Jump to content
IGNORED

Na Savi ćuprija


Zmitjkoe

Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Idioteque

    49

  • Аврам Гојић

    48

  • Frank Pembleton

    27

  • kud u maglu Simoviću

    25

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Svečano otvaranje čukaričog dela je u toku:

Спајање моста на Ади са пилономДео моста на Ади Циганлији дуг 200 метара данас ће бити спојен са пилоном. До завршетка изградње моста остаје још 376 метара. Мост мора да буде завршен без обзира на све проблеме, поручио градоначелник Драган Ђилас.Задњи распон моста преко чукаричког рукавца данас ће бити спојен са пилоном моста на Ади Циганлији, дужине 200 метара и тежине око 20.000 тона.Из гостовања градоначелника Драгана Ђиласа у Дневнику "Завршен је први део моста, спојена је чукаричака страна београдске преко рукавца Аде Циганлије и наставља се даље. Урађен је први део моста од 200 метара, остало је још 376 метара како би се завршио цео мост", рекао је градоначелник Београда Драган Ђилас гостујући у Дневнику РТС-а. Мост који ће имати шест саобраћајних трака, два колосека за шински саобраћај и две пешачко-бициклистичке стазе, требао би да буде завршен 2011. године. "Мост мора да буде завршен без обзира на све проблеме које смо имали. Имамо уверење извођача радова да ће све бити готово на време, као и велики део приступних саобраћајница", навео је Ђилас.Преко Чукаричког рукавца комплетиран је задњи распон моста и бетонирањем последња два метра биће спојена са већ завршеном коловозном конструкцијом на пилону.Поред градоначелника Ђиласа, на мосту ће бити и његов заменик Милан Кркобабић, чланови Градског већа, шефови одборничких група у Скупштини града, секретари надлежних секретаријата и представници општина Нови Београд и Чукарица.Мост преко шпица Аде Циганлије, који је почео да се гради 1. децембра 2008. године, биће дугачак 929 метара, широк 45 метара, са главним распоном од 376 метара и пилоном високим 200 метара.
Link to comment
Moram reci da sam zadivljen brzinom kojom se radi mos'.
Pa kad ga grade Haustrijanci...a i novac je vec odvojen tako da nema zime sto se toga tice...ponekad mi se cini da tamo ljudi rade non stop...jedino sto me brine jesu pristupne saobracajnice da ne bude most gotov ali ne mozemo da se popnemo na njega :)
Link to comment
Moram reci da sam zadivljen brzinom kojom se radi mos'.
i ja juche gledala. jasno se vidi da ima kinte. hocu da kazem, i kad nema, jasno ce da se vidi da nema :P
Link to comment
Upravo sam sinoć skonto da se Gazela radi samo po danu. Noćom odmor :)
ja proso nocom pre neki dan, reflektori gore a radnici sljakaju
Link to comment
To je u Zrenjaninu... Da, sjajan most, neki bi rekli da je nepotreban.
zlobnici <_< jel ovo stvarno postoji ili je fotomontaza? mislim, zbog cega, sta, kako?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...