Jump to content
IGNORED

Na Savi ćuprija


Zmitjkoe

Recommended Posts

Rade k'o zmajevi.Mostovi se, inace, uglavnom prave da bi, pored osnovne funkcije, bili i landmark grada u kojem se prave. Ta sirotinjska radikalska logika olicena u "e, sta smo mi sve mogli da napravimo za te pare" je tacan pokazatelj sveukupne promasenosti, zatucanosti, konzervativnosti, nedostatka duha i maste, uskogrudosti i sitnicavosti koji inace prate tu politicku stranku i njene derivate u svemu sto radi. Mogli smo i da ne pravimo nista nego za te pare da pokupujemo brasno pa da se mesi hleb u Srbiji da se sve pusi. A onda bismo hleb pojeli a na drugu stranu reke bi plovili na Vjerici Radeti, valjda.
bilo je projekata za jeftiniji most, ali je odlicno sto su odabrali ovaj. mislim da je slovenac projektovao most, a da je statiku radio deda hajden. dakle vrlo ozbiljna ekipa, tako da ne znam sta bi ozbiljno moglo da se prigovori, osim ako se ne otkrije da se neko ugradio. na stranu to sto je ovo najznacajniji infrastrukturni projekat u beogradu verovatno od druga tita do danas.edit - sad vidim da se u ovom trejleru kaze billion dollar project Edited by kojot
Link to comment
  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Idioteque

    49

  • Аврам Гојић

    48

  • Frank Pembleton

    27

  • kud u maglu Simoviću

    25

Sigurno je da ima ugradjivanja. Otvorila bi se crna rupa kada bi u Srbiji veliki gradjevinski projekat bio bez ugradnje i kraduckanja. No... Nek nam zivi, zivi rad.

Link to comment
bilo je projekata za jeftiniji most, ali je odlicno sto su odabrali ovaj. mislim da je slovenac projektovao most, a da je statiku radio deda hajden. dakle vrlo ozbiljna ekipa, tako da ne znam sta bi ozbiljno moglo da se prigovori, osim ako se ne otkrije da se neko ugradio. na stranu to sto je ovo najznacajniji infrastrukturni projekat u beogradu verovatno od druga tita do danas.edit - sad vidim da se u ovom trejleru kaze billion dollar project
Kaze half-billion dollar project .Inace stoji zamerka koju sam procitao negde da je most predimenzionisan, tj da je stavljeno mnogo vise armature nego sto treba. Tako bar kazu strucnjaci sa naseg gradjevinskog fakulteta koji su naravno imali uvid u projekat.
Link to comment
Ovo za ruzan grad na lijepom mijestu je rekao Korbizje kada je bio ovdje. Pedesetih, cini mi se. Niko od gorenavedenih tada nije bio gradonacelnik a te gradjevine nisu bile ni u mislima.
korbizje je isto tako hteo da srusi ceo pariz i da napravi "kako treba", videti pod projekat voison
bilo je projekata za jeftiniji most, ali je odlicno sto su odabrali ovaj. mislim da je slovenac projektovao most, a da je statiku radio deda hajden. dakle vrlo ozbiljna ekipa, tako da ne znam sta bi ozbiljno moglo da se prigovori, osim ako se ne otkrije da se neko ugradio. na stranu to sto je ovo najznacajniji infrastrukturni projekat u beogradu verovatno od druga tita do danas.
ne znam jel djed hajdin radio statiku, a most jeste pozitivno promovisao, al je njegov sin uvoznik celika za most... to ako te zanima ko se sve ugradio.elem, istina je da je ovakav most dosta skuplji od nekog obicnog, samo to nije krivica djilasa nego nenada bogdanovica, tj ako je rec o krivici uopste... djilasa mogu samo da pohvalim kako se sve ovo tehnicki odvija... a sto se tice cene, jbg, merak nema cenu, tj ako nam je merak imati ovakav most...bogdan bogdanovic se neopravdano smatra arhitektom, a njegova vladavina se ne odlikuje nicim bitnim, zivorad kovacevic pak je sprovodilac starih dobrovicevih vizija o prokopupesic je naravno car za sve njih
Link to comment
Ovo za ruzan grad na lijepom mijestu je rekao Korbizje kada je bio ovdje. Pedesetih, cini mi se. Niko od gorenavedenih tada nije bio gradonacelnik a te gradjevine nisu bile ni u mislima.
Hmmm, meni sve nešto u glavi da je ta njegova poseta bila još pre WWII. Možda i grešim.
Link to comment
ne znam jel djed hajdin radio statiku, a most jeste pozitivno promovisao, al je njegov sin uvoznik celika za most... to ako te zanima ko se sve ugradio.
Ništa novo, videti pod Brooklin Bridge:
Roebling designed a bridge and truss system that was six times as strong as he thought it needed to be.
Faktor sigurnosti 6. :lol: Sasvim slučajno, on je i proizvodio sav čelik za most.
Link to comment
korbizje je isto tako hteo da srusi ceo pariz i da napravi "kako treba", videti pod projekat voison
Corbusier%20ville%203millionsg.JPGJel to ovo? :isuse: :isuse:
bogdan bogdanovic se neopravdano smatra arhitektom, a njegova vladavina se ne odlikuje nicim bitnim, zivorad kovacevic pak je sprovodilac starih dobrovicevih vizija o prokopu
Ja iz price mog caleta znam podosta "sranja" za vreme njegovog mandata.Jbga sada kad je preminuo je varijanta "o pokojniku sve najlepse" pa se sve trpa u istu vrecu sa njegovim kasnijim angazmanomtm koji je zaista sjajanpesic je naravno car za sve njih
Link to comment
Corbusier%20ville%203millionsg.JPGJel to ovo? :isuse: :isuse:
kao blok 45 samo veci :PEDIT> Seca li se neko kapitalne Coviceve svinjarije od toplovoda koji bi spajao TE Nikola Tesla i toplanu na NBG-u? Raskopali su i razjebali ceo kej, onda je to stajalo deceniju pa je Hrustanovicka na kraju sve to zatrpala. Nista nije napravljeno, i dan danas je unisten pristup keju a na to je potroseno oko 20 miliona maraka, ako me secanje dobro sluzi... Edited by Arbeitmann
Link to comment
kao blok 45 samo veci :P
uuuaaaa izdao si 70-ti ;) Jesi li se aklimatizovao na matoriji kblo?
EDIT> Seca li se neko kapitalne Coviceve svinjarije od toplovoda koji bi spajao TE Nikola Tesla i toplanu na NBG-u? Raskopali su i razjebali ceo kej, onda je to stajalo deceniju pa je Hrustanovicka na kraju sve to zatrpala. Nista nije napravljeno, i dan danas je unisten pristup keju a na to je potroseno oko 20 miliona maraka, ako me secanje dobro sluzi...
Secam se da su kod mene u 70-om neke budale uspele kolima da upadnu u one betonske kanale....
Link to comment

pa realno, vracas se pijan sa keja a moras da preskaces onaj rov ko na Marni, moz lako da se desi da upadnes...

Link to comment
Faktor sigurnosti 6. :lol: Sasvim slučajno, on je i proizvodio sav čelik za most.
Kak' su mene ucili neki gradjevinci na casovima statike (doduse imao sam ih samo u 1. godini faksa), nekada (pre 100 i vise godina, npr. kada je gradjen Bruklin bridz) je bilo normalno da se grade mostovi (i uopste sve zivo) sa faktorom sigurnosti 5 ili 6. Sredinom 20 veka je to spalo na 3-4, dok se danas gradi uglavnom sa faktorima od 1,2 do 2. Tako mi rekose, valjda zbog veceg poverenja gradjevinaca vremenom i u materijale i u sopstvene proracune. Edited by hazard
Link to comment
kojote, daj nemoj me zajebavati nego ti okaci link.
ipak je sutra premijera, ali nikako da provalim na kom od milion diskaverija. trebalo bi da je na discovery science, ali u programu se uopste ne pojavljuje ovo. hajde neka neko nadje.
Link to comment

ja volim samo iz tvoje ruke.+ostali forumasi ce sutra da mu ga daju po djurdjevdanu pa tesko da ce neko da se pomeri da nama nadje linkic. :(

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...