Jump to content
IGNORED

Formula 1


burekdzija

Recommended Posts

  • Replies 4.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ducca

    617

  • Jimmy Kowalski

    485

  • renne

    428

  • Sludge Factory

    345

Top Posters In This Topic

Posted Images

Meni se prvom to peraje ni malo ne svidja, ali smaraju sa stalnim trazenjem zabrana. Timovima treba pustiti sto vise slobode, ogranicenja treba samo da se postavljaju kad je u pitanju bezbednost i to je to.

Link to comment

Meni peraje ne smeta toliko, nije da ih nismo imali i u klasicna vremena:

 

ickx_ferrari_312b2_won_72_ring_by_partyw

 

e5eb7dd423093d78bc167984705d5bd7.jpg

 

mansell_mclaren.jpg

 

Vise mi smeta totalni apsurd sto bolidi sa turbomotorom uopste imaju izrazene visoke erbokse nego sto taj erboks ima na sebi i peraje.

 

Ovako treba da izgleda tubo bolid:

 

a4a26c4e32d80e59060a62a13c1d3562.jpg

 

MP4-4.jpg

 

Nisko, sto nize, k'o skejtbord!

Link to comment

Evo i famoznog narandžastog Meka, koga svi željno iščekuju iz nekog razloga. Ja nešto i nisam oduševljen, ako su već hteli taj zaokret trebali su ići full orange... 

 

Untitled.png

 

:lolol::frust::isuse::ajde::twak::wacko::bee::puke::fur:

Link to comment

Cisto da okacim i grupnu fotku. Od 9h krece prvi zimski test. Tokom dana cemo imati naznake sta mozemo ocekivati ove sezone...iza Mecke.

Ostah duzan:

 

d0c4fbc34f75c41681fb6c216ec2df7b.png

 

A sad i dopuna - rezz posle 2h testova. Nekovima procurelo ulje i zavrsili dan posle 1 kruga, Red Bull posle 4 riknuo neki senzor (bem li ga), ostatak ne izgleda dobro osim Ferrarija koji se drzi uz Mercedes po rezultatu... Doduse sve treba uzeti sa rezervom naravno.

Edited by ducca
Link to comment

Evo i kompletnih danasnjih rezultata:

 

f45c8e74ecb58225e4f489a38ae55deb.png

 

Dakle Ferari pokazao da mozda moze da se nosi sa Mercedesom ove godine, mada je jos rano. Williams prijatno iznenadio, kanda su spremili paket koji lepo koristi Mercedesovu snagu i pouzdanost pa bi ove godine mogli da se vrate i u opticaj za podijum (ako vozaci ne zakazu, mada Massa danas vrlo dobar). Red Bull imao ceo dan probleme, prvo prepodne senzor koji im je nesto prijavljivao pa su iskljicili motor za svaki slucaj, u nastavku je baterija bila problem da bi tek zadnja 2 sata Ric uspeo da izvoza 50+ krugova i oseti auto. Kako je pocelo vreme jos i dobro sa 1.2 sek od najboljeg, navodno nisu gurali Reno do limita ali videcemo. Renoovi i Torovi rezultati sugerisu da taj motor ipak ponovo kaska za Mercom a bogme i Ferarijem ove godine (inace motor je konstruisan gotovo od nule, i skoro nista zajednicko nema sa proslogodisnjim). Botas prepodne vozio bolid bez peraja i mislim samo mediume, u nastavku HAM sa perajem i mekim gumama pa otuda osetna razlika u vremenima...

 

McLaren - iz problema u problem. Alonso jedva na kraju dana izvozao tih 20+ krugova. Agonija se izgleda nastavlja i u 2017.

 

Haas odlican, Sauberu rezervisan fenjer.

 

Sutra nastavak.

Link to comment

Meklaren u teskom cabru sa Hondom, motor ponovo nije kadar da okrene vise od 3-4 kruga na stazi bez problema, voze ga na 75% podesavanja i ubedljivo su danas najsporiji ako ne racunamo Strola koji se slupao pre nego sto je uopste i poceo da radi na brzim krugovima. Za sada deluje da Ferari ima prikljucak sa Mercedesom ali imam utisak da Mercedes vozi pun do cepa i da zapravo jos nisu pokazali pravu snagu.

 

Od ostalih najvise me impresionirao Has, mnogo dobar posao su uradili i cini mi se da ce upravo oni biti prvi medju "drugoligasima" iza Mecke, Ferarija i RBR a u borbi sa Vilijamsom i Forsom. Nadao sam se da ove godine Meklaren moze tamo...

 

Sto se Meklarena tice ja verujem da novi koncept Honde ima puno potencijala, ali je nedopustivo da oni ponovo dolaze na predsezonske testove nespremni i da se moraju bakcati sa bazicnim problemima pouzdanosti i instalacije umesto da rade na optimizaciji aerodinamike i menadzovanju guma. Dva dana testiranja su uludo protracena, to je ukupno 25% vremena dozvoljenog za testiranje pre Melburna. Opet ce celu sezonu morati da vijaju setap i da nagadjaju, tako da cak i kad Honda istrese bubice iz motora (a hoce) Meklaren ce i dalje imati zaostatak zbog nedovoljno optimizovane sasije.

 

Na svu srecu tu je Zauber koji deluje totalno rasrafljeno pa necemo biti najgori od sve dece. Zauber mi toliko lose deluje da verujem da bi ga ove godine i Manor oprao da nisu otisli u bankrot.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...