Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

da se vidic nije oprostio i da kacar nije totalno propao, bili bi ekipa za evropski vrh. ovako ostaju dve rupe na bitnim pozicijama koje se tesko popunjavaju.

 

Na kojoj nam je to bitnoj poziciji Kacar ostavio rupu?

Edited by harper
Link to comment
  • Replies 41.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1653

  • levi

    1108

  • kud u maglu Simoviću

    1003

  • Cash

    971

Da. Tu nema mnogo problema. Igraće verovatno i Fejsa. Imao je dobru sezonu.

 

Po meni je Tošić ubedljivo najveći problem. Čudi me da nije zvao Lazovića, a naročito Živkovića za desno krilo.

Link to comment

Добро, Рукавина, Раћа и Тошић играју редовно у клубовима који играју у лигама светлосним годинама озбиљнијим него што је ЈСЛ. Игњовски је најпроблематичнији...

 

Не него није заслужио да се нађе на списку, што квалитетом ни понашањем.

 

Ignjovski igra Bundes, bio starter u prošloj.

Link to comment

Mene nimalo ne bi zacudilo da Advokat na kraju promeni formaciju na 3-5-2, samo sto verovatno nece odmah da sokira igrace pa da zavrsi kao Mihajlovic u prvim utakmicama kad je pokusao isto. Mi bolju igracku kombinaciju pozadi od Ivanovic - Subotic - Nastasic, Basta - Kolarov tesko da mozemo da izmajmunisemo.

Edited by harper
Link to comment

Banbi ili Duško?

 

Pa Bambi. Duško je tu da popuni broj. A i da igra, ne bi bio najgori Tošić na terenu.

 

@Harper: U 3-5-2 Matić ne bi bio ni izbliza koristan kao u 4-3-3. 

Link to comment

Pa Bambi. Duško je tu da popuni broj. A i da igra, ne bi bio najgori Tošić na terenu.

 

To da, Duško je sasvim ok za bekap levog beka, solidan i odgovoran klupski igrač.

Link to comment

odakle nam 2 napadača :D

 

Lazar bi u toj kombinaciji bio drugi napadac pored Mitrovica a (nemoj sad neko da skace) ja imam ogromna ocekivanja od ovog malog Jovica i uveren sam da ce za par godina biti strasan napadac. Mislim, ako ne ostane u Zvezdi.

 

Pa Bambi. Duško je tu da popuni broj. A i da igra, ne bi bio najgori Tošić na terenu.

 

@Harper: U 3-5-2 Matić ne bi bio ni izbliza koristan kao u 4-3-3. 

 

Ima istine ali bi u tom slucaju mogao malo da se pomeri napred pa da igramo jaci presing visoko sa tri igraca. ne bi to bio preveliki problem. Veci downside u toj formaciji bi bilo zakucavanje Baneta pozadi jer je on sa pozicije beka opasan argument u napadu.

Edited by harper
Link to comment

Veci downside u toj formaciji bi bilo zakucavanje Baneta pozadi jer je on sa pozicije beka opasan argument u napadu.

 

+1

 

U tom slučaju bismo verovatno gledali Bastu na desnom spoljnom.

Link to comment

Da. I Jović je mogao da bude na spisku.

 

Doduše, ja sam više nego pristrasan kada se govori o 3-5-2, a pristrasnost je sve samo ne afirmativna. Međutim i da nije te ubitačne averzije, stvarno ne znam zašto bismo gurali ekstra štopera. Imamo dva vrhunska, plus zadnjeg veznog koji je u stanju da iskrpi ofanzivnije bekove. Pominjao sam i Fejsu, on se prošle godine totalno afirmisao kao korektor tih bočnih ofanzivnih ambicija. Da ne govorim koliko je napredovao u pas igri.

 

Samo Bambija da se nekako rešimo.

 

Mogao je Dik stvarno da pozove i Rajkovića i Živkovića i Jovića. Ili je rešio da do kraja ignoriše JSL, ili nije stigao da ih vidi.

Link to comment

+1

 

U tom slučaju bismo verovatno gledali Bastu na desnom spoljnom.

 

Kako ja to vodim, mi imamo tri ozbiljna problema koji nam kvare posao. Prvi problem je to sto su Basta i Kolarov "bekovi" kojima su glavni argumenti igra u napadu, docim su u odbrani nivo mediokriteta i nize. Drugi problem je sto nam bocni prednji igraci (Tosic, Lazovic, Markovic, Sulejmani, Tadic kad igra na tom mestu) nisu narocito sposobni za obaveznu igru zbog manjka fizikalija. Treci problem je to sto jos uvek nismo izbunarili tog podvaljivaca lopti na mestu centralnog veznog kojem bi glavni posao bio taj zadnji pas prema napadacima. U ovoj 3-5-2 kombinaciji resili bismo nesto slabiju igru Baste i Kolarova u odbrani i rasteretili bocne napadace spartanja uz liniju jer Bane i Nastasic odlicno prate igru i mogu vrlo lako da sakriju ledja bekovima, a Tadic i Tosic bi igrali ono sto obicno i igraju, ulazak u sredinu i resavanje situacija sutem i asistencijom sa kontra strane, dok bi Basta i Kolarov upadali na njihove krilne pozicije i sirili odbranu. Matic bi bio sasvim dovoljan i sposoban da uspori tranziciju kad se izgubi lopta i drzi iza napada za korekciju pasa.

 

Lose strane su, kao sto rekoh, zakucavanje Baneta pozadi i prevelika odgovornost na Maticu, bez osiguraca tipa Fejse ili tako nekog, koji bi u ovom rasporedu bio ubedjivo najznacajniji igrac u timu. Jebi ga, nema savrsene formacije, ova bi samo omogucila da nam igra 11 najboljih igraca i da svako ima mesto u timu na manje-vise svojoj poziciji.

Link to comment

Problem sa 3-5-2 je što nemamo nikakvu zamenu za Bastu i Kolarova (naročito), a oni su kod ove formacije veoma bitni. Inače za najboljih jedanaest skroz ok formacija, ako svi igraju.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...