Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

dodatak.

na te brezone može da se navuče termoskupljajući bužir. moguće je zagrejati fenom ili na plinskom gorioniku. manje prečnike i upaljačem. tako sam odradio potezače za zavese.

 

i, pošto je ljutko dama, dovoljno je da trepne okicama i neki bravar / limar će to da joj secne na meru brusilicom.

Link to comment
  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    522

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

7 hours ago, Frank Pembleton said:

Jesu to one "metalne šipke" koje se provuku kroz "šav" na kraju i zadebljaju platno pa mu ne daju da ispadne? (al sam ga opisao)?

.... Shiit has hit the fan!
 

 

6 hours ago, J-♣ said:

 

Verujem da je taj "metalni nosač" zapravo metalna šipka okruglog oblika, verovatno od gvožđa/čelika, iako može i od pvc, drveta....itd

verovatno je smeštena u ovaj žleb gde pokazuje strelica na slici

 

Detalj-rez-stolice.jpg.809f0471d2abda006419c4ad86feda35.jpg

 

 

Vrlo jednostavno možeš rešiti problem sama kupovinom brezon šipke u najbližoj gvožđari.

0090748_32-navojna-sipka.jpg.jpeg

 

prečnik ili "fi" možeš odrediti tako što prineseš neki štraf na mesto žleb i proceniš koji bi prečnik odgovarao, sa šrafom (koji odgovora) ideš u gvožđaru i pokažeš prodavcu. Cenim da je šipka 5mm ili 6mm, imaju brezone tog prečnika. Šipke prodaju u dužinama 100cm, pa bi jedna bila dovoljna za dve šipke (pročitao na sajtu dimenzije neke stolice da su duboke 45cm), uostalom lako premeriš. Kad si već u gvožđari kupi i list za bonsek testere ukoliko kući nemaš alat, pa sa tim listom bonseka presečeš šipku gde ti odgovara. (obaviješ krpom deo lista koji ćeš držati u šaci pilikom rezanja, da smanjiš rizik od povrede).

 

edit - cena: šipka košta do ~150 din, list bonseka do ~80din

 

 

3 hours ago, djordje geprat said:

dodatak.

na te brezone može da se navuče termoskupljajući bužir. moguće je zagrejati fenom ili na plinskom gorioniku. manje prečnike i upaljačem. tako sam odradio potezače za zavese.

 

i, pošto je ljutko dama, dovoljno je da trepne okicama i neki bravar / limar će to da joj secne na meru brusilicom.

Fala onoliko  forumski drugari i majstori , puni ste ideja ko mačka buva i sve znate  :D u medjuvremenu našla sam 2 komada posle temeljnog prekopavanja po podrumskim rudnicima , jednu stolicu opremila i sad imam dimenzije za šipku tako da mi je ova ideja sa brezon šipkom pa preko  bužurom  rešila problem  za ostale nedostajuće. Imam na poslu i bonsek i sve ostalo što treba .  Gosn Djordje , ljuttko  je umesto dama  mnogo više  ljutko seče, ljutko šmirgla i  farba , ljutko krpi al i šije ... malo po malo kompletiram alatnicu i nadam se  da neću skroz  uništiti preostali damski karakter ako kažem da sam prošle godine sa buvljaka iz Frankfurta vukla  šlajfericu za 5 evara kupljenu. A evo i stolice ;), moja ženska strana se ogleda u jastučetu sa bojama u skladu, , vez ne umem  da radim :D

1-IMG_20200703_154303.jpg

1-IMG_20200703_154323.jpg

  • +1 1
Link to comment
On 28.6.2020. at 22:15, djordje geprat said:

svojevremeno sam kupio tarolit ploče koje se obično stavljaju na betonske stubove i serklaže zarad sprečavanja kondenzacije. ja sam ih, sa 2 cm stiroporom u sendviču postavio na betonski patos i pokrio košuljicom. kupio sam ih na fabričkom stovarištu u ostružnici. stiropor je debljine 2 - 10 cm. table su 0.5 x 2.0 m2

 

da, mene su iz fabrike uputili na stovarište u Žarkovu. Malosu  dimenzije su problematične za prevoz

 

 

 

Novo pitanje, čime se može lepiti stiropor za lesonit, tj sirovi hdf ?

Link to comment
On 7.7.2020. at 12:38, Matilda Ivancic said:

 

da, mene su iz fabrike uputili na stovarište u Žarkovu. Malosu  dimenzije su problematične za prevoz

 

 

 

Novo pitanje, čime se može lepiti stiropor za lesonit, tj sirovi hdf ?

niskoekspandirajući purpen

Link to comment
10 hours ago, Tale said:

Kondenzuje kanalizaciona cev ispod plafona u kupatilu i stvara se buđ.

Da li bi pomogla neka izolacija i koja?

Da, mineralna vuna, recimo

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, rođeni said:

niskoekspandirajući purpen

 

hvala,

razmisljam da nabudzim sam nesto umesto ovih kombinovanih ploca, mozda najjednostavnije i najjeftinije, stiropor izmedju gips ploca, pa da mi plafon verande bude iz dva razlicita materijala

 

 

Link to comment

Nosim se mislju da najzad napravim policu za gramofonske ploce i jos neke sitnice pa me interesuje da li ima negde na netu programcic za crtanje . Svaka preporuka dobrodosla :)

Link to comment

Koliko traje busenje zida prilikom montaze klime ? Imam neke probleme sa komsijama, pa jos jedno busenje u mom stanu nece bas doprineti sreci...

Link to comment

Zavisi šta je majstor doneo.

 

Primera radi: ako je doneo elektro pneumatski čekić minimum 1200w i energijom udarca preko 8J i ako koristi krunastu burgiju SDSmax ~40mm za ona creva, a buši u zidu od armiranog betona sa nadom da promaši armaturu, oko 20 minuta.

Link to comment
" userid="9780"] Zavisi šta je majstor doneo.
 
Primera radi: ako je doneo elektro pneumatski čekić minimum 1200w i energijom udarca preko 8J i ako koristi krunastu burgiju SDSmax ~40mm za ona creva, a buši u zidu od armiranog betona sa nadom da promaši armaturu, oko 20 minuta.
Mislim da je ovo maksimum, ne znam šta su kod mene koristili od alata, ali kod mene u bloku je betončina, mislim da su za 15 završili

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
9 hours ago, cartman said:

Nosim se mislju da najzad napravim policu za gramofonske ploce i jos neke sitnice pa me interesuje da li ima negde na netu programcic za crtanje . Svaka preporuka dobrodosla :)

 

Na netu možeš da nađeš gomilu gotovih polica koje će ti poslužiti kao ideja, recimo da Ikea Kallax ima idealne dimenzije za skladištenje ploča. Iz iskustva mislim da je važno da polica ima zadnju stranu (leđa), ili bar graničnik u vidu letvice (lajsne) koja bi onemogućila da se ploča kreće prema nazad.

Link to comment
4 minutes ago, Ras said:

 

Na netu možeš da nađeš gomilu gotovih polica koje će ti poslužiti kao ideja, recimo da Ikea Kallax ima idealne dimenzije za skladištenje ploča. Iz iskustva mislim da je važno da polica ima zadnju stranu (leđa), ili bar graničnik u vidu letvice (lajsne) koja bi onemogućila da se ploča kreće prema nazad.

Kallax vec imam ali me kod njega nervira sto ne mogu da menjam dimenzije kocke a u onu 34x34cm ne staje pojacalo, reciever ili gramofon po sirini ... a nemam mesta za neku pravu hi-fi policu

Otprilike sam vec sve osmislio samo sam mislio da odnesem vec "tehnicki crtez" sa dimenzijama u radnju gde seku ivericu da bih sto vise smanjio vreme zadrzavanja tamo.

 

Izgleda da mi ne gine lenjir i olovka :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...