Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    522

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

Jebiga nekakoje problem sto sva ta drvena stolarja moze stvarno da se lepo sredi i da se lepo uradi,ali kosta boga oca,i retko ko se vise prihvata tog posla jer ne moze da se realno naplati za izgubljeno vreme,a kada napaltis realno onda je problem sto je to skoro 60% cene novog pvc prozora.

Ja drvo najvise volim,pre tri godine farbao sam neke koji su  iz 1923 godine i u odlicnom su stanju,ali jebiga bas mora da im se posveti paznja.

Link to comment
12 minutes ago, SNARC said:

Ako je bas razdrndano i zjapi..uzmes ovu duplu traku, pocepas je po duzini..i nalepis jednu na drugu. Bog ne prodje tuda vise.

 

Radi posao..meni resilo.

Stavio i duplu dozu, kombinovao sa tom gumom:D...ali nije uspelo potpuno. Dok su dihtovali bili su super, dugo su i izdržali. Ali da, i ja sam siguran da je to dovoljno ako su prozori koliko-toliko ok, mogu tako da izguraju još koju godinu.

Link to comment

hvala..imala sam neki Moldex ili tako nesto pa mi se ucinilo da ne radi ali ok je sada kada se osusilo ..na baz lora je pa je izbeleo budj..

 

 

imam jos jedno pitanje..malo je specificno ali mozda ce neko znati..u jednoj prostriji imamo pod od biber crepa,to je neki caletov istrip od mozaika koji je on ishoblovao pa je crep sad uzasno porozan i nije ga bilo moguce izlakirati ili silovati na neki nacin jer je,jel porozan a posto je to neka dvorisna prostorija pod od tog poroznog i hoblovanog crepa se uzasno prlja i nemoguce ga je obirati jer popije sve sto ga dotakne...malo je reci da me izludjuje!!!

e sad ideja koja mi je pala na pamet je da premazem to beton farbom da ga obojim ...ne znam samo da li je to moguce i hoce li popiti i beton farbu?

Link to comment
17 hours ago, ivy said:

sta je efikasno protiv budji na zidovima?

 

prvo vidi zasto se stvara (kondenzacija ili voda prodire spolja) i pokusaj da eliminises uzrok, ako je moguce

 

ako je ima malo, moze i spiritus kao "najzdravija" varijanta od predlozenih posto poubija budj, ispari i to je to

(u starom stanu drveni prozori nisu dobro dihtovali pa je prodirao hladan vazduh i pravio vlagu oko njih, skinuo je uspesno spiritusom, prefarbao, i pojavila se opet tek nakon 2-3 godine sto je ok)

Link to comment
3 hours ago, ivy said:

hvala..imala sam neki Moldex ili tako nesto pa mi se ucinilo da ne radi ali ok je sada kada se osusilo ..na baz lora je pa je izbeleo budj..

 

 

Mali offtopic. Ja koristim MELLERUD Schimmel Vernichter (Buđ eliminator) za čišćenje silikona oko kade i lavaboa. Isto je na bazi hlora, ali nije za zidove jer se ispira vodom. Odlično se pokazao.

 

Izvini za upad, ali možda nekome bude korisno.

Link to comment
9 hours ago, ivy said:

hvala..imala sam neki Moldex ili tako nesto pa mi se ucinilo da ne radi ali ok je sada kada se osusilo ..na baz lora je pa je izbeleo budj..

 

 

imam jos jedno pitanje..malo je specificno ali mozda ce neko znati..u jednoj prostriji imamo pod od biber crepa,to je neki caletov istrip od mozaika koji je on ishoblovao pa je crep sad uzasno porozan i nije ga bilo moguce izlakirati ili silovati na neki nacin jer je,jel porozan a posto je to neka dvorisna prostorija pod od tog poroznog i hoblovanog crepa se uzasno prlja i nemoguce ga je obirati jer popije sve sto ga dotakne...malo je reci da me izludjuje!!!

e sad ideja koja mi je pala na pamet je da premazem to beton farbom da ga obojim ...ne znam samo da li je to moguce i hoce li popiti i beton farbu?

 

Disklejmer: ovo pišem bez ikakvog iskustva. Video na netu nešto slično pa ovde filozofiram :)

 

Ako je lep mozaik, šteta da se prefarba bojom. možda da se zalije providnom epoxy smolom?

 

Link to comment
14 minutes ago, Zverilla said:

Ako je lep mozaik, šteta da se prefarba bojom. možda da se zalije providnom epoxy smolom?

 

+1

 

epoxy je ludilo. eno pun inter net fora sa smolom, stolovi, podovi

 

genijalna stvar

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...