Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

On 30.8.2019. at 0:08, Блок_64 said:

 

Akrilne boje mozes da miksujes u farbari po zelji,a postoje i vec neke gotove nijanse.

Evo da se javim.

 

Ukratko, u farbari su mi ponudili paletu pa da odaberem niijansu. Kada sam izabrao, ispala je cena otprilike duplo u odnosu na cenu kante farbe.

 

Onda sam šarmirao farbarku, pa mi je ponudila da odoka smućka nešto što bi bilo "tu negde".

 

I bi tu negde, možda samo malo malo braon nego što sam zamislio. Cijena je kanta farbe+150 kinti za tonere koje je upotrebila.

 

Čiviluk je ispao kul. Sada tražim druge drvene površine da iskoristim preostalih 60% kante u čudnoj boji. 

Link to comment
  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    522

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

55 minutes ago, pacey defender said:

Evo da se javim.

 

Ukratko, u farbari su mi ponudili paletu pa da odaberem niijansu. Kada sam izabrao, ispala je cena otprilike duplo u odnosu na cenu kante farbe.

 

Onda sam šarmirao farbarku, pa mi je ponudila da odoka smućka nešto što bi bilo "tu negde".

 

I bi tu negde, možda samo malo malo braon nego što sam zamislio. Cijena je kanta farbe+150 kinti za tonere koje je upotrebila.

 

Čiviluk je ispao kul. Sada tražim druge drvene površine da iskoristim preostalih 60% kante u čudnoj boji. 

 

Jebiga,zavisi od mnogo faktora ta cena.Najcesce je to proizvodjac i nijansa.Sto je nijansa tamnija to je boja skuplja e sada zavisi i gde si tonirao.

Link to comment

Prvo da se zahvalim svima za pomoc oko odabira majstora za renoviranje pocetkom godine. 

 

Sad mi treba nova pomoc.

 

Ispred kuce imam 2 parking mesta koja su zapravo ravna betonska ploca i cine krov ostave. Taj beton je na mestima ispucao i propusta vodu u ostavu. Iz farbara su mi preporucili da predjem hidroizolacijom pa da staivm novi sloj betona ili da stavim neki zavrsni gumirani sloj. Oba resenja su solidno skupa. 

 

Prvo pitnaje je, da li postoji neka smesa kojom bi samo zakrpio rupe?

A drugo je da li imate nekog majstora koji betonira kako bi mi uradio taj novi sloj betona ukoliko se dolucim za tu opciju?

 

Hvala svima jos jednom

Link to comment
15 hours ago, nick1986 said:

Prvo da se zahvalim svima za pomoc oko odabira majstora za renoviranje pocetkom godine. 

 

Sad mi treba nova pomoc.

 

Ispred kuce imam 2 parking mesta koja su zapravo ravna betonska ploca i cine krov ostave. Taj beton je na mestima ispucao i propusta vodu u ostavu. Iz farbara su mi preporucili da predjem hidroizolacijom pa da staivm novi sloj betona ili da stavim neki zavrsni gumirani sloj. Oba resenja su solidno skupa. 

 

Prvo pitnaje je, da li postoji neka smesa kojom bi samo zakrpio rupe?

A drugo je da li imate nekog majstora koji betonira kako bi mi uradio taj novi sloj betona ukoliko se dolucim za tu opciju?

 

Hvala svima jos jednom

 

1. Postoji zove se hobi beton recimo.

 

2.Postoje hidroizolacije koje se direktno sipaju u beton prilikom njegovog pravljenja tako da ne moras da je nanosis posebno.

 Betoniranje uglavnom rade zidari znam i ja da ga radim ali nisam siguran da ces se odluciti za tu soluciju jer nije ni malo jeftino sa jedne strane a sa druge strane novi sloj betona ne sme bi smeo da se radi ispod 4 cm gde ti treba i staticar da proceni (izracuna) da li taj krov moze da izdrzi tu tezinu.Sam beton kao beton nije hidroizolacioni materijal i s obzirom da ti se to nalazi krovu koji prosto nema statiku niko ne moze da ti garantuje da ti i  novi sloj betona nece pucati.Uglavnom jeftino resenje ne postoji.

Link to comment
On 4.10.2019. at 8:23, nick1986 said:

Prvo pitnaje je, da li postoji neka smesa kojom bi samo zakrpio rupe?

A drugo je da li imate nekog majstora koji betonira kako bi mi uradio taj novi sloj betona ukoliko se dolucim za tu opciju?

Cime god zakrpio rupe taj krov ce bez izolacije prokisnjavati i dalje.

Treba ti dobar majstor za hidroizolaciju a preko nje mozes i sljunak.

Ispod hidroizolacije sloj za blagi nagib tako da voda ne lezi na krovu. 

Link to comment
2 hours ago, Peter Fan said:

@Bujodrag

 

Svaka cast, ova polica od pragova ti je super.

 

Hvala.

 

Ne znam kakva je sad ponuda u radnjama ali onda je bilo baš raznih dimenzija što olakšava obradu.

 

Osmisliš policu otprilike, u radnji vidiš koje dimenzije imaju i shodno tome modifikuješ planove. Ali svi uglovi su pravi i stranice ravne, to je beć više od pola posla. 

Mogu se šrafiti a mi smo se mislim bahatili ma neke spojeve radili 8mm drvenim tiplovima

 

I super izgleda kad se fino ošmirgla do 220 ili čak 320 smirgle i onda predje nekim sandolinom. Tako sam sredio dasku za ispod gramohona. Kad mi dodju audiofili i oduševe se zvukom ja im kažem da je to do police i te daske iako ona služi samo da dobijem horizontalnu površinu i da seksi izgleda a oni mi veruju šta god mi padne na pamet da lupetam pred njima  :D 

Link to comment
1 hour ago, Peter Fan said:

A lajm/tutkalo?

 

Jok, samo uzbušiš rupu o8 mm. Tiplove kupiješ na metar. Ima raznih debljina. Isečeš odgovatajuči komad, namažeš ga lepkom, ponadaš se da di pogodio rupe na oba elementa. Ukucaš tipl i onda ošmirglaš sve što štrci. I spoj se jedva vidi, pogotovo ako sve prefarbaš

 

Na isti način sam ove stubiće od bubnjarskih palica tiplovao čačkalivama 

 

1rOWQt7.jpg

 

Nazire se na vrhu prednje desne. Kao tamnija tačka/krućić

 

 

 

 

 

 

Edited by Bujodrag
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...