Jump to content
IGNORED

NOVI BEOGRAD


gospa buba

Recommended Posts

kvaka je u tome da je šapke mnogo inteligentniji nego što (ponekad) izgleda. moja je pretpostavka da je mudro procenio da bi ga paktiranje sa sns-om lišilo političkog kapitala koji, objektivno, ima i da mu je šteta da ga utroši zarad malo više komfora u ulozi predsednika opštine. na taj način je ostao u poziciji da bude faktor na gradskim izborima i da bira kom će se carstvu privoleti nakon tih izbora, jer je prilično verovatno da bez njega neće biti moguće uspostaviti većinu u gradskoj skupštini.

 

najverovatnije ce se formirati jedna velika opoziciona koalicija, po sistemu vracara na lokalnom. jedina sigurna stvar jeste da ce ne davimo Beograd izaci na izbore samostalno. u toj konkurenciji bice nepoznanica može li gangula 5% na gradskim, tako da ce se morati pre izbora opredeliti za koaliciju.

 

u takvoj konstalaciji rezultat ovisi o dve stvari, mogu li patkari do 5% i moze li sapic do 5%. u ovom trenutku sumnjam u oba ta broja sto ce reci da sns pobedjuje zahvaljujuci rasutim glasovima opozicije.

Link to comment

najverovatnije ce se formirati jedna velika opoziciona koalicija, po sistemu vracara na lokalnom. jedina sigurna stvar jeste da ce ne davimo Beograd izaci na izbore samostalno. u toj konkurenciji bice nepoznanica može li gangula 5% na gradskim, tako da ce se morati pre izbora opredeliti za koaliciju.

 

u takvoj konstalaciji rezultat ovisi o dve stvari, mogu li patkari do 5% i moze li sapic do 5%. u ovom trenutku sumnjam u oba ta broja sto ce reci da sns pobedjuje zahvaljujuci rasutim glasovima opozicije.

Otprilike tako.

Zato i njegova nervoza i skakanje na svaku prozivku...

Mene kod NDB "plaši" da uđu o mod "...šta rad na terenu, mi smo svoje pokazali na šetnjama..."

Ajde videćemo...

Link to comment

najverovatnije ce se formirati jedna velika opoziciona koalicija, po sistemu vracara na lokalnom. jedina sigurna stvar jeste da ce ne davimo Beograd izaci na izbore samostalno. u toj konkurenciji bice nepoznanica može li gangula 5% na gradskim, tako da ce se morati pre izbora opredeliti za koaliciju.

 

u takvoj konstalaciji rezultat ovisi o dve stvari, mogu li patkari do 5% i moze li sapic do 5%. u ovom trenutku sumnjam u oba ta broja sto ce reci da sns pobedjuje zahvaljujuci rasutim glasovima opozicije.

Gangula je 2016 na lokalnim na nbg osvoji odvoljno glasova da mu daju 5% na gradskim...

Link to comment

ne, problem sa NDBom je drugi. sa jedne strane apsolutno razumem zasto ne zele da imaju posla sa DSom, LDPom, Sasom Jankovicem ili DJBom na lokalu.  Sa druge strane imas vece dobro, rusenje SNSa u najvecem gradu u zemlji. u toj prici, po meni, neki principi se moraju staviti sa strane, ne mozemo sebi priustiti luksuz rasipanja glasova.

 

drugi problem je to sto mislim da su malo poleteli i da precenjuju svoju snagu. ti protesti su okupljali poprilicno saroliku ekipu, bilo je tu i ljudi koji su se jezili levicarenja, a NDB je levicarska ekipa.

 

trece, slican pokret je prebacio cenzus u Zagrebu, a oni se loze na takvu vrstu saradnje i uticaja. 

 

u sustini ne znam, svoje sam misljenje rekao. bojim se da ne ispadnu korisni idioti vesiceve ekipe.

 

Hamlete, ne znaci to mnogo, na novim izborima, velika koalicija i NDB ce mu skinuti veliki broj glasova. Mislim da i on to zna. Bice ovi izbori jako cudni i nervozni.

Link to comment

Nisam ja siguran da li je prosečan glasač šapićev baš lak za uzimanje od ndb, pa i veike koalicije. On gađa i sns biračko elo sasvim lepo. zati i imho pokušvaju da ga pomere na opoziciju da malo i njima uzima

Link to comment

ndb treba da gadja na sire shvaceni hipsteraj, bas kao i pomenuti zagrepcani, sa kojima ndb i saradjuje

nikakva predizborna koalicija ne treba da dodje u obzir, osim eventualno sa nekom slicnom grupom gradjana, ako takva postoji

Edited by morgana
Link to comment

ndb treba da gadja na sire shvaceni hipsteraj, bas kao i pomenuti zagrepcani, sa kojima ndb i saradjuje

nikakva predizborna koalicija ne treba da dodje u obzir, osim eventualno sa nekom slicnom grupom gradjana, ako takva postoji

 

apsolutno. ulaskom u koaliciju sa "starim" strankama  gube vidjivost i ne samo da oni gube, nego neće uspeti da privuku apstinente koje će ovako privući

Edited by Lezilebovich
Link to comment

apsolutno. ulaskom u koaliciju sa "starim" strankama  gube vidjivost i ne samo da oni gube, nego neće uspeti da privuku apstinente koje će ovako privući

 

ndb treba da gadja na sire shvaceni hipsteraj, bas kao i pomenuti zagrepcani, sa kojima ndb i saradjuje

nikakva predizborna koalicija ne treba da dodje u obzir, osim eventualno sa nekom slicnom grupom gradjana, ako takva postoji

 

Postoji Lokalni Front BGD samo ne znam koliko su se oni vezali za SJ....

Link to comment

i ndb i šapke i neshvaćeni genije iz mladenovca će prebaciti 5%. ustvari, za ovog poslednjeg nisam toliko siguran.

 

Ко је генију из Младеновца давао 10% пре председничких избора.

Link to comment

U svetlu priče o odnosu Šapića i SNS-a, zakačiše mi mangupi na šoferku juče pamflet o izgradnji onog objekta ispred Studenjaka. Tu napisaše da je to izgradio Šapićev ujak, Rade Dedović (ako se dobro sećam imena), da je plac i kiosk brze hrane koji je tu nekad bio kupio od čoveka koji je u međuvremenu umro, a zahtev za legalizaciju podnesen posle smrti prvobitnog vlasnika, na njegovo ime (da se Vlasi ne dosete). Ovo sam zapamtio, bilo još. 

 

E sad, ako Šapke stvarno planira u koaliciju sa SNS posle izbora, ko bi mogao da bude autor? Meni pade na pamet Vesić, mislim da je on par puta spominjao neke zahteve na ime mrtvog čoveka. A možda i neće sa naprednjacima posle izbora, ko će ga znati.

Edited by zgembo
Link to comment

Ma nema veze, oni ga sad tovare da se osiguraju, ako jedni drugima zatrebaju i odluče da idu zajedno ništa od ovoga se nije desilo...

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

U svetlu priče o odnosu Šapića i SNS-a, zakačiše mi mangupi na šoferku juče pamflet o izgradnji onog objekta ispred Studenjaka. Tu napisaše da je to izgradio Šapićev ujak, Rade Dedović (ako se dobro sećam imena), da je plac i kiosk brze hrane koji je tu nekad bio kupio od čoveka koji je u međuvremenu umro, a zahtev za legalizaciju podnesen posle smrti prvobitnog vlasnika, na njegovo ime (da se Vlasi ne dosete). Ovo sam zapamtio, bilo još. 

 

E sad, ako Šapke stvarno planira u koaliciju sa SNS posle izbora, ko bi mogao da bude autor? Meni pade na pamet Vesić, mislim da je on par puta spominjao neke zahteve na ime mrtvog čoveka. A možda i neće sa naprednjacima posle izbora, ko će ga znati.

 

 

Стара напредњачка фора.Петак увече група око 5-6 њих иде и оставља то срање на брисачима.

Наравно поента приче је нешто друго,не дирај те нам куће на Сави.

Весић је најобичнија гњида а с обзиром да напредњаци немају никаквог квалитетног кандидата морају на време да почну да пљују по свима.

Много би боље било за све нас да се уједини комплетна опозиција са једним кандидатом и не бих имао ништа против да то буде и Шапић.Али плашим се да од тога нема ништа.

Link to comment

Много би боље било за све нас да се уједини комплетна опозиција са једним кандидатом и не бих имао ништа против да то буде и Шапић.Али плашим се да од тога нема ништа.

+1

 

lista na kojoj bi bili ne davimo bgd, lokalni front, ds, đilas, janković, šapić, jeremić, dveri i ostali samo bi digli šanse sns kandidatu pa bio on i vesić

 

a šapić, pa za ovih 27godina sam skoro svaki put morao da zapušim nos i glasam. tako da neće biti prvi put. jbg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...