Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

Bio sam naivno ubeđen da će Diku trbebati jedno okupljanje i dva treninga da raskrsti sa antifudbalerima koji se provlače po reprezentaciji godinama i da će rešiti probleme sa pravim igračima koji iz raznih razloga nisu igrali. Pošto je drugi spisak još gori od prvog, vidim da čovek ne želi da se zamara sa nama, da je došao ovde da striktno sprovodi politiku saveza, umesto da je menja, da potpisuje svaki spisak koji mu daju i ne meša se u svoj posao. Po mogućstvu da što pre dobije raskid na štetu saveza. jbg. Izgledalo se suviše dobro da bi bilo istina

 

Zašto bi se bilo koji trener na zalasku karijere baktao takvim stvarima? Misliš da su svi oni blesavi, pa da se pre prihvatanja angažmana nisu upoznali sa time kako se radi u savezu? Došao čovek da uzme pare bez da mrdne prstom.

Edited by ljakse
Link to comment
  • Replies 41.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1653

  • levi

    1108

  • kud u maglu Simoviću

    1003

  • Cash

    971

Zasto bi trener koji ima prilicno dobar medjunarodni ugled i rezultate odlucio da svoju karijeru nastavi tako sto ce da bude glasogovornik FSS?  (Novac nije u pitanju jer bi u drugim reprezentacijama/klubovima daleko vise zaradjivao nego u FSS.)

 

Mislim da je on sam odgovorio na to, i na to u kojoj fazi je njegova karijera  Rekao je da je imao bolje ponude, ali su tražili od njega da se preseli, da ne kažem, da se ozbiljno angažuje. Od fss je dobio ponudu da se za manje para pojavi ovde nekoliko sati mesečno sa akten tašnom

Link to comment

Rekoh, ako je moralo nesto crno-belo onda je Skuletic bolje resenje od Lazovica.

 

Pa nije. Ako je uslov da trči i da se bije, onda su mogli i nekog pešadinca sa južne tribine.

Link to comment

Ja sam gajio nadu da je Advokat dosao da odradi one last hoorah pred penziju. Nazalost sada mi se sve vise cini da je resio da mu kvalikacije budu hobi koji ce da prodje na autopilotu a da ga sve do EP neko preterano smaranje sa taktiziranjem i selekcij zapravo i ne zanims.

Link to comment

Advokat jos uvek nije vodio tim ni na jednoj takmicarskoj utakmici.  Vodio ga je na jednoj prijateljskoj utakmici protiv jakog protivnika i nije se brukao.  Zbog cega toliko kritika, negativnosti i zluradosti?  Da li je to nasusna potreba biti negativan, ili je uzrok povredjena sujeta zbog toga sto Advokat nije pozvao one koji bi po oceni ovdasnji znalaca trebalo da pozove?  Sacekajmo da vidimo kako reprezentacija igra u takmicarskim uslovima, kakve rezultate postize.  Tek bi onda mogle neke ocene da se daju.  Sta ako reprezentacija zaigra dobro i pocne da belezi dobre rezultate?  Ovdasnji kritizeri ce ispasti magarci (mada su na to vec oguglali).

Link to comment

Ovdasnji kritizeri ce ispasti magarci (mada su na to vec oguglali).

 

Čemu ovakva kritika, zluradost i negativnost? Sačekajmo da vidimo da li će kritizeri da ispadnu magarci, pa onda procenjujmo.

Link to comment

To se zove učenje na sopstvenom iskustvu, plus povezivanje činjenica. Možda si ti u fazonu da i šesti put odeš kod pekara koji ti je pre toga pet puta prodao bajat hleb od juče, po ceni svežeg, ali ne deli svako taj rezon. Moguće je da u Americi dokazano neuspešni rukovodioci imaju mnogo veći kredit nego ovde, ali čisto sumnjam.

Link to comment

Misljenja sam da je vecina nas misljenja da mi mozemo I moramo bolje...a sustina je da je selekcija koja je izabrana verovatno najbolja koja je bila moguca u ovom trenutku.

 

Realno, najnerealnija ocekivanja smo uvek imali od fudbalera. Nas realan domet ( maksimum ) je da budemo oko desete poziciji u Evropi, dakle iza Spanije, Nemacke, Engleske, Francuske, Holandije Portugala, Italije, Belgije ...I za to "oko" desete pozicije treba da se "bijemo"  sa Rusima, Hrvatima, Grcima, Dancima, , da ne nabrajam dalje...

 

 

Link to comment

Zasto bi trener koji ima prilicno dobar medjunarodni ugled i rezultate odlucio da svoju karijeru nastavi tako sto ce da bude glasogovornik FSS?  (Novac nije u pitanju jer bi u drugim reprezentacijama/klubovima daleko vise zaradjivao nego u FSS.)

 

Zato sto mu taj ugled sve vise i vise opao, kada je on zadnji put kao trener ostvario neki ozbiljan rezultat, please?

Link to comment

Advokat se brani optuzbi kako nije pricao lose o Srbiji jer je lose prevede....

 

Kada on izjavi:

 

Kontaktirao sam Subotića, dopisivali smo se mejlovima i sms porukama i imam osećaj da on ne želi da igra za nacionalni tim. Takvi igrači nam nisu potrebni, jer ako neko ne može da se posveti reprezentaciji, onda bolje da ostane u svom klubu i da ne remeti ostatak tima.

 

Meni prvo padne na pamet na kojem jeziku su se dopisivali, te da on dobije utisak da mu se ne igra?!?!

 

Subotic je nakon opake povrede i neigranja od 8 meseci odigrao tri ili cetiri utakmice, i mozda mu je rekao da je jos rano, ali taj decko je odjebao Nemce i USA i Bosnu da bi igrao za Srbiju...

 

Edit. meni je absolutno nestvarno da se Subotic posle tajm outa i teske povrede (tokom koje se sigurno NIKO iz FSS.a nije javio, pitao kako je) kontaktira putem mejla umesto da se pozove i pricaju kao ljudi!

Edited by assignment
Link to comment

Valjda i taj Advokat nesto zna i razume.  Ima profesionalni pedigre i dobar portfelj.  Doduse ne diskutuje na PPP.

 

Na osnovu cega nest zna? Da ne mislis mozda je Advokat putovao zadnjih meseci po klubovima Evrope da vidi te igrace i trenutno stanje?! Daj molim te, amaterizam na najvisim granama, kao on, mogu i ja da budem selektor...

Link to comment

Ali koja je svrha Race Petrovica?! Pored Fejse, Matica, Kuzmanovica,Jojica, pa i Ignjovskog koje su sanse da Raca zaigra?! Zar nije bilo bolje pozvati nekog klinca da malo oseti duh repke, npr mogao je komotno :zvezdatrollon: Lazovica :wub: . I slazem se sa gore pomenutim Skuleticem, Skule je trenutno Batistuta za ovog sto je pikao mali fudbal sa zemuncima :zvezdatrolloff:

 

Sto se tice Stefana Mitrovica tek tu sam bez reci. Da ponovim, na tekmi protiv FRA sam 15min pitao po severu ko je Stefan Mitrovic i niko nije mogao da mi odgovori. Say no more.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...