Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

Imam , da voli igrace koji konstantno igraju u dobrim klubovima i pruzaju korektne partije u istim ... Kad bolje savlada srpski i pocne da cita ovdasnje forume , mozda i promeni misljenje ...

 

Nem pojma, ne pratim cska. Kad god sam ga gledao u reprezentaciji pomislio sam da je šteta što se u fudbalu ne prati nekakav indeks uspešnosti.

No, ako nastavimo ovo će naravno debelo da preraste u patkometriju, kao i sve na ovom pdf-u u poslednjih....par godina?

Edited by Ruxin
Link to comment
  • Replies 41.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1653

  • levi

    1108

  • kud u maglu Simoviću

    1003

  • Cash

    971

^^

Nisam gledao Benficu u prvenstvu, ali u EL je bio odlican pozadi. Vracao se dosta duboko, nije gubio protivnickog beka kad krene napred i mnogo je pomagao mucenom Maxiju Pereiri. Cak mu i link-up play deluje mnogo bolje no ranije. Jedini problem je i dalje sut, kada bi to popravio bio bi stvarno vrhunski igrac. Nema veze, valjda ce dobiti sansu u Bazenu, bice boljih prilika za analizu.

 

Ja ne bih odustajao od 4-2-3-1 cisto zbog Tadica. Odavno nismo imali igraca sa ovoliko kreativnosti blizu protivnickom golu, suludo bi bilo zakucati ga uz aut liniju. Markovic na jednom i Basta na drugom krilu su krajnje ok resenja.

 

Jedino fali igrac koji bi igrao u paru sa Maticem na sredini i taj problem tesko da mozemo da resimo trenutno. Zato jeste i steta sto je Kacar propao, on je delovao kao potencijalno odlican anchor man i mogao bi da dozvoli Maticu vise slobode u igri i veci radijus kretanja.

 

Markovic je mnogo zajeban kad pritiska zadnju liniju jer je izuzetno hitar i startan, presekao je brdo lopti i u Benfici i u reprezentaciji u ranoj fazi napada protivnika. U ovoj formaciji koju sam zamislio odbrana bi pocinjala od njega i Mitrovica skroz visoko, a Markovic bi pritiskao onu stranu gde protivnik ima stopera jaceg na lopti i tako terao protivnika na alternativne nacine zapocinjanja akcije. Tui bismo imali sansu protiv ne tako jakih ekipa da lovimo sva preskakanja igre posto je Matic ekstremno visok a u zadnjoj liniji imamo dva odlicna skakaca, Baneta i Subotica, i tako odrzavamo pritisak.

 

No, nema veze. Potpuno sam smetnuo s uma da mi imamo bukvalno dva igraca koji mogu da igraju na tim pozicijama ofanzivnih bekova i da za njih nemamo adekvatne zamene. Bilo bi isuvise rizicno uvezbavati formaciju a toliko zavisiti na dva bitna mesta od dva igraca.

Edited by harper
Link to comment

Nem pojma, ne pratim cska. Kad god sam ga gledao u reprezentaciji pomislio sam da je šteta što se u fudbalu ne prati indeks uspešnosti.

No, ako nastavimo ovo će naravno debelo da preraste u patkometriju, kao i sve na ovom pdf-u u poslednjih....par godina?

 

Ma daj... Evo da osiguram svoj rajsferšlus, momentalno bih stavio Arjana Živkovića pre njega. Evo i ovo što kažu Harper i Orasi, on Mitar i Markec bi mogli da igraju opasan visok presing na onoj rupčagi Košelnom.

Edited by kralj
Link to comment

Nisam ni mislio da sad patkometrišemo, nego da postoje šanse da se pojavi nekakva histerična ekipa pa krene učitavanje patkometrije sve u 16.
I +1 za Živkovića. Nisam ga mnogo gledao ali ono što jesam mi se baš svidelo.

Link to comment

Nisam ni mislio da sad patkometrišemo, nego da postoje šanse da se pojavi nekakva histerična ekipa pa krene učitavanje patkometrije sve u 16.

I +1 za Živkovića. Nisam ga mnogo gledao ali ono što jesam mi se baš svidelo.

Живковић ни у лудилу не може да буде у стратних једанаест. Макар још неко време.

Link to comment

@poručnik

 

Slažem se za Bastu, meni izuzetno drag i dobar igrač.

 

 

Nadam se samo da neće krenuti pretjerana pljuvačina ako puknemo od Francuza, ne bi bilo prvi put.

Link to comment

@ Geograf

Tosic je najgori igrac koji je igrao u reprezentaciji Srbije u kontinuitetu, skini crno-bele naocare.

 

Gluplju konstataciju nisu mogao da mi nalepis ...

Nem pojma, ne pratim cska. Kad god sam ga gledao u reprezentaciji pomislio sam da je šteta što se u fudbalu ne prati nekakav indeks uspešnosti.

No, ako nastavimo ovo će naravno debelo da preraste u patkometriju, kao i sve na ovom pdf-u u poslednjih....par godina?

Ako je vec cetiri godine nezamenjiv u prvoj postavi jednog od najboljih i najbogatijih ruskih timova  i ako je ove godine za iste potpisao jos jaci ugovor na dve nove, to  nesto sigurno govori ... Prosle godine kada su odbranili titulu , bukvalno je resio najvaznije meceve u finisu sezone i usput nakupio 11 golova i to kao igrac sredine terena ... Ni ja nisam zadovoljan sa partijama u reprezentaciji ali isto tako verujem da nije bio najbolje iskoriscen kod predhodnih selektora(po meni zna fudbala ) ....

Uostalom videcemo , sta ce Holandjanin reci (videti) ...

Edited by Geograf
Link to comment

Ma ljudi, kakvi bre nezamenjiv u CSKA, Tošić je ubedljivo najgori igrač ekipe. I to baš grozno najgori, potpuno odudara od ostalih, uopšte mi nije jasno kako igra. Protiv Mordovije - najgori. Protiv Spartaka - najgori. Protiv Tereka - najgori. Nisam gledao derbi sa Rubinom, ali ne sumnjam da je i tu bio najgori. Inače, ne igra veznjaka, nego više nekog polušpica.

 

Neki treneri vole da imaju takve beskorisne zvrkove u ekipi jer imaju ideju da će nešto da urade, naprave neki prodor ili šta već, i to mi je jedini razlog koji mogu da zamislim zašto igra. Tzv. Bambi je grozan - ne učestvuje uopšte u timskoj igri, kad dobije loptu nikome je ne da, glava u pod i piči napred, jedan potpuno bezuman igrač koji po svim elementima nije na nivou ekipe. Ide duga lopta, on je katastrofalno primi, treba da je doda on šutne na gol, nakon što 9 puta izgubi loptu 10. put proba da doda i potpuno pogrešno doda čoveku loptu iza leđa. Propisno su ga izviždali na derbiju protiv Spartaka.

 

Jednostavno užasan. Ponavljam, potpuno mi je nejasno kako igra tamo, sem ako trener ne gotivi da ima jednog takvog u ekipi. Spartaku je inače jedno 4-5 igrača bilo povređeno do ovog kola.

Edited by Filipenko
Link to comment

U jbt. ti ga tek ne volis a nosis crno bele  naocare sa najvecom dioptrijom...  :D  Naravno u svom ekspozeu si preskocio analizu finisa prosle sezone  i pokusaj resavanja misterije, sto je standardni prvotimac zadnje cetiri godine (+novi jaci ugovor) ti je bas neubedljiv ...

Link to comment

Meni je svakako najiritantnije kod njega sto kada ima ocigledno resenje za pas on zloupotrebljava to sto defanzivac pred njim mora da obraca paznju na vise stvari i redovno krece u dribling. I obicno sjebe posed i upropasti prostor koji je napravio neko drugi.

U pravu je Filip za ovo oko poluspica, jeste da igra nominalno po boku ali je mnogo vise inside forward no veznjak. Tako da 11 golova u sezoni za igraca koji pritom carini prekide nije neko dostignuce od koga treba da spadaju gace. Slican ucinak je imao i Tomic u Partizanu pa se generalno lako dolazilio do konsenzusa da je rec o stetocini i igracu za osrednju ekipu i osrednju ligu, ako i toliko. Malo bolji Tomic (malo profesionalniji u pogledu treninga) i to je to.

Link to comment

@geo

 

Filip očito gleda cska. Jel gledaš i ti, ako smem da pitam, ili i inače donosiš zaključke o igračima jednostavnim bacanjem pogleda na ugovor?

Edited by Ruxin
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...