Jump to content
IGNORED

NOVI BEOGRAD


gospa buba

Recommended Posts

Zidaju razni. Monterra upravo završava ogroman Tehnomarket. Mene najviše interesuje šta će biti na površinama rezervisanim za "javne objekte"...P.S.Fantastična GTA-like fotografija otadžbineblokovi_nocu_2.jpg

Link to comment
Gore stanovi, dole lokali.
ekshli, nekakva robna kuca tehnike, ako sam dobro vidjeo na bilbordima.inace, cisto da se zna, blokovi rulaju(pogotovo 62.). nije daleko nezavisnost!
Link to comment

Inače, ako sam dobro razumeo, u Delta sitiju, između ostalog, planiraju instaliranje i pet bioskopskih sala, tako da će se broj mojih prelazaka u turski deo grada dodatno smanjiti. :D Završetak je planiran za novembar, čini mi se.

Link to comment

Prvo i osnovno: ko ne razume Novi Beograd, taj ne razume ni Srbiju :s_w: Dalje: ko ne razume pattern rasporeda novobeogradskih blokova, tj. kome nije jasno kako je moguće da se jedna zgrada u bloku 19a nalazi u tri različite ulice, taj nije stvoren za život u 1 urbanoj sredini :P Novi Beograd će od 1. novembra imati i Holiday Inn, pa se vi ostali češite :D

e to mi nish nije jasno. zasto ne moze vise od 7 spratova? :blink:
Samo jedna napomena: ta odluka je ukinuta početkom ove godine (nakon što je polako počeo da se javlja nedostatak atraktivnih lokacija u rejonu bulevara Mihajla Pupina i Zorana Đinđića) i sada ponovo može da se zida u nebesa. Odluka je inicijalno bila doneta kako u budućnosti ne bi nicali stambeni soliteri od 20 spratova, za koje se širom Beograda (a naročito Novog Beograda) ispostavilo da nakon prvih 30-ak godina upotrebe počinju da pate od ozbiljnih estetskih i funkcionalnih problema. Pošto je još daleko dan kada će ruinirane betonske mrcine u Beogradu bivati minirane u američkom stilu kako bi oslobađale mesto novim, pomenuta odluka je jedno vreme bila jedino rešenje (kada su se masovno podizale stambene zgrade oko Arene). Sada se situacija donekle promenila, u smislu da investitori žele da grade poslovni prostor na puno spratova, ili eventualno neku stambeno-poslovnu kombinaciju, a ne monumentalne spomenike socrealizmu kao što su oni monstrumi u bloku 21, 23 :heart: , 28, 30 i naravno u savsko-bežanijskom delu. Delta je već iskoristila to ukidanje za Sava City koji grade između svoje zgrade i Genex apartmana, a između svoje zgrade i Hyatta takođe planiraju neko čudo od 2x30 spratova (hotel i poslovni prostor). Kao veliko finale, naši voljeni gradski oci se nadaju da će privući investitore koji bi ostvarili njihovu ideju zaokruživanja prostora severno od Arene (između Societe Generale i Raiffeisena) - tri ogromne poslovne kule (100 spratova ako je ikako moguće), jedna pored druge. Investitora za sada nema, ali je u nedostatku istih deo te parcele velikodušno ustupljen crkvi našoj jedinoj, koja ne gubi vreme već ubrzano zida svoj objekat koji će mi u budućnosti ulepšavati radne dane svojom zvonjavom :trebadanapravitenekipopovskiemoticon: Bilo kako bilo, NBG je budućnost (kakva parola!) - sviđalo se to nekome ili ne. Ubr, malo šta je uporedivo sa osećajem lagane 10-minutne jutarnje šetnje do radnog mesta, bez ikakvog korišćenja prevoza a kamoli prelaska mostova. Slušajući tužne priče ljudi koji na posao dolaze sa Banovog Brda, ne mogu a da ne zaključim da smo vremenom od zaboravljene močvare uznapredovali do finansijsko-administrativnog centra Srbije. Jedino što kvadrat stana u tom centru sada možemo samo da sanjamo, zbog čega je već uveliko na delu iseljavanje autohtonih Novobeograđana iz blokova u kojima su decenijama živeli, a njihovo mesto zauzimaju dođoši koji papreno keširaju skupe stanove kako bi ih za još papreniju lovu izdavali strancima kojima odgovara da žive blizu kancelarije, tako da je krajnje vreme da se pojavi neka Liga za Novi Beograd i postavi pitanje: di su naši novci... :rolleyes: Edited by beowl
Link to comment
...Novi Beograd će od 1. novembra imati i Holiday Inn, pa se vi ostali češite :DSamo jedna napomena: ta odluka je ukinuta početkom ove godine (nakon što je polako počeo da se javlja nedostatak atraktivnih lokacija u rejonu bulevara Mihajla Pupina i Zorana Đinđića) i sada ponovo može da se zida u nebesa. Odluka je inicijalno bila doneta kako u budućnosti ne bi nicali stambeni soliteri od 20 spratova, za koje se širom Beograda (a naročito Novog Beograda) ispostavilo da nakon prvih 30-ak godina upotrebe počinju da pate od ozbiljnih estetskih i funkcionalnih problema. Pošto je još daleko dan kada će ruinirane betonske mrcine u Beogradu bivati minirane u američkom stilu kako bi oslobađale mesto novim, pomenuta odluka je jedno vreme bila jedino rešenje (kada su se masovno podizale stambene zgrade oko Arene). ...
ajd estetski problemi, nishta sto ne moze da se oboji u roze ili liht plavo, ali me zanima, tehnichki: koliko se procenjuje trajnost tih soliterchina, npr. onih najstarijih oko opshtine, ka zemunu i studenjaku. imajuci priliku & chast da za skupe novce obitavamo u jednom od njih skoro 2 godine (eto di su nam nofci :lol:), ukapirala sam (u pokushaju da opravimo kablovsku) da su ti betonski zidovi skoro shuplji, sto nisam sigurna da treba da bude tako. to su oni soliteri sto imaju ugradjeno estetsko chudo - noseci stub nasred stana :s_w: kao otpadak nekog predomishljanja u toku gradnje... ono, nije da se razumem, al mi sumnjivo, gradjeni su 60neke, tako neshto...ps. osim dekorativnog betonskog stuba, te gajbe imaju extra kuhinju nepravilnog oblika, na bar 5 coshkova (a surovo je opanjkavam, u stvari mi se jako svidzala :wub:) i ugradjeni ormar koji je prepravljena vertikala za dzubre, pa uz malo veshtine moze da se upadne i u komshiluk, po svim pravcima :lol:ps2. svashta sam isprichala, a dal sam pitala sta me interesuje, to sam bob zna. aaa, da. kolko traju soliteri? Edited by thermal bug
Link to comment
Novi Beograd će od 1. novembra imati i Holiday Inn, pa se vi ostali češite :D
Gde ovo bogte, ja malo ispao iz dešavanja?
tri ogromne poslovne kule (100 spratova ako je ikako moguće), jedna pored druge. Investitora za sada nema, ali je u nedostatku istih deo te parcele velikodušno ustupljen crkvi našoj jedinoj, koja ne gubi vreme već ubrzano zida svoj objekat koji će mi u budućnosti ulepšavati radne dane svojom zvonjavom :trebadanapravitenekipopovskiemoticon:
O bre. Dok postoji još jedna samo dva bloka niže.
Link to comment
Gde ovo bogte, ja malo ispao iz dešavanja?
U III Bulevaru, kod onog Expo centra@beowlNegde sam citao da je ta parcela crkvi dodeljna odavno (npr. pre 10-20 god), ali da su se tek nedavno, nakon sto su se pojvile ideje da im se to zemljiste uzme i da neko drugo u zamenu, odlucili da grade. O uklapanju u okruzenje je smesno i govoriti
Link to comment
crkva svetog... nekog, preko puta novog merkatora je vise nego potrebna.udjes pre sopinga i pomolis se da ne potrosis boga oca
... dimitrija. velkomuchenika.al primeti: u svakom pristojnom gradu u serbiji, crkva mora da bude preko puta policije. ili pored, ko u zemunu. nije vazno koje ce da se sazida prvo, ono drugo nalazi lokaciju nepogreshivo :lol:
Link to comment
... dimitrija. velkomuchenika.al primeti: u svakom pristojnom gradu u serbiji, crkva mora da bude preko puta policije. ili pored, ko u zemunu. nije vazno koje ce da se sazida prvo, ono drugo nalazi lokaciju nepogreshivo :lol:
pa to se zna: opstina, policija, crkva, bibilioteka, sve u vidokrugu, ko u svakoj srpskoj varoshici. i jos kafane Evropa i eto ti!
Link to comment
... dimitrija. velkomuchenika.al primeti: u svakom pristojnom gradu u serbiji, crkva mora da bude preko puta policije. ili pored, ko u zemunu. nije vazno koje ce da se sazida prvo, ono drugo nalazi lokaciju nepogreshivo :lol:
zanimljivo, da.nego, sta cenis da ce da nikne na onolikoj zelenoj povrsini iza crkve?mislim, steta onolikog placa da ostane tako... zelen :rolleyes:
Link to comment
zanimljivo, da.nego, sta cenis da ce da nikne na onolikoj zelenoj povrsini iza crkve?mislim, steta onolikog placa da ostane tako... zelen :rolleyes:
prema planu i programu, tamo na dnu, ka vratima novoga merkatora, odnosno onoj misterioznoj banzi, pishe da treba da nikne - fontana :o pazi, novi beograd & fontane, kako to bezochno zvuchi <_< a ni voda sigurno nije bakterioloshki ispravna, pa bi gradjani mogli da se neoprezno povrede :lol: al bilo bi lepo, uopshte mi fale fontane po nbg. chesme takodje. i satovi, al da rade... mnogo trazim, znam, al apelujem! missim, tolika navala mladih liberalnih kapitalista, a nigde chasovnika, pa vreme uludo prolazi :Psad, dal ce gosn popa da oceni da mu je neshto drugo vishe-bolje-profitabilno, to se josh ne zna. njiova livada, a chujem i da su super preduzimljivi momci ^_^
Link to comment

Ako misliš na onih 40-ak ari između crkve i JUBMES banke, neće tu ništa da nikne jerbo svo to zemljište pripada crkvi i uredno je ograđeno. Ono, da se nađe... Slobodne građevinske parcele počinju tek iza tog dela, prema autoputu (između slovačke ambasade i čuvene novoizgrađene zgrade za mlade naučne radnike u kojoj su posle nepunih 5 godina upotrebe počeli da otpadaju delovi plafona po stanovima).Edit: to jest, ako nešto i nikne biće to parohijski dom poput onog koji je na vračarskom platou zaklonio stanarima iz Krušedolske pogled na park. Ili neka adekvatna prodavnica verskijeh artefakata. A možda i neka krstača od 20 metara, širok je tu izbor...

Edited by beowl
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...