Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

Sad imam materijala možda dovoljno za kutijicu ali samo na dva sprata. Probao sam da sečem ali krivudam previše. Pa kad ,me tuke budu bolje slušale, napraviću još jednu, Samo da smislim za koga. ne mogu da ih pravim tek tako.

Ako počnem, otvorići korakpokotak topik. možsa mi date i neke dobre savete,

Link to comment
  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    522

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

Majstori, ima li sanse da se resi prekomerna buka u stanu iznad od neke decurlije bez da naudim deci i/ili roditeljima? Mislio sam da zalepim plutu na plafon, ima li od toga ikakve vajde?

Link to comment
2 hours ago, goofs said:

Majstori, ima li sanse da se resi prekomerna buka u stanu iznad od neke decurlije bez da naudim deci i/ili roditeljima? Mislio sam da zalepim plutu na plafon, ima li od toga ikakve vajde?

 

Ima naravno,od azmafona pa nadalje.Nije lose spustiti plafon pa u gipsu uraditi zvucnu izolaciju.

Link to comment

Samo da staviš više slojeva nečega. Može pluta, može i azmafon, može i stari tepih ali izmedju jednog od slojeva ostavi 1 cm praznog prostora. Naptaviš "roštilj" od letvica. No, tako si spustio plafon za barem 5 cm.

Lakše je prosto pobiti komšije, diskretno.

 

 

 

 

Edited by Bujodrag
Link to comment

Ako je buka od udaranja u pod, to se rijesava slojevima za prigusenje kao npr. pluto, ali u njihovom podu iznad ploce. Kad vibracija dodje do ploce dalje se siri i zidovima, tako da bi sve sto bi ti radio u svom stanu imalo manjeg efekta.

Ako je buka od vikanja, to se prigusuje tezinom materijala (debeli zid, debela ploca, teska zavjesa, debela mineralna vuna...).

Edited by Paul Gompitz
Link to comment

E, da, najefektnije prigušenje bi bilo na onoj strani gde nastaje zvuk. Dakle, decu vezati za neko drvo a matorce psihiološki telepatijom ubediti da je to neophodno, rasturiti im pločice i starviti neki upijajući sloj i onda dati deci da se igraju i lepe pločice.

Link to comment

E, ne verujte meni kako mi i piše u potpisu. Malo iskustva sam imao s gips kartonom. Šrafio one šine povremeno za glavnog majstora i pridržavao šta treba.

 

Sva moja iskustva s izolacijom su vezana za demfovanje prostorija u kojima smo vežbali. Dakle, kako sprečiti zvuk da izlazi iz sobe a ne da ulazi.

Link to comment

Takođe pitanje za zvučnu izolaciju. Dakle, imam kanalizacionu cev koja prolazi kroz sobu. Tu je nekada bila kuhinja. Tako je i dalje u stanovima po vertikali a u ovom stanu je kuhinja izmeštena. Elem, cev je pukla pa smo je zamenili. Nekada je cev bila zazidana pa se nije čulo ništa kada otiče tečnost kroz nju. Međutim, sada se baš čuje jer je a) plastična b) gola.

 

Plan je da se taj ćošak zagradi gips tablama ali hoću da stavim neku zvučnu izolaciju. Jedni su mi predložili da koristim traku kojom bih cevku polepio skroz celim obimom i površinom. Je li to dovoljno? Drugi su predložili da prostor između cevi i gips table popunim staklenom vunom.

 

Šta je najbolje rešenje?

Edited by pacey defender
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...