Jump to content
IGNORED

Formula 1


burekdzija

Recommended Posts

  • Replies 4.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ducca

    617

  • Jimmy Kowalski

    485

  • renne

    428

  • Sludge Factory

    345

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kimi je realno najveca faca u karavanu vec neko vreme :D

 Poslednjih petnaestak godina, recimo  :) Njegovi  kul svetonazori  (za neke hladnoća i nepokazivanje emocija) možda imaju veze sa dosta siromašnim detinjstvom, proživljenim  u surovim finskim uslovima, u kući bez sanitarnog čvora. Deficit njegovih osmeha toliko je legendaran da su navijači jedno vreme nosili transparent inspirisan hitom "Sunshine reggae" -  Kimi, Kimi, Kimi just a little smile. Nezaboravan je i završetak sezone 2006, i polsednja trka Šumija u Ferariju. Pre trke govorio je Pele, a Kimija nije bilo nigde. Razgovor između Martina Brandla i Kimija je legendaran:

 

 "Kimi, you missed the presentation by Pele." "Yeah" "Will you get over it?" "Yeah. I was having a shit." :lolol:

Link to comment
  • 2 weeks later...

Max vozac dana, kako samo vozi kad je vlazna staza :Hail: . Samo u prvom krugu ih je 9 nanizao..

 

Seb iza Kimija ko Mr Bean iza onih penzosa na stepenicama. Garant je kljucalo sve u njemu.

 

Bice ovo dobar fajt za titulu do samog kraja..

 

Krivo mi za Hulka, los tajming za prvi odlazak u boks i posle glupave kazne ga kostale sigurnih bodova. Barem hrabri da je Rendza sasvim dobra ove sezone..

Link to comment

Vettel u odlicnoj formi za sada. Danas je vozio perfektno, bila bi borba za trijumf da nije onog izletanja Giovinazzija, no sta da se radi, sve je to trkanje. Kimi penzioner ga je dodatno dotukao, gubili su vise od sekunde  vukuci se iza Ricciarda. Na kraju i popustanje Maxa pod pritiskom za skoro savrsen dan. Alonso opet bez srece, bas mi ga je zao, borio se kao lav, posebno u duelu sa Sainzom, kad je pokusao da ga pusti i da vrati poziciju u sledecoj krivini. Holandez je plakao kao Seb prosle godine za plavim zastavama, iako nije prisao Haasu nijednog trenutka. Za njega veliki naklon vozac dana za neutralne navijace, podijum posle sesnaestog mesta. Mrzi me sad da trazim podatke o broju preticanja u odnosu na proslu godinu, ali meni je trka bila odlicna, dosta akcije na stazi, dobri dueli, taktika je izgubila sav znacaj sa ulaskom dva sejftija, sve u svemu jedva cekam Bahrain. 

Link to comment

Negde sam procitao da je bilo 54 preticanja. Prosle godine 161.

 

Da je bilo suvo bilo bi mozda 15-20 uvr' glave, treba dodole da pevamo svi pred svaku preostalu trku pa mozda i bude trkanja! :)

Link to comment

Mislim da je proslogodisnja trka rekordna po broju preticanja u istoriji F1 :lolol:. Negde mi je ostao u glavi taj podatak. Mene smaraju cista DRS preticanja, tako da mi je ovo sto sada gledam OK, videcemo na sta ce to da ligi u Madjarskoj ili Azerbejdzanu, moze da se desi opasan smor. Uslov da imamo uzbudljivu sezonu je da se pojave bar dva pretedenta na titulu, za sada ih imamo, i jos par vozaca iz senke. Nadam se da ce Red Bulovci biti u prilici da uskoce na ta mesta, jer mi Kimi i Botas deluju dosta kilavo. Rendza podbacio za sada, a i Fors Indija mi je bolje delovala prosle godine. Jos je prerano za neke sigurnije prognoze, moze sve ovo da se ispostavi kao potpuno netacno, pa da Hamilton izdominira surovo, a mi da gledamo vozice iza njega :D. 

Edited by Aleksandar88
Link to comment

Negde sam procitao da je bilo 54 preticanja. Prosle godine 161.

 

Da je bilo suvo bilo bi mozda 15-20 uvr' glave, treba dodole da pevamo svi pred svaku preostalu trku pa mozda i bude trkanja! :)

 

Prosla godina je bila bas izuzetak. Sad kad se povela prica o preticanjima, pojavila se ta tabela za proteklih 10 godina. Brojke varijaju od godine do godine, u 2015. je recimo bilo 30, a 2014. 40 preticanja u Sangaju.

 

Ali, broj preticanja nikad nije presudan za kvalitet trke. Uzbudljiva trka je ona u kojoj postoje borbe za pozicije, da je napeto, pa makar bilo i malo preticanja kad se podvuce crta.

Edited by Jimmy Kowalski
Link to comment

Ali, broj preticanja nikad nije presudan za kvalitet trke. Uzbudljiva trka je ona u kojoj postoje borbe za pozicije, da je napeto, pa makar bilo i malo preticanja kad se podvuce crta.

 

Tacno.

 

Zato je trka juce bila uzbudljiva, a u Melburnu golo sranje.

 

Ovo je bila posledica smanjenog prianjanja zbog mokre / promenljive staze i vozackog i strategijskog brljanja u takvim uslovima zbog cega su se pomesale karte pa su se pojedini bolidi nasli van svojih prirodnih pozicija a preticanje nije bilo totalno nemoguce.

 

I zato treba svi da pevamo dodole pred svaki trkacki vikend, jer bude li suvo bice svaki put kao Melburn.

Link to comment
  • radisa unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...