Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

Kako ja to vodim, mi imamo tri ozbiljna problema koji nam kvare posao. Prvi problem je to sto su Basta i Kolarov "bekovi" kojima su glavni argumenti igra u napadu, docim su u odbrani nivo mediokriteta i nize. Drugi problem je sto nam bocni prednji igraci (Tosic, Lazovic, Markovic, Sulejmani, Tadic kad igra na tom mestu) nisu narocito sposobni za obaveznu igru zbog manjka fizikalija. Treci problem je to sto jos uvek nismo izbunarili tog podvaljivaca lopti na mestu centralnog veznog kojem bi glavni posao bio taj zadnji pas prema napadacima. U ovoj 3-5-2 kombinaciji resili bismo nesto slabiju igru Baste i Kolarova u odbrani i rasteretili bocne napadace spartanja uz liniju jer Bane i Nastasic odlicno prate igru i mogu vrlo lako da sakriju ledja bekovima, a Tadic i Tosic bi igrali ono sto obicno i igraju, ulazak u sredinu i resavanje situacija sutem i asistencijom sa kontra strane, dok bi Basta i Kolarov upadali na njihove krilne pozicije i sirili odbranu. Matic bi bio sasvim dovoljan i sposoban da uspori tranziciju kad se izgubi lopta i drzi iza napada za korekciju pasa.

 

Lose strane su, kao sto rekoh, zakucavanje Baneta pozadi i prevelika odgovornost na Maticu, bez osiguraca tipa Fejse ili tako nekog, koji bi u ovom rasporedu bio ubedjivo najznacajniji igrac u timu. Jebi ga, nema savrsene formacije, ova bi samo omogucila da nam igra 11 najboljih igraca i da svako ima mesto u timu na manje-vise svojoj poziciji.

Чудо је да Коларов коме се годинама спочитава лоша игра у одбрани успева да игра у понајачем тиву Енглеске, а да нејаки Тадић и Марковић су плаћени поприличну количину новца да би играли у том по физичким карактеристикама најзахтевнијем првенству на свету. Бане-Суботић-Настасић-Коларов је једна од најбољих одбрана у свету. Марић са њима четворицом позади може да се размаше и не треба му још један дефанзивни везни. Гудељ, Љајић и Ђуручић са њим могу да се пристојно уклопе а Јојић, Милинковић-Савић могу да добијају минуте и стичу искуство. Баста је по ономе како ја видим тешко уклопљив у оно што ми имамо на другим позуицијама.  Једноставно нема места.

Зоран Тошић и Игњовски коликод били стандардни у својим томовима врло су мало или нимало подизали квалитет екипе кад су играли. По мени је опортуније да место првог буде позиван Живковић, место другог Фејса.

Јовић ни приближно није близу репрезентације, Рајковић је већ други падеж. Напад Митровић и Ђорђевић су сасвим пристојни шицеви, Ђурђић и Стефан Шћеповић су испред свих нападача из ЈСЛ-а тренутно.

Кључно је како ће ствари да се одвијају  код Љајића и Ћурићића да ли ће обојица талентовани да коначно почну да тај таленат преточе у константан допринос репрезентацији. Ћуричић је одлично почео прошла сезона га је баш ууназадила...

Link to comment
  • Replies 41.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1653

  • levi

    1108

  • kud u maglu Simoviću

    1003

  • Cash

    971

Чудо је да Коларов коме се годинама спочитава лоша игра у одбрани успева да игра у понајачем тиву Енглеске, а да нејаки Тадић и Марковић су плаћени поприличну количину новца да би играли у том по физичким карактеристикама најзахтевнијем првенству на свету. 

 

Kakve to veze ima? Uostalom, u Sitiju Kliši ima prednost nad Kolarovim kad odbrana treba da se pojača, tj da se bolje zapuši ta leva strana. Ili hoćeš da kažeš da igranje u Premijeru podrazumeva da je bukvalno svaki igrač podjednako jak u oba smera?

 

U slučaju Tadića i Markovića, ovom drugom svakako odbrambena igra predstavlja težak minus. Drugo, količina para datih za bilo koga u Premijeru svakako ne predstavlja nikakav reper, pogotovo što se Liverpula tiče, a treće, Harper je sve to pominjao u svojstvu igranja 3-5-2, gde se za njih očekuje potpuno drugi tip zadatka koji podrazumeva obaveznu igru napred i nazad.

Link to comment

Uf, deluje kao da nisi gledao Markovica skoro, mnogo je aktivniji u defanzivi i nimalo ne zabusava. Skroz drugi igrac od kako je presao u Benficu. I dalje ima problem u zavrsnici, ali daleko je to od onog Markovica koji samo ceka tranziciju.

Link to comment

Uf, deluje kao da nisi gledao Markovica skoro, mnogo je aktivniji u defanzivi i nimalo ne zabusava. Skroz drugi igrac od kako je presao u Benficu. I dalje ima problem u zavrsnici, ali daleko je to od onog Markovica koji samo ceka tranziciju.

Лакше је то онако превентивно...

Kakve to veze ima? Uostalom, u Sitiju Kliši ima prednost nad Kolarovim kad odbrana treba da se pojača, tj da se bolje zapuši ta leva strana. Ili hoćeš da kažeš da igranje u Premijeru podrazumeva da je bukvalno svaki igrač podjednako jak u oba smera?

 

 

Што опет не значи да је Коларов очајан у одбрани да треба да се игра 3-5-2 где имамо само Басту који једино може да игра у тој поставци.

Link to comment

Што опет не значи да је Коларов очајан у одбрани да треба да се игра 3-5-2 где имамо само Басту који једино може да игра у тој поставци.

 

Nisam siguran da sam razumeo konstrukciju, ali nije ni bitno. Poenta je u tome da igranje Kolarova zahteva prisustvo još nekog ko odbrambeno zatvara levu stranu, pošto on to nije u stanju da radi uspešno, makar protiv ozbiljnijih ekipa.

Link to comment

^^

Nisam gledao Benficu u prvenstvu, ali u EL je bio odlican pozadi. Vracao se dosta duboko, nije gubio protivnickog beka kad krene napred i mnogo je pomagao mucenom Maxiju Pereiri. Cak mu i link-up play deluje mnogo bolje no ranije. Jedini problem je i dalje sut, kada bi to popravio bio bi stvarno vrhunski igrac. Nema veze, valjda ce dobiti sansu u Bazenu, bice boljih prilika za analizu.

 

Ja ne bih odustajao od 4-2-3-1 cisto zbog Tadica. Odavno nismo imali igraca sa ovoliko kreativnosti blizu protivnickom golu, suludo bi bilo zakucati ga uz aut liniju. Markovic na jednom i Basta na drugom krilu su krajnje ok resenja.

 

Jedino fali igrac koji bi igrao u paru sa Maticem na sredini i taj problem tesko da mozemo da resimo trenutno. Zato jeste i steta sto je Kacar propao, on je delovao kao potencijalno odlican anchor man i mogao bi da dozvoli Maticu vise slobode u igri i veci radijus kretanja.

Link to comment

S jedne strane mi se ova Harperova ideja 3-5-2 dopada, ali u biti tad imamo jedino Matića kao klasičnog igrača sredine terena.

Sve ostalo oko njega su izrazito ofanzivni krilni igrači. (Basta,Kolarov, Tošić,Tadić).

Meni se mali Jojić jako dopada i svakako ga ne vidim kao nekog ko će samo na kapaljku dobivati minute.

 

Podržavam ideju Advokata da niko iz JSL ne bude na popisu, nadam se da će tako i ostati.

Mora se ukinuti praksa da reprezentacija bude izlog za prodaju.

 

Znači treninzi u Pazovi, spavanje u Hajatu, selektorova ideja.

Da se malo razbije monotonija trening kampova gdje igrači ugl obitavaju.

 

Naglasak je kako kaže na timskoj igri bez previše oslanjanja na individualna rješenja.

Ipak mislim da će nastojati da nametne 4-3-3.

Link to comment

Nisam siguran da sam razumeo konstrukciju, ali nije ni bitno. Poenta je u tome da igranje Kolarova zahteva prisustvo još nekog ko odbrambeno zatvara levu stranu, pošto on to nije u stanju da radi uspešno, makar protiv ozbiljnijih ekipa.

Тадић и марковић могу да обаве тај посао.

 

^^

Ja ne bih odustajao od 4-2-3-1 cisto zbog Tadica. Odavno nismo imali igraca sa ovoliko kreativnosti blizu protivnickom golu, suludo bi bilo zakucati ga uz aut liniju. Markovic na jednom i Basta na drugom krilu su krajnje ok resenja.

 

Jedino fali igrac koji bi igrao u paru sa Maticem na sredini i taj problem tesko da mozemo da resimo trenutno. Zato jeste i steta sto je Kacar propao, on je delovao kao potencijalno odlican anchor man i mogao bi da dozvoli Maticu vise slobode u igri i veci radijus kretanja.

Ђуричић има већи потенциојал на тој позицији. Гудељ, фејса, могу да покрију ту позицију сасвим пристојно.

 

S jedne strane mi se ova Harperova ideja 3-5-2 dopada, ali u biti tad imamo jedino Matića kao klasičnog igrača sredine terena.

Sve ostalo oko njega su izrazito ofanzivni krilni igrači. (Basta,Kolarov, Tošić,Tadić).

Meni se mali Jojić jako dopada i svakako ga ne vidim kao nekog ko će samo na kapaljku dobivati minute.

 

Podržavam ideju Advokata da niko iz JSL ne bude na popisu, nadam se da će tako i ostati.

Mora se ukinuti praksa da reprezentacija bude izlog za prodaju.

 

Znači treninzi u Pazovi, spavanje u Hajatu, selektorova ideja.

Da se malo razbije monotonija trening kampova gdje igrači ugl obitavaju.

 

Naglasak je kako kaže na timskoj igri bez previše oslanjanja na individualna rješenja.

Ipak mislim da će nastojati da nametne 4-3-3.

Баста је једини играч који мора да игра у тој поставци са три центархалфа позади, а нема ниједну пристојну алтернативу.  Ако он не игра та формација је очајна.

Link to comment

 

 

Po meni je Tošić ubedljivo najveći problem. Čudi me da nije zvao Lazovića, a naročito Živkovića za desno krilo.

 

 

Pa Bambi. Duško je tu da popuni broj. A i da igra, ne bi bio najgori Tošić na terenu.

 

 

 

 

 

 

Samo Bambija da se nekako rešimo.

 

 

 

Ili ubi njega ili sebe ... nema drugog resenja , taj ce se sigurno naigrati kod Holandjanina ...

Link to comment

Imas neki insajd info da advokat voli igrace bez poente?

Imam , da voli igrace koji konstantno igraju u dobrim klubovima i pruzaju korektne partije u istim ... Kad bolje savlada srpski i pocne da cita ovdasnje forume , mozda i promeni misljenje ...

Link to comment

Ili ubi njega ili sebe ... nema drugog resenja , taj ce se sigurno naigrati kod Holandjanina ...

 

:lol:

 

Da znaš. Od Branka Brnovića me nijedan igrač nije toliko nervirao u reprezentaciji.

Link to comment

Imam , da voli igrace koji konstantno igraju u dobrim klubovima i pruzaju korektne partije u istim ... Kad bolje savlada srpski i pocne da cita ovdasnje forume , mozda i promeni misljenje ...

 

Znači da nam Raća ne gine.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...