Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Featured Replies

Pa DS je postojao i 92, 93, 94, 95...

 

Ne znam sta je "strancarenje najnize vrste" kad se ocekuje da stranka svom osnivacu i clanu, a pri tom velikom piscu ne podigne spomenik?

 

Pekic je zbog politike robijao, ne pricamo ovde o nekom "simpatizeru" ili javnoj licnosti o koju neka stranka zeli da se "ocese".

  • Replies 299
  • Views 47.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

Posted Images

 

Ne znam sta je "strancarenje najnize vrste" kad se ocekuje da stranka svom osnivacu i clanu, a pri tom velikom piscu ne podigne spomenik?

 

Strančarenje je kad se uopšte i razgovara o tome da stranke u javnom prostoru prave spomenike svojim članovima. Stranke postoje da vrše mandat dobijen na izborima, a ne da sodomizuju javni prostor.

Strančarenje je kad se uopšte i razgovara o tome da stranke u javnom prostoru prave spomenike svojim članovima. Stranke postoje da vrše mandat dobijen na izborima, a ne da sodomizuju javni prostor.

 

Zanimljivo misljenje...

cela ta dilema mi je skaredna...kao, a zašto se DS nije setio ranije?!

 

hello, ljudi, spomenička plastika ostaje decenijama, ponekad i vekovima, uglavnom do nekakvih revolucija i preokreta i velikih ratova. ideja da jedna stranka treba da slavi svog člana preko izgradnje spomenika u centru grada je...ne umem da nađem pristojnu formulaciju.

 

što se mene tiče, ovaj spomenik je urbanistički i umetnički promašaj, ne toliko zbog izvedbe (mada je i ona kurac), već zbog toga što je postavljen na ubijeni Cvetni trg. 

Zanimljivo misljenje...

 

 

Nisam siguran da mislimo na istu stvar. Pričam o tome da članstvo Pekića u DS mora da bude apsolutno irelevantno za odluku o podizanju spomenika, inače to nije počast piscu nego partijsko sodomizovanje urbanog prostora.  

Nisam siguran da mislimo na istu stvar. Pričam o tome da članstvo Pekića u DS mora da bude apsolutno irelevantno za odluku o podizanju spomenika, inače to nije počast piscu nego partijsko sodomizovanje urbanog prostora.

 

istina, sledeci velikan moze i manje da nam se svidi :unsure:

Nisam siguran da mislimo na istu stvar. Pričam o tome da članstvo Pekića u DS mora da bude apsolutno irelevantno za odluku o podizanju spomenika, inače to nije počast piscu nego partijsko sodomizovanje urbanog prostora.  

 

+1000

 

ali se cela ova priča savršeno uklapa u našu 1 realnost™, u kojoj je zapravo sve podređeno strankama i njihovim četvorogodišnjim mandatima.

Nisam siguran da mislimo na istu stvar. Pričam o tome da članstvo Pekića u DS mora da bude apsolutno irelevantno za odluku o podizanju spomenika, inače to nije počast piscu nego partijsko sodomizovanje urbanog prostora.  

 

Ajmo reci da je neka gradska vlast mogla podici spomenik (ikada!!!) a ne DS per se .

 

Uostalom postoji valjda neka komisija kojoj se podnosi inicijativa i koja o tome odlucuje- da li ce neki spomenik sodomizovati ili ne, kao sto ti ispravno rece javni prostor.

Ajmo reci da je neka gradska vlast mogla podici spomenik (ikada!!!) a ne DS per se .

 

e tako može. problem je u tome što se, koliko pratim, priča o ovome (ne nužno na forumu) pretvorila u dilemu "zašto diže SNS, kada je trebala DS, a uostalom ko je kriv DS kad se nisu setili". to je duboko pogrešna dilema. prava pitanja su ona koja se odnose na ingerencije u urbanom odlučivanju, koje u ovom trenutku omogućavaju izvanredno grubu stranačku zloupotrebu kao što je podizanje ovog spomenika, i koje su omogućile i ono ruglo od "spomenika" na Savskom trgu, kao i spomenik posvećen Boratu podignut na Tašmajdanu.

u pogledu (ne)odavanja počasti Pekiću postoji  još jedna stvar za koju ne velim da je presudna ali - čini mi se - ima izvesnog značaja. treba imati na umu da je on do pre dve-tri godine bio prilično "nepopularan" u dobrom delu tzv.drugosrbijanske kulturne elite (uslovno shvatiti ovu odrednicu, trenutno mi se ne traga za preciznijom). Pekić je - za njih -  bio previše Srbin a porodični bekraund Ljiljane P. takođe je imao izvesnu težinu. kako je njihov šinjelaški uticaj u kulturnoj javnosti slabio, tako se nekako otvarao prostor za "rehabilitaciju" Pekića. pri tome, ja ne tvrdim da su ove elite u potpunosti vladale kulturnim miljeom ali sasvim je sigurno da je njihov uticaj bio vrlo značajan.   

Edited by koksy

e tako može. problem je u tome što se, koliko pratim, priča o ovome (ne nužno na forumu) pretvorila u dilemu "zašto diže SNS, kada je trebala DS, a uostalom ko je kriv DS kad se nisu setili". to je duboko pogrešna dilema. prava pitanja su ona koja se odnose na ingerencije u urbanom odlučivanju, koje u ovom trenutku omogućavaju izvanredno grubu stranačku zloupotrebu kao što je podizanje ovog spomenika, i koje su omogućile i ono ruglo od "spomenika" na Savskom trgu, kao i spomenik posvećen Boratu podignut na Tašmajdanu.

e?

e?

 

Podigli su spomenik azerbejdžanskom diktatoru Alijevu.

 

92735912-40D8-46FF-BFEE-393592E09F88_mw1

ne kapiram, ko je podigao i kakve veze mi imamo uopste sa Azerbejdzanom? izvinjavam se na trolovanju, nisam cuo za ovo.

ne kapiram, ko je podigao i kakve veze mi imamo uopste sa Azerbejdzanom? izvinjavam se na trolovanju, nisam cuo za ovo.

ako dobro pamtim, djilas. valjda zbog neke donacije

Predsednici Srbije i Azerbejdžana Boris Tadić i Ilham Alijev svečano su danas otvorili obnovljeni Tašmajdanski park i zasadili drvo prijateljstva. Oni su i otkrili spomenike bivšem predsedniku Azerbejdžana Hejdaru Alijevu i književniku Miloradu Paviću.

- Srbija ima sluha za različite kulture. Kroz Hazarski rečnik Milorada Pavića naši narodi će uvek biti povezani - rekao je predsednik Srbije Boris Tadić ispred spomenika prvom predsedniku nezavisnog Azerbejdžana.

 

 

 

Inicijativu za obnovu Tašmajdanskog parka pokrenuli su predstavnici vlade Azerbejdžana i grada Beograda, a ta zemlja je za obnovu parka donirala dva miliona evra.

Jedini uslov bio je da u parku bude postavljena bista bivšem predsedniku Azerbejdžana Hejdaru Alijevu, a odbornici Skupštine grada Beograda u septembru prošle godine odlučili su da se u Tašmajdanskom parku postavi i spomenik Paviću, koji je pisao o Hazarima, za koje se smatra da su preci današnjih Azerbejdžanaca.

 

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.