Jump to content
IGNORED

Pekić


Indy

Recommended Posts

sto?

nisam cito stend, predugacak mi, ali u mistu recimo king dosta dobro postizava slicne stvari kao pekara u bjesnilu.

 

mene drugo nesto zanima, a to je zasto je besnilo tako napisao da izgleda kao palp prevod palp romana?

Link to comment
  • Replies 297
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ToniAdams

    31

  • Аврам Гојић

    21

  • Indy

    17

  • porucnik vasic

    15

U zbirci njegovih intervjua Vreme reci ima na par mesta osvrt na pisce koje je voleo (pored Haklsija i Orvela, sto je siroko poznato).

Morao bih proci kroz svoje beleske i pomenutu knjigu pa ako ti nije hitno nadam se da mogu u toku dana naci (eventualno sutra). Mene SF nije nikad zanimala pa sam i ta njegova dela jedva vario.

Link to comment

Hvala. Prelistacu i ja Vreme reci kad mi knjiga bude pri ruci. 

 

@Adams: Bas sam se pitao da li je citao Kinga, ali, sto kazes, taj izvor je nesiguran. Pretpostavljam da je citao Klarka, Asimova, Zamjatina. Voleo bih da znam da li mu je slicajno nekad neki Dik dosao pod ruku (ili da li je bar gledao Blade Runnera recimo). 

Link to comment

U jednom delu kaze "Najpre, ta je glava već odavno puna svih relevantnih podataka, jer mi se čini da sam pročitao gotovo sve što je u polju naučne fantastike i negativne utopije do sada napisano, od Wellsa do Simaka, Ballarda, Van Vogta, Asimova, Blisha, Bradburyja, A.Clarkea, Henleina, Orwella, Huxleyja, Zamjatina, Lema, Herberta itd.

 

 

 

edit: Jos pominje Spilbergov Bliski sustret trece vrste, zatim roman Peti konjanik ("teroristicko nuklearno kremiranje NY"), Coovoa Koma i Shobinov Nerodjen, Herbertovi Pacovi i Leglo, Seltzerovo Prorocanstvo, Herbertova triologija Dune, zatim roman Luciferov kljuc, Haileyev Preopterecenje, Wallasov Dokument R...

Edited by John Coltrane
Link to comment

U jednom delu kaze "Najpre, ta je glava već odavno puna svih relevantnih podataka, jer mi se čini da sam pročitao gotovo sve što je u polju naučne fantastike i negativne utopije do sada napisano, od Wellsa do Simaka, Ballarda, Van Vogta, Asimova, Blisha, Bradburyja, A.Clarkea, Henleina, Orwella, Huxleyja, Zamjatina, Lema, Herberta itd.

 

 

 

edit: Jos pominje Spilbergov Bliski sustret trece vrste, zatim roman Peti konjanik ("teroristicko nuklearno kremiranje NY"), Coovoa Koma i Shobinov Nerodjen, Herbertovi Pacovi i Leglo, Seltzerovo Prorocanstvo, Herbertova triologija Dune, zatim roman Luciferov kljuc, Haileyev Preopterecenje, Wallasov Dokument R...

 

Ništa Ursula LeGvin?

 

:o

Link to comment

sto?

nisam cito stend, predugacak mi, ali u mistu recimo king dosta dobro postizava slicne stvari kao pekara u bjesnilu.

 

mene drugo nesto zanima, a to je zasto je besnilo tako napisao da izgleda kao palp prevod palp romana?

Zato sto ne podnosim Kinga, a slab sam na Pekica.

Jeste malo palp, ali smetalo mi nije. Do duse, Besnilo sam poslednji put procitao pre 15 godina.

Link to comment

upoznao pekica.bio prijatelj jedne moje rodice.bio sam klinac al cini mi se da je ocekivao bolji "docek" ili bolje stanje drustva.meni je dan danas interesantno kako je jedan od najvecih nasih umova zloupotrebljen i potrosen (vrlo grubo receno ).izvinjavam se na upadu,stalno izlazi topik..

Link to comment

Prošao sam kroz temeljnu Kiš fazu, pa Andrić fazu, pa Pavić....voleo sam i Pekića ali mi je on uvek nekako bio grub, tvrd, previše oznojan. Sem toga, držeći se tolkinovske tradicije, ne volim alegorije, a Pekić je, pre svega, skriboman alegoričar.

Link to comment
  • 3 weeks later...

kakav pateticni netalentovani ocajnicki zeljan paznje moron.

sad je gospodja pekic kriva sto je na svoju inicijativu digla spomenik. 

a pickousti sto ga za dvajes i kusur godina nisu podigli demokrate.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...