Jump to content
IGNORED

Na Savi ćuprija


Zmitjkoe

Recommended Posts

u ovoj zemlji se opasno sere po glavi svakome ko proba bilo sta da uradi, zato nije lud onaj mrkonjic sto ne pipa nista.
strepim da je i to zasnovano na 1 iskustvu ^_^
Link to comment
  • 4 weeks later...
  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Idioteque

    49

  • Аврам Гојић

    48

  • Frank Pembleton

    27

  • kud u maglu Simoviću

    25

Ah, da. Pogresno procitao. Vreme je da odmorim malo...Inace, po meni je malo glupo da ima samo trake za drumski saobracaj ali ajde, daj sta das... Ni oni istambulski veliki nemaju sine.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Stvarno nam treba topik o svim kapitalnim megaprojektima. Nego, jel mi se čini ili je potpisivanje ugovora o mostu Zemun-Borča prošlo malo nezapaženo. Ono na šta sam se ja iznenadio kad sam pročitao je bilo to što nije bilo neke dugogodišnje i megalomanske rasprave i blebetanja o ovom mostu kao što beše s onim preko Ade, nego bar koliko sam ja mogao da pohvatam, 3-4 puta se pomenulo u medijima i - paf, evo ga potpisan ugovor! Ugovor je ipak malo konkretnija stvar, iako uopšte nije van pameti da bi moglo biti puj pike ne važi, ovo mi ipak izgleda znatno preduzimljivije nego ono razvlačenje oko adske™ ćuprije.

Link to comment
Stvarno nam treba topik o svim kapitalnim megaprojektima. Nego, jel mi se čini ili je potpisivanje ugovora o mostu Zemun-Borča prošlo malo nezapaženo. Ono na šta sam se ja iznenadio kad sam pročitao je bilo to što nije bilo neke dugogodišnje i megalomanske rasprave i blebetanja o ovom mostu kao što beše s onim preko Ade, nego bar koliko sam ja mogao da pohvatam, 3-4 puta se pomenulo u medijima i - paf, evo ga potpisan ugovor! Ugovor je ipak malo konkretnija stvar, iako uopšte nije van pameti da bi moglo biti puj pike ne važi, ovo mi ipak izgleda znatno preduzimljivije nego ono razvlačenje oko adske™ ćuprije.
pa zato sto je ada biser beograda, kakav nema niko na svetu, a zemun i borcha nisu :lol: nikad covek nije s njima nachisto kad ti bacaju prashinu u ochi, da li tako sto neku prichu drndaju dok ne popadaju svi, ili je zavrshe za pola sata u mraku ispod stepenica. al sigurno ima zashto...
Link to comment
nikad covek nije s njima nachisto kad ti bacaju prashinu u ochi, da li tako sto neku prichu drndaju dok ne popadaju svi, ili je zavrshe za pola sata u mraku ispod stepenica. al sigurno ima zashto...
Da, al baš mi sve čudno oko ovoga. Nisu razvlačili pitanje projekta 6 godina. Nisu koristili most kao ulog u bar dva izborna ciklusa. Nisu Tadić i Mrkonjić šest puta svečano pred kamerama i sečenjem trake otvarali neku ogoljenu zemunsku poljanu odakle će za 6 meseci dva geometra postaviti stupce, i kojima će trebati narednih 4 meseca da premere šta će i odakle ići, ne bi li pred-projektovanje krenulo negde 2018-te. Nego koliko razumem, ugovor potpisan, i to kineska firma, a oni su cenim proaktivniji od naših. Razumem da je naivno, ali deluje mi sve nekako ozbiljnije od onog što se obično dešava.
Link to comment
Da, al baš mi sve čudno oko ovoga. Nisu razvlačili pitanje projekta 6 godina. Nisu koristili most kao ulog u bar dva izborna ciklusa. Nisu Tadić i Mrkonjić šest puta svečano pred kamerama i sečenjem trake otvarali neku ogoljenu zemunsku poljanu odakle će za 6 meseci dva geometra postaviti stupce, i kojima će trebati narednih 4 meseca da premere šta će i odakle ići, ne bi li pred-projektovanje krenulo negde 2018-te. Nego koliko razumem, ugovor potpisan, i to kineska firma, a oni su cenim proaktivniji od naših. Razumem da je naivno, ali deluje mi sve nekako ozbiljnije od onog što se obično dešava.
+1Kao da živimo u nekoj normaloj zemlji. Najavili izgradnju, obavili par sastanaka, potpisali ugovor, počeli izgradnju.. Svašta...Gledam ovaj most preko Ade, stvarno niče k'o iz vode. Gruvaju majstori muški, ova čukarička strana je malte ne premošćena, pilon je blizu vrha.. Tamo na NBGu ne znam šta se dešava, ali... Gledajući idejna rešenja učinilo mi se da su pristupne petlje malte ne komplikovaniji i teži građevinski poduhvat od samog mosta. To kad se završi ima da izgleda kao mostar na steroidima. A to još nije ni započeto da se gradi! Šta li ovi u gradu misle, da naprave most, pompezno proglase završetak radova i sramežljivo konstatuju da "još samo petlju treba napraviti"? To će da bude neka skandalčina mmw. jel zna neko stvarno, šta se sa pertljama dešava, jel tu bio tender, planirana dinamika...?
Link to comment
+1Kao da živimo u nekoj normaloj zemlji. Najavili izgradnju, obavili par sastanaka, potpisali ugovor, počeli izgradnju.. Svašta...Gledam ovaj most preko Ade, stvarno niče k'o iz vode. Gruvaju majstori muški, ova čukarička strana je malte ne premošćena, pilon je blizu vrha.. Tamo na NBGu ne znam šta se dešava, ali... Gledajući idejna rešenja učinilo mi se da su pristupne petlje malte ne komplikovaniji i teži građevinski poduhvat od samog mosta. To kad se završi ima da izgleda kao mostar na steroidima. A to još nije ni započeto da se gradi! Šta li ovi u gradu misle, da naprave most, pompezno proglase završetak radova i sramežljivo konstatuju da "još samo petlju treba napraviti"? To će da bude neka skandalčina mmw. jel zna neko stvarno, šta se sa pertljama dešava, jel tu bio tender, planirana dinamika...?
Samo cekajte. Samo cekajte. Dolazice turisti da vide jedini most na svetu koji nema prilazne puteve. Kacice slike mosta na funpic.hu, da ih Razzmatazz posle koristi da bi zezao ljude koji pricaju nesto bez glave i repa.
Link to comment

ako je verovati jucerasnjim vestima jos nije bilo tendera za pristupne petlje. ma sta fali, izgrade most i onda samo okace desetak stepenica od uzadi pa se ljudi lepo penju i spustaju sa mosta, em dobra rekreacija em jeftinije em nema zagadjenja vazduha.

Edited by Pontijak
Link to comment
Razumem da je naivno, ali deluje mi sve nekako ozbiljnije od onog što se obično dešava.
pa jeste, samo u poredjenju sa prichom o metrou, neka bude borba neprestana, sa tim supama i salatama od rechi, gde su svi struchnjaci, naslednici struchnjaka, sestrici struchnjaka i sluchajni prolaznici pored struchnjaka sazvani da daju svoje relevantno mishljenje koje se ima uvaziti.tim tempom ima da se zavrshi prvo hram, pa onda metro, a hram ce se zavrshit nikad.jes malo chudno, u pravu si ti <_<
Link to comment
jel zna neko stvarno, šta se sa pertljama dešava, jel tu bio tender, planirana dinamika...?
E, ovo što Vasa kaže, sve mislim da je nekolko stranica unazad neko, valjda Dig, napisao kako će most uveliko biti gotov dve godine pre petlji, tako da ćemo zajebati i one Bosance iz vica koji su napravili most preko poljane, a ne reke. Mi ćemo imati most preko reke na koji ne možeš ući i izaći. Sem ako gradska vlada ne računa na to kao potencijalnu turističku atrakciju, ja lako mogu da zamislim horde Japanaca koji bi dolazili u Beograd da slikaju Most Za Nigde :lol:
jes malo chudno, u pravu si ti <_<
Aj zapamtimo ovaj dan, zbog one desetine promila verovatnoće da će se most, budući da ga stranci grade, završiti na vreme. Be afraid.edit: tek sad videh da sam spontano isplagirao Vasinu teoriju o turistima, bah Edited by Marvin (Paranoid Android)
Link to comment
18 months after construction first began.
Ih, pa da nisu toliko brzali s projektom, možda bi im ispao normalno prav most, a ne 'vaki čudan. Bolje ko mi, polagano.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...