renou do Melburna. 

Edited by ducca
Link to comment

Jeste, Reno ima svoje probleme ali barem ide - na kraju krajeva, uvek mogu malo da zavrnu masinu pa da se odreknu dela snage u zamenu za pouzdanost. Oni delom testiraju upravo i to, koliko smeju da odvrnu motor a da on potraje koliko treba.

 

Sa druge strane, Honda ne moze ni da odvrne motor, on radi na nekih 60% teoretske snage, i opet crkava. Svaki dan po jedna izmena motora.

Link to comment

Ferari se uopste ne zajebava. I dalje ne mora nista da znaci posto je Mecka prilicno rezervisana zadnja 2 dana, ali Kimi danas posledenjeg dana testova prvi spustio ispod 1m19 - tacnije 1m18.634s i to na supersoft gumama. Max sledeci po rezzu sa 1m19.4s. Zanimjlivo je i da su Renault a potom i Toro spustili ispod 1m20s mislim na ultrasoftovima. Honda ponovo malo ide malo stoji, ubedljivo najmanje kilometara, najlosiji rezultati i problemi koji se gomilaju. 

Link to comment

Ferari se uopste ne zajebava. I dalje ne mora nista da znaci posto je Mecka prilicno rezervisana zadnja 2 dana, ali Kimi danas posledenjeg dana testova prvi spustio ispod 1m19 - tacnije 1m18.634s i to na supersoft gumama. Max sledeci po rezzu sa 1m19.4s. Zanimjlivo je i da su Renault a potom i Toro spustili ispod 1m20s mislim na ultrasoftovima. Honda ponovo malo ide malo stoji, ubedljivo najmanje kilometara, najlosiji rezultati i problemi koji se gomilaju. 

 

I Ferrari je rezervisan. I Vettel juce i Kimi danas cak i u najbrzim krugovima pustaju nogu sa gasa u poslednjem sektoru. Tesko je proceniti ko ima prednost.

 

Ono sto se cini je da necemo gledati dominaciju jednog tima..

Link to comment

I Ferrari je rezervisan. I Vettel juce i Kimi danas cak i u najbrzim krugovima pustaju nogu sa gasa u poslednjem sektoru. Tesko je proceniti ko ima prednost.

 

Ono sto se cini je da necemo gledati dominaciju jednog tima..

 

Daj boze da ne bude neke dominacije inace ce nastaviti da gube gledanost, sta god menjali...

Link to comment

To je i Mark Hughes danas napisao

 

Mark Hughes @SportmphMark 2h2 hours ago

 
 

Guestimating that Kimi 18.6s time this morning is a few tenths off the car's ultimate pace and that a Merc could do a high 17s. Let's see.

 

 

E sad, Pirelli je za VN Spanije predvideo S, M i H gume, ali s druge strane svi ce imati brze bolide do tada, tako da je mislim realno da se za pol vozi ispod 1:18..

Link to comment

A bice i toplije, pa ce i tvrdje gume bolje da rade nego sada.

 

Ja mislim da je Merc i dalje ispred svih, prate ga Ferari koji je uznapredovao i Red Bul koji jos nije pokazao konacni izgled bolida (suvise je aerodinamicki nedoradjen za Njuijevo cedo). Uz njih je Vilijams, pa nesto iza Reno, Has i STR. Zatim Fors, pa daleko iza Meklaren i fenjer Zauber.

 

S tim da kod MekHonde sve zavisi od stanja motora (ako ga Japanac kojim cudom popravi mogu da se umesaju medju Reno i drustvo), Zauber je beznadezan a Fors ce najverovatnije u drugoj polovini sezone izbaciti B-bolid koji bi trebalo da ih pogura napred u poretku.

 

No, videcemo za 2 nedelje!

Link to comment

Ja mislim da je Merc i dalje ispred svih, prate ga Ferari koji je uznapredovao i Red Bul koji jos nije pokazao konacni izgled bolida (suvise je aerodinamicki nedoradjen za Njuijevo cedo). Uz njih je Vilijams, pa nesto iza Reno, Has i STR. Zatim Fors, pa daleko iza Meklaren i fenjer Zauber.

 

S tim da kod MekHonde sve zavisi od stanja motora (ako ga Japanac kojim cudom popravi mogu da se umesaju medju Reno i drustvo), Zauber je beznadezan a Fors ce najverovatnije u drugoj polovini sezone izbaciti B-bolid koji bi trebalo da ih pogura napred u poretku.

 

 

Tako nesto i ja kontam.

 

Jedna bitna promena o kojoj se ne pise puno je start. Sad ce sve zavisiti od vozaca, pa se mogu ocekivati velika tumbanja. Tako da, cak i da Merdze budu po pravilu najbrze u kvalifikacijama, to im ne garantuje i da ce voditi posle prve krivine. A nekako je uvek najveci pritisak na one u prvom redu..

Link to comment

A bice i toplije, pa ce i tvrdje gume bolje da rade nego sada.

 

Ja mislim da je Merc i dalje ispred svih, prate ga Ferari koji je uznapredovao i Red Bul koji jos nije pokazao konacni izgled bolida (suvise je aerodinamicki nedoradjen za Njuijevo cedo). Uz njih je Vilijams, pa nesto iza Reno, Has i STR. Zatim Fors, pa daleko iza Meklaren i fenjer Zauber.

 

S tim da kod MekHonde sve zavisi od stanja motora (ako ga Japanac kojim cudom popravi mogu da se umesaju medju Reno i drustvo), Zauber je beznadezan a Fors ce najverovatnije u drugoj polovini sezone izbaciti B-bolid koji bi trebalo da ih pogura napred u poretku.

 

No, videcemo za 2 nedelje!

 

 

Mecka je i dalje benchmark u to nema sumnje, ove testove su kao prosle iskoristili da testiraju gume vise nego sam auto, kao i prosle godine sto su tacno znali koliko zivota ima u medijumima na kojima su prelazili basnoslovne kilometre dok su se ostali borili sa pouzdanoscu (uglavnom kao i ove godine, osim Ferarija). Crvene istorijski ne mirisem ali Mecka je postala toliko "zlo" da bi me vrlo obradovala makar i borba udvoje ove sezone. Red Bull krije karte sto se aera tice definitivno, kao i svake godine, ali Renoov motor je kljuc za eventualnu borbu za vrh, ako ga ne dokuce do kraja i ne iskorite maximum dzabe sve, i 3. mesto nije bezbedno s obzirom da Williams ima solidan paket. Dodatni problem je i sto je Renault ove godine konstruisao potpuno nov notor u odnosu na prosle 2 sezone i uvek je tricky uklopiti to u novu sasiju i iskoristiti sav potencijal. Mislim da je sledeca sezona ona u kojoj ce RBR u sam vrh, a da ce ova biti polutranziciona - razumevanje novih pravila (tokom sezone niko ne napreduje kao oni) i razumevanje novog motora, te da ce 2018. to biti full paket. U principu je tako nesto i iz samog tima nagovesteno.

 

Sto se redosleda tice uglavnom se slazem. Williams moze da ugrozi RBR, a Renault mirise da je best of the rest, sto ce reci 5. snaga. Hulk ce posao odraditi bez greske u to ne sumnjam ali ne znam koliko je Palmer dorastao zadatku. Haas prevazilazi ocekivanja ponovo, dok mislim da ce Force ipak biti ispred Toroa, ako ne na samom startu sezone ono vec tamo negde kad cirkus stigne u Evropu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...