Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

Evo vam slika police  na licu mesta osmišljene za pet minuta i napravljene za deset, ako izuzmemo sušenje laka i tiplovanje otvora za šrafove. 

 

Jedna bočna strana je isečena ubodnom "otprilike" pa iskopirana na drugu dasku i isečena. A same police su daske na raspolaganju svedene na dužinu najkraće.

 

Čas posla jer dokonost....

 

 

E6lzNG6.jpg

 

I gomila stvari, upotrebno korisnih, može tako lako da se napravi   :) 

Link to comment
  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    522

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

41 minutes ago, Bujodrag said:

Da. Može dosta toga da se uradi bez majstora. Uglavnom treba pametnog osmišljavanja, interneta i dosta strpljenja.

Alal vera.

 

Lepi su ti uradci. Još ako su i projekti tvoji svaka čast. Umetnička duša.

 

Pozdrav

Link to comment
48 minutes ago, SDSG said:

Imas dosta dobrih starih stolara po selima oko Krusevca, tacnije oko Stopanje, ovi po gradovima su uglavnom majstori za sklapanje iverice.

 

Mada ako je neko sredjivanjecu pitanju to mozes i samnda odradisnza jedan vikend. 

Hvala lepo na informaciji za Stopanju.

 

Pozdrav

Link to comment

Najvci posao tu je da se skine stara farba, jer je ta stara stolarija uglavnom farbana uljanim farbama i molerskim pumpama, ja sam u bivsem stanu farbao ta stara vrata jednom u zivotu i nikad vise, posao za koji smo planirali jedan vikend je trajao 4 vikenda :ph34r: Poduhvat su platile 2 hobi slajferice iz Metroa jer je ta farba zlo da se skine do golog drveta, jos ako je kao kod mene bio slucaj da je jos neko farbao, a majstori jedva cekaju takve poslove da debelo naplate. 

 

I obavezno cuvaj stare okove pogotovo ako su sa 4 rupe, jer ovi moderni okovi su uglavnom sa 3 a i kad su sa 4 su uzi od tih starih, pa onda moras i rupu da gitujes, a to dalje povlaci gitovanje celih vrata jer ubosti istu nijansu na gitovanom delu je nemoguca misija. 

Link to comment
9 hours ago, Bujodrag said:

Evo vam slika police  na licu mesta osmišljene za pet minuta i napravljene za deset, ako izuzmemo sušenje laka i tiplovanje otvora za šrafove. 

 

Jedna bočna strana je isečena ubodnom "otprilike" pa iskopirana na drugu dasku i isečena. A same police su daske na raspolaganju svedene na dužinu najkraće.

 

Čas posla jer dokonost....

 

 

E6lzNG6.jpg

 

I gomila stvari, upotrebno korisnih, može tako lako da se napravi   :) 

 

 

Alal vera

Link to comment

Hvala  :blush:

 

Evo jednog od ogledala kakva sam pravio.

 

 Ovo je iz 2008. ili 2009. Za jednu devojku s kojom sam tada bio. Ona je baš dobra i nežna, drugačija od mojih uobičajenih  žestokih divljakuša. I završila je profi kurs za masažu pa je često vežbala na meni :happy: 

 

Ram ogledala je šperploča i alat je rezbarski luk ali ovde je trebalo dosta osmišljavanja jer "ukrasi" od šperke su morali i da ramu daju čvrstinu i da sakriju spojeve i da prikažu moje uobičajene simbole iz tog perioda. Svega par slika imam. Ali lepo je bilo praviti ga. Oko mesec dana crtanja, sečenja, šmirglanja i uklapanja, po malo svaki dan jer trebalo je tada ići i na posao i na probe s bendom i na svirke. Na jednoj svirci sam je i upoznao i posle svirke smo imali mesta u kolima pa smo je povezli a ona je sedela pozadi pored mene i eto :wub:

 

wm5Fcrh.jpg

 

 

tji0vBw.jpg

 

 

 

Link to comment
23 hours ago, SDSG said:

Imas dosta dobrih starih stolara po selima oko Krusevca, tacnije oko Stopanje, ovi po gradovima su uglavnom majstori za sklapanje iverice.

 

Mada ako je neko sredjivanjecu pitanju to mozes i samnda odradisnza jedan vikend. 

 

23 hours ago, Bujodrag said:

Da. Može dosta toga da se uradi bez majstora. Uglavnom treba pametnog osmišljavanja, interneta i dosta strpljenja.

 

 

Evo police/stola koji smo devojka i ja napravili koristeći bukova gazišta (pragove) koji mogu da se kupe za nevelike pare u prodavnicama kao što je Uradi Sam i slično. Ima ih raznih dimenzija i dobro su sečene, svi uglovi su pravi i stranice ravne i paralelne. Ja sam valjda već imao jednu veću pa smo dokupili ostatak.

 

Išlo je brzo. Testerisali i šmirglali sedeći na podu. Devojka me je u jednom trenutku pogledala i rekla da se nikad nije ovako zabavljala. Šteta što je nisam slikao. Ali jeste ona mene 

 

3wvGeAd.jpg

 

6idfMB7.jpg

 

 

I evo je polica ovde u funkciji i stroga gazdarica nas je sve izredjala jer smo bili neposlušni  ;) 

 

h9qXwtR.jpg

 

 

Mislim da smo je kasnije još dodatno ošmirglali i prešli nekim italijanskim orah sadolinom koji sam ja imao ili je to bio neostvareni plan. Ne sećam se.

 

Ali ova bukova gazišta su super jer nisu skupa a prodaju se u raznim dimenzijama i dobro su obradjena. 

Može svašta da se napravi od njih

 

 

Link to comment
30 minutes ago, El Guapo said:

Radio bih fasadu, koje doba godine/ vremenske prilike daju najbolje rezultate?

 

Prolece i jesen.

Temperatura ne bi trebalo da pada nocu ispod 5 niti da prelazi preko dana 25.

Ako unapred nisi rezervisao majstore tesko da ces sada da nadjes nekoga.

 

Edited by Блок_64
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...