Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

On 13.11.2019. at 17:05, ivy said:

 

 

ovo je prljavi pod...grozno je..bilo je lepo na pocetku ali iz razloga koje sam opisala to bukvalno upija blato..

 

lepo izgleda, nadam se da cete uspeti da ga izvucete i posle zastitite od prljavstine

Link to comment
  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    522

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

On 16.11.2019. at 19:35, Valkyrie said:

Ma lupeta, čuj filozof pa izmajstorisao i to imbusom. Zvao majstora nego mu glupo da kaže. 

 

hej :fur:

 

kakva je ovo diskriminacija!
ako sam šuntav uglavu, nisam sakat uRuke  :tongue:

 

@Frank Pembleton

malo sam naslepo vrteo imbusom po štafovima, a malo sam primenio tvoj i Snarcov recept, i upalilo je.

Još kad su mi ugrađivali stolariju u gajbi, nešto su zajebali oko postavljanja balkonskih vrata, ali ta firma više ne postoji, tako da od reklamacije mrka kapa

Link to comment
On 16.11.2019. at 19:35, Venom said:

Slazem se ali nisam ja taj koji drami i nista me ne kosta da pitam. Hvala.

 

Majstor je iz firme koja inace odrzava zgradu, tako da makar nisam morao da se cimam ni oko cega.

 

Ako je za smirivanje hanume, možeš uzeti borescope na eBay.u ili ali.ju za smešne pare pa proveriti. Ako nema budji iza, pokaži i njoj, ako ima, baci borescope pre nego što ga ona nadje ;)

Link to comment
On 6.11.2019. at 23:27, Блок_64 said:

 

Savo

 

sprej-protiv-budi-i-plesni-500ml-savo~68

 

Ima ga manje vise svaka farbara,maksi,idea....

ja sam ga kupio za kupatilo u selu. žena, kada je pročitala uputsto (deo o merama opreza) rekla je da kupimo nešto drugo a ovo da damo nekome.

Link to comment
14 minutes ago, djordje geprat said:

ja sam ga kupio za kupatilo u selu. žena, kada je pročitala uputsto (deo o merama opreza) rekla je da kupimo nešto drugo a ovo da damo nekome.

 

Kakva ti je zena takav ti je zivot.

:lolol:

Link to comment

Ventil na jednom radijatoru se ne okrece ni na jednu stranu, radijator hladan. Centralno u zgradi relativno novo, 10-15 godina.

Da li postoji mogucnost da je neko namjerno nekako blokirao ventil ili je naprosto zapekao? Da li je obavezno zvanje majstora iz toplana ili moze cackati bilo ko?

Link to comment
Ventil na jednom radijatoru se ne okrece ni na jednu stranu, radijator hladan. Centralno u zgradi relativno novo, 10-15 godina.

Da li postoji mogucnost da je neko namjerno nekako blokirao ventil ili je naprosto zapekao? Da li je obavezno zvanje majstora iz toplana ili moze cackati bilo ko?

Možeš da čačkaš, pa da zajebeš, ja sam (potpuno bez potrebe) okretao ventil na jednim radijatoru, ona plastična se raspala, od stajanja, a ventil počeo da kaplje malo ali sigurno, zvao ih, došli za sat dva popravili...

 

Edit :

 

Jel ti cev do ventila topla? Čisto da znaš šta da im kažeš kad budeš zvao...

 

... Shiit has hit the fan...

 

 

 

Link to comment
15 hours ago, Paul Gompitz said:

Ventil na jednom radijatoru se ne okrece ni na jednu stranu, radijator hladan. Centralno u zgradi relativno novo, 10-15 godina.

Da li postoji mogucnost da je neko namjerno nekako blokirao ventil ili je naprosto zapekao? Da li je obavezno zvanje majstora iz toplana ili moze cackati bilo ko?

Majstori iz Toplane će doći samo ako je hitna intervencija, odnosno ako curi. Tu su baš ažurni, koliko znam. 

 

Za ovo što tebi treba, mislim da nema druge opcije nego da se nabavi telefon nekog radnika Toplana da ti u privatnom aranžmanu (dakle uz plaćanje) opravi to što treba. I onda oni dođu u svoje radno vreme u uniformi preduzeća, pozovu kolege da isključe vertikalu, urade posao i naplate ti. Jebiga, zemlja Srbija.

 

Eventualno da budeš bezobrazan i da prijaviš kvar i curenje na ventilu, staviš kanticu ispod ventila i sipaš malo vode i praviš se lud i pretiš da ćeš ih tužiti ako ti ne oprave a stan ti se poplavi :D Ne znam da li je ovo nekome prošlo. 

Link to comment

Da, prošlo je, meni pre jedno, 7.8 godina...
U drugom stanu ventil nije hteo do kraja da se odvrne, ja zvao, oni između redova rekli da nije hitno i da stanem u red...
Ja onda iz očaja "simulirao" kapljanje na ventilu pokvasio ga stavio kofu sa malo vode ispod, oni kad su došli, mislim da su provalili šta sam uradio, ali jbga kad su već došli obavili su šta treba...

BTW, spremam se da na kraju ove grejne sezone navatam nekog radnika toplana i da u privatnoj režiji izmenjam sve ventile na radijatorima, preventivno, vreme im je...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...