Jump to content
IGNORED

Formula 1


burekdzija

Recommended Posts

Sauber je nazalost tezak kriminal, a sto se Honde tice nisam bas optimista da ce se brzo konsolidovati. Ne znam kakav im je deal sa Mekom ali ovo ne vodi nicemu. Inace Kimi danas najbolji rezz testova na mediumima sto nije zanemarljivo. Svakako Mecka sigurno ima jos zaloga da budu kud i kamo mirni mada tipujem da ove godine Ferari ponovo biva taj koji ce otkinuti koju pobedu. RBR me za sad malo razocarao, mada je izvesno da Renault nije nastelovan na maximum, drugo nestvarno mi je da mogu biti u rangu sa Haasom ove godine, tako da se nadam da ce ipak ostati deo big 3 ne bi li imali sto bolju sezonu. I Williams mi mirise da moze nazad na 4. pa mozda i ugroze RBR mada sumnjam da ce Stroll biti od prevelike pomoci za taj cilj.

Edited by ducca
Link to comment
  • Replies 4.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ducca

    617

  • Jimmy Kowalski

    485

  • renne

    428

  • Sludge Factory

    345

Top Posters In This Topic

Posted Images

 Da, ova priča  sa Hondom i Meklarenom, nažalost, još uvek nije ni blizu ambicija i jednih i drugih, a izgleda da će i ove sezone biti daleko od postavljenih ciljeva (kamo sreće da nas razuvere) .  Pre 10 godina bih bio smešan sebi tom izjavom, ali meni u celoj toj ujdurmi nekako najviše žao Alonsa. Čovek je vanserijski vozač (ok, nezgodnog karaktera, naginje tužakanju, etc..) ali je tokom karijere, što pogrešnim izborima, što kuratom srećom, postao sinonim za baksuza. Deluje kao da je već nekoliko puta platio za dozu sreće koju je imao dok je osvajao titule sa Renoom (promena pravila sa gumama 2005, koja je okončala surovu višegodišnju dominaciju Ferarija i kvar na Šumijevom bolidu u Japanu 2006. godine). Čovek će napuniti 36 godina u julu a treće titule ni u naznakama - taktika čvrstog držanja uz Meklaren tu mu, kanda, ništa neće pomoći.   

Link to comment

Nema Alonso tu bas previse izbora, jedino da se nada da ce Botas zestoko podbaciti i da ce Mercedes biti voljan da ga dovede dogodine kad mu istekne ugovor sa MekHondom.

 

A da se usr'o sebi u karijeru - usr'o se i to bas onako momacki...

Link to comment

Jbg nije da nije imao sansu sa Ferarijem u prvoj sezoni, zapravo je imao titulu u rukama. Prvi stint sa Mekom je takodje mogla biti titula. Ovaj drugi jeste promasaj mada nisam siguran da je imao puno izbora u tom trenutku.

Link to comment

Ma naravno, nego sam pod "baksuzluk" svrstao način na koji je taj čovek gubio titule...Setimo se Brazila 2007. godine, gde je Kimi "ukrao" titulu Alonsu i Hamiltonu bukvalno za 1 bod. Pa onda, šta reći za ono što se desilo u Abu Dabiju tri godine kasnije - kukavni Vitalij Petrov ostaće trajno upamćen po tome što je pola trke zadržavao Alonsa i sprečavao ga da napadne titulu (izmakla mu za 4 boda). Tri boda je bila razlika i 2012. godine...Ne znam da li postoji vozač koji je tako često bio faraway so close

Link to comment

Sterling Mos je 4 puta bio vicesampion nijednom sampion, a izmicala mu je titula i za samo jedan bod. Statisticki je jedan od najuspesnijih vozaca svoje generacije, jaci i od pojedinih sampiona, ali jebiga kad je vozio protiv Fandja koji je osvojio sve sto se moglo osvojiti.

Link to comment

Vrlo interesantan 3. dan za sad. Botas prvi spustio ispid 1:20, Renault debelo ispod 1:22, RBR se primakao Ferarijevom najboljem ostvarenju, a Sauber je na 1:22:326 sto je odlicno u odnosu na prva 2 dana. Ocigledno su jos svi rezervisani i puno je prostora za napredak. 

 

Evo i dosadasnjih najboljih rezultata u sva 3 dana:

 

Untitled.png

Edited by ducca
Link to comment

Sterling Mos je 4 puta bio vicesampion nijednom sampion, a izmicala mu je titula i za samo jedan bod. Statisticki je jedan od najuspesnijih vozaca svoje generacije, jaci i od pojedinih sampiona, ali jebiga kad je vozio protiv Fandja koji je osvojio sve sto se moglo osvojiti.

 

 Ima, još uvek, vremena za Alonsa da osvoji četvrtu vicešampionsku titulu  :lolol:  Mislim da je on ipak veći baksuz od Sterlinga Mosa, ako u obzir uzmemo sistem bodovanja - u Mosovo vreme voženo je, u zavisnosti od sezone, 7 do maksimalno 11 trka, a sistem bodovanja je bio 8-6-4-3-2 (plus poen za najbrži krug) , s tim što je za konačan poredak  vredelo 5 ili 6 najboljih plasmana , pa je šampion sveta mogao biti vozač sa 35-40 poena. Pri takvom sistemu, margina od 1 poena neuporedivo je veća od razlike od 3 ili 4 boda na 17 ili 20 trka, gde se računaju svi plasmani, a sistem bodovanja je 10-8-6-5-4-3-2-1 ili čak 25-18-15-12-10-8-6...

 

 

 

Vrlo interesantan 3. dan za sad. Botas prvi spustio ispid 1:20, Renault debelo ispod 1:22, RBR se primakao Ferarijevom najboljem ostvarenju, a Sauber je na 1:22:326 sto je odlicno u odnosu na prva 2 dana. Ocigledno su jos svi rezervisani i puno je prostora za napredak. 

 

Evo i dosadasnjih najboljih rezultata u sva 3 dana:

 

Untitled.png

 

 

 

Mislim da je Botas vozio na ultramekim gumama, za ostale nisam siguran, ali kako god se okrene, ovo su zaista zanimljivi i obećavajuái rezultati. 

Edited by simetrije
Link to comment

Jeste Botas ultrasoft, imas predzadnju kolonu na kojim gumama je postavljeno. Zato sam npr uporedio RBR i Ferari jer su na softovima bili u 2 deseta.Luis popodne gotovo izvesno ide ispod Botasa na ultraosftu. Inace Pirelli prognozira vremena oko 1:17 kad budu kvalifikacije.

Link to comment

Vremena sa testiranja nisu merodavna ako se ne zna pod kojim uslovima su postignuta, a to se iz rezultata ne vidi. Npr. nista ne znaci podatak da je jedan vozac imao 1:22 na mekim gumama, a drugi 1:21,5 na medium, jer se ne zna sa kojom kolicinom goriva su vozili i sta je zapravo bio cilj tog stinta (testiranje kako se gume ponasaju, isprobavanje razlicitih setapova, simulacija kvalifikacija, itd).

 

Jedino sto se nedvosmisleno moze zakljuciti na osnovu prethodnih dana je da je McLaren u ozbiljnom problemu zbog Hondinog neozbiljnog pristupa i da ovo sve umnogome podseca na 2015. Ono sto se o ostalima moze zakljuciti citajuci izmedju redova onih koji su na licu mesta je da su ocekivano Mercedes, Red Bull i Ferrari na vrhu, pa onda sledi grupa koju cine Williams, Renault, Haas, Force India i Toro Rosso, i na kraju Sauber koji dosta zaostaje. Proceniti sada kako medjusobno oni stoje je nemoguce..

Link to comment

Jeste Botas ultrasoft, imas predzadnju kolonu na kojim gumama je postavljeno. 

 

moja greška, nisam obratio pažnju...Ako se prognoze "pirelija" ostvare (kvalifikacije na 1:17:xxx)  onda smo, sa ovako uštrojenim bolidima, ove godine na manje od 2 sekunde zaostatka u odnosu na one zveri iz 2004. godine, makar u Barseloni.  

 

edit: ups, zapravo i nismo, zaboravih na promene staze koje su je usporile u odnosu na 2004. godinu  :isuse:

Edited by simetrije
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...