Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

Tačno, trebao bi preformulošem to u vezne i krilne igrače. Nisam siguran da tu ima polušpiceva, Poletanović je tu najofanzivniji, a on je više kreativac nego gol igrač.

Link to comment
  • Replies 41.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1653

  • levi

    1108

  • kud u maglu Simoviću

    1003

  • Cash

    971

Dodajem i Rad. Rade dobro, prvi su u omladincima, a  sledece sezone prvak ucestvuje u LS.

 

Rad je vrlo zanimljiv. Ima uspeha, nema puno igrača koji postaju dobri igrači u seniorskoj konkurenciji. Pejčinović i Stefan Mitrović od igrača koji su u konkurenciji za A reprezentaciju, s tim što se Mitrović sam probio, jer nikada nije odigrao ni minut za prvi tim Rada. Tomović je bio kod njih godinu dana pre dolaska u mlađe kategorije Zvezde.

 

U mladoj, Pantić je u Radu počeo da igra, ali je prošao Partizanovu školu fudbala. Ćirković, Đurđević, Vitas i Stojiljković su igrači koji su prošli omladinsku školu Rada, a nastupali su u ovoj U-21 generaciji. Ćirković i Stojiljković su na spisku za Češku, više zbog otkaza nego zbog umeća. Đurđević je otkazao, a Vitas otpao. Đurđević je možda i jedini koji ima mesto na kompletnom spisku u-21 reprezentacije i koji možda može da postane solidan igrač. I u ostalim mlađim kategorijama, primetno je da je njihovih igrača sve manje ima. Kod Paunovića nije bilo ni jednog čak ni na širem spisku.

Link to comment

Uglavnom uzimaju/kupuju igrače sa 17-18 godina i nakon toga ih preprodaju. Milivojević i Pantić su najbolji primeri. Ti možeš te igrače da nazoveš Radovim, jer su tamo dobili prvu pravu šansu, ali ne i njihove omladinske škole. Rad je zadnjih godina najviše poslovao sa večitima, mnogo manje direktno sa inostranstvom. Ima i do toga da je lakše da zakolje domaće ovce Stojić. Biće interesantano šta će biti sa Radom u narednom periodu, a i sa Stojićem, koji je koliko sam razumeo SD Olimpije iz Ljubljane, pa će verovatno da se udalji od domaćih igrača i prebaci na Sloveniju. Vidiš da po medijima najavljuje dizanje sidra svih njegovih igrača koji su u Partizanu.

Link to comment

Nisam ispratio ovo oko Stojica. Koliko sam upoznat neka "ekipa" je preuzela Rad, ulazu svoj novac a cilj im je da svakog leta prodaju bar po 1 igraca. Ne znam sta planiraju sa skolom...

Link to comment

Bitno je da izbegnemo drugo mesto jer bi time verovatno išli na Brazil u osmini finala. Ako budemo prvi igraćemo sa nekom od trećeplasiranih ekipa. Dok potencijalno i treće mesto je bolje od drugog jer bi onda išli ili na pobednika grupe A gde su Amerikanci trenutno prvi ili na pobednika grupe B gde trenutno Gana i Austrija šiju Argentinu. 

Link to comment

Одгледах јутрос, а не стигох раније до рачунара. Одлична утакмица наших, права такмичарска, није било попуштања ни секунде. Доминирали смо и заслужено славили. Једино ме је Шапоњић поштено иживцирао, а то је успио и против Уругваја. Коју функцију је обављао други коментатор на Еуроспорту? Видим да одлично познаје ове клинце.

Link to comment

Sutra ujutru u 6h igramo protiv Meksika. Ako zaigraju kao u prva dva meča, rezultat ne bi trebao da izostane. Sa svakakvim rezultatima možemo da prođemo dalje, remi nam garantuje narednu fazu, u nekom slučaju i poraz (zavisimo od tri preostale neodigrane grupe).

 

Prvo ozbiljno iznenađenje na turniru je ispadanje Argentine sa turnira. 2 boda iz tri meča i neće biti bolje plasirani od pete od šest trećeplasiranih timova. Iz njene grupe su prošle Gana i Austrija.

 

Ukrajina koja nas je solidno namučila prošle godine na Euru (1:1) je osvojila svoju grupu ispred SAD, Novog Zelanda i Mijanmara. Ako prođemo i Mađari (imaju direktan meč sa Nigerijom za prolaz, odgovara remi) i mi, sve evropske repke će se naći među 16. Ostavljam link ispod golova sa meča Ukr - SAD, kao primer lošeg suđenja na ovom prvenstvu koje je konstantno. Oba meča koja smo mi odigrali su prilično loše odsvirana.

 

 

edit. Ništa bolje odsvirano ni na meču Panama - Gana. Srećom pa su oba penala promašena:

 

Edited by Nemanja Posrbica
Link to comment

Odlično otvoren meč, očigledno uigranom akcijom iz auta nakon koje je Maksimović dao gol. Nakon toga dobra kontrola igre i tempa, da bi uz dalju kontrolu igre nešto malo prepustili loptu Meksiku koji nije imao značajnije šanse, a mi par finih akcija iz polukontri i kontri. Pred kraj poluvremena Živković povećava na 2:0 lepim golom iz slobodnjaka. Mandić je imao par finih poteza, dok Gaćinović razbija.

 

Najveći problem prvog poluvremena je parni žuti Milinković-Savića, koji neće igrati u meču 1/16 finala (ako se plasiramo) zbog možda prestrogog žutog, ali je imao jedan prilično oštar start pre toga. Mali 1:1 Urugvaj na poluvremenu.

Link to comment

Ako pobedi Urugvaj, mi smo drugi? Gleda se međusobni?

Odlično kontrolišemo utakmicu i sa dva vica, što bi rekao bard smo došli do najnepovoljnijeg rezultata.

Link to comment

Mislim da se gleda gol razlika, ne međusobni meč. Ne volim to što novinari/javnost previše biraju protivnika u narednoj fazi. Prvo da se prođe grupa, ima još 45 minuta, pa onda... Vrlo lako može da se desi da sa treće pozicije se dobije na papiru najslabiji tim. Najbolje bi bilo da se bude prvi u grupi, jer bi onda i naredni meč igrali na ovom stadionu za razliku od protivnika, koji bi morao da se seli. To bi bila najveća prednost.

Link to comment

Naravno da ne treba birati. Čileanci su u ranoj fazi izbacili Brazil, pre 28 godina. Opet, posle drugog žutog Sergeja, bolje je da se ne ide odmah na Brazilce.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...