Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

  • Replies 41.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1653

  • levi

    1108

  • kud u maglu Simoviću

    1003

  • Cash

    971

ovaj "strašni" mali je tukao mexiko 2:0 :blink:

- sada smo valjda 1 u grupi, dovoljan je i bod za prolaz dalje, vreme je za taktiziranje u zadnjem kolu :happy:

Link to comment

Mali je dao 2 gola tek pred kraj kad su imali igraca vise (prvo je Mali fasovao crveni, pa u drugom 2 crvena za Meksiko).

 

Dobro je da smo dobili ovako lagano, pa u zadnjem kolu valjda ne prolazimo ako izgubimo a Mali i Urugvaj odigraju X.

Link to comment

Meni je od same pobede mnogo bitnije sto klinci igraju odlicno. Lepo je to Paunovic poslozio. Tacno fali 1 ozbiljan spic (ko je rekao Luka Jovic :) ) ali ceo tim je veoma talentovan. Gacinovic je strasan igrac, a tek ce da bude. Ako postoji i promil istine da bi mogao da dodje kod nas, to bi bilo najvece pojacanje... I ovaj bek OFKe je dobar. Ako ne dovedemo Rodica, eto odlicnog resenja...

Link to comment

Moram prvo o Kovinjalu. Ne razumem kako nekome ko toliko dugo radi na rts-u prenoseći mečeve ima problem da skapira da je bitno da se dobije sa 2-0 zbog gol razlike i da nas to dovodi u poziciju da je remi dovoljan u zadnjem kolu. Takođe, ne može da pohvata ko koju poziciju igra kada se tim prebaci na 3-5-2.

 

Slično kao prvi meč, puno akcija, samo je ovaj put bilo više prostora i protivnik je malo manje taktički disciplinovan. Malo me brine uticaj Zdjelara i Maksimovića na igru, jer često nestaju. Odbrana deluje odlično, pogotovo levi bek, sva tri štopera i Rajković. Antonov nije supertalentovan levi bek, ali je očigledno trkački vrlo sposoban, visok, snažan i dovoljno tehnički sposoban da ima dobru fudbalsku karijeru. Za moj ukus krilni napadači su malo previše sebični, ali je jasno da su nam oni motor tima. Živković je očigledno najtalentovaniji igrač tima, ali zaista ne vidim razlog da igra za sebe u tolikoj meri. Daleko više će sebi da pomogne timskom igrom za koju je jasno da poseduje.

 

Elem, nadam se da protiv Meksika neće igrati na remi, jer to vrlo lako može da se obije o glavu. Defanziva nam je prilično pouzdana, ali je jasno da imamo problem da postignemo pogodak iz pozicionog napada.

 

Mislim da je ovaj pomoćnik Mitrović, bivši trener mlađih kadeta Zvezde, što je zimus preuzeo Koroman.

Link to comment

Meni je od same pobede mnogo bitnije sto klinci igraju odlicno. Lepo je to Paunovic poslozio. Tacno fali 1 ozbiljan spic (ko je rekao Luka Jovic :) ) ali ceo tim je veoma talentovan. Gacinovic je strasan igrac, a tek ce da bude. Ako postoji i promil istine da bi mogao da dodje kod nas, to bi bilo najvece pojacanje... I ovaj bek OFKe je dobar. Ako ne dovedemo Rodica, eto odlicnog resenja...

 

Upravo to, mnogo lepo smo odigrali, steta samo sto realizacija nije ispratila. Ovi momci igraju skroz atipican fudbal za nase selekcije, brzo, sa brzim izmenama pasova i pozicija, lako se dolazi do protivnickog gola, vezni igraci nam za divno cudo imaju odlican pregled igre, tehnicki su manje-vise svi solidni. Bas sam prijatno iznenadjen svime osim realizacijom.

Link to comment

Živković je očigledno najtalentovaniji igrač tima, ali zaista ne vidim razlog da igra za sebe u tolikoj meri. Daleko više će sebi da pomogne timskom igrom za koju je jasno da poseduje.

 

 

Nemojte preterivati sa navodnim sebiclukom Zivkovica zbog one kontre, decko je pre toga napravio bar 4-5 sansi napadacima.

Link to comment

Ja gledao na ES, onaj debil sto prenosi Bundes ligu otvorio™ prenos cistim rasizmom- "naravno igrace cete razlikovati po boji dresova ali i po boji koze" (parafraziram).

Ja sam ocekivao vise od Zivkovica, vidi se da je brz i tehnicki dobar, ali jednostavno kao da mu nesto fali (a to nadam se ima vremena da se ispravi). Arogantan je, a sebicluk mu je najmanji problem.

 

@posrbica

 

Levi bek, Antonov, mi je danas uz SMS bio mozda i najbolji igrac.

 

@ harper

 

I Druloviceva repka do 19 godina (iz koje i ovde ima 5-6 startera) je igrala lepo za oko, generalno svi igraju dobro i takticki disciplinovano (lako je "narediti" deci sta da igraju za razliku od matorih konja koji su i svetske zvezde™ btw) dok ne dodju do A tima. Mislim da ne postoji savez na svetu koji ima toliki disbalans izmedju A tima i mladjih selekcija, bar ako gledamo zadnjih 15 godina.

 

edit: Kolko sam video Zivkovic je levonog, a Gacinovic desnonog a igraju kontra strane kao neki Inside forward, mislim da bi bilo bolje kad bi igrali kao klasicna krila/ krilni napdaci. Kao i ono sa 3 i 4 u odbrani, mnogo pouzdanije delujemo sa 4.

Edited by John Coltrane
Link to comment

Nemojte preterivati sa navodnim sebiclukom Zivkovica zbog one kontre, decko je pre toga napravio bar 4-5 sansi napadacima.

 

Ne znam da li si gledao prvi meč, igrao je konstantno 1 na 3 kada smo jurili rezultat. Danas je delovalo bolje, ali i dalje postoji prostor da smanji soliranje.

 

Veljković bi morao da što pre nađe klub u kome bi stalno igrao. Meni se on izuzetno dopada, a šansu u Tottenhamu neće dobiti skoro. Čudi me da je napustio Basel da bi prešao tamo, ako ništa drugo Švajcarci imaju jako dobro omladinsku školu iz koje se skoro sigurno ide u prvi tim, ako se poseduje talenat, kakav on poseduje.

 

Ne mislim da je problem u disbalansu između mlađih kategorija i A reprezentacije zbog arogancije, već u nekim drugim stvarima. JSL koliko god je jadna liga (a jadna je prilično) ima par dobrih crta. Igra se puno na rezultat sa fizički jakim igračima gde uvek ima mesta za par tehnički dobrih igrača i isto tako zbog nemaštine kluba, svako ko ima talenta vrlo brzo ode iz lige i otvaraju se minuti za nove talente. Seniorsko iskustvo u mlađim kategorijama je veliki plus, koji većina igrača nema ili ima vrlo malo. Pored toga, uz sve mane, Srbija ima četiri vrlo fine omladinske škole (Zvezda, Partizan, Vojvodina i OFK) koji upravo generišu ove talente. Ove omladinske škole bi funkcionisale još bolje da imaju nešto bolje uslove.

 

Pre neki dan kada sam gledao spiskove za ovo prvenstvo i za prvenstvo mladih napravio sam računicu da je Vojvodina od Kačara do danas (7,5 godina), prodala u zapadnu Evropu 14 igrača iz svoje omladinske škole!!! U to nisam uračunao Gaćinovića i Babića čija su prava prodata i koji će vrlo verovatno sada na leto otići u zapadnu Evropu. Nisam računao ni Ivanića koji isto tako ima veliku šansu da napusti Vojvodinu sada na leto. Neka moja procena je da je Vojvodina trebala da inkasira u tom periodu oko 25 miliona evra za tih 16 igrača. Ovo su neverovatni brojke, a još su impresivnije kada se zna da od tih 16-7 igrača, samo pet igrača nisu vezni fudbaleri (dva golmana - Brkić i Milinković-Savić, dva štopera - Đurić i Babić i špic - Aleksić. Spisak igrača: Kačar, Aleksić, Đurić, Tadić, Katai, Brkić, Medojević, Stevanović, Meleg, Kosović, V. Milinković-Savić, Radoja, S. Milinković-Savić, Poletanović i dva dodata Gaćinović i Babić.

 

Veliki broj igrača preko Drine igra za naše mlađe kategorije, radije nego za Bosnu, doduše ima toga i do toga što su većina tih igrača dovedeni u naše klubove. Jović, Ristić, Gaćinović, Babić, Nastić i još njih dolaze u još mlađim kategorijama.

Link to comment

 Pored toga, uz sve mane, Srbija ima četiri vrlo fine omladinske škole (Zvezda, Partizan, Vojvodina i OFK) koji upravo generišu ove talente. Ove omladinske škole bi funkcionisale još bolje da imaju nešto bolje uslove.

 

 

Dodajem i Rad. Rade dobro, prvi su u omladincima, a  sledece sezone prvak ucestvuje u LS.

Link to comment

posrbice, mozda poluspiceve i krila ne bi trebalo racunati u vezne igrace. slabiji su u defenzivi i igraju neobaveznije nego sto je potrebno za pravog veznog igraca danas.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...