Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

Костић лево је на папиру одличан уингбек, штета што за репку одигра како ваља сваку десету утакмицу. Десно немамо играча па немамо, ако од оног малог Недељковића испадне играч решили смо десну страну али то је далеко од реализације.

Link to comment
  • Replies 41.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1653

  • levi

    1108

  • kud u maglu Simoviću

    1003

  • Cash

    971

34 minutes ago, johan nagel said:

Ова промена формације је тек лудило, имамо свега неколико пријатељских да колико толико утегнемо тим и он сад као експериметише у фазону хоћете с четири назад па ево вам.

 

Mislim da sada preterujemo - Piksi je bar pokazao da nije dibidus egoista, promenio je sistem jer su bukvalno svi to od njega trazili, mislim da je iz frizidera iskakalo da treba da igramo sa 4. I lose smo igrali odbranu na svetskom i posle toga, pa eto promenio je sistem i porucio da je spreman da prizna da neke stvari treba da menja kada ne ide, a ne glavom kroz zid. Ova utakmica nije merodavna kao pokazatelj isplativosti promene sistema.

  • +1 1
Link to comment

Немам појма, ако мене питаш селектор ни случајно не треба да слуша шта кењају стручњаци из фотеља и такозвана фудбалска јавност јер је опште познато да се навијачи разумеју у фудбал и тактику као Марица у крив рацку.

 

Такође мислим да лоша игра у одбрани нема стриктно везе са системом, можеш да играш добро/лоше одбрану и са три и са четири позади. Рекао бих да су наши дефанзивни проблеми много дубљи од ‘промениш формацију и ћао’.

 

Ми једноставно немамо бекове (а ни класична крила мање више) и кад је већ тако онда боље да крпиш једну позицију десног вингбека, него да крпиш две, и левог и десног бека.

 

3-4-2-1 (или чак 3-5-1-1) је формација за коју имамо играче (сем десног вб) и то је оно што треба да уигравамо. По могућству без Живковића на вбеку јер не зна да игра то и очајан је дефанзивно, и са Смс-ом што ближе противничком голу(или на клупи) јер је преспор и такође не игра одбрану.

Edited by johan nagel
Link to comment
25 minutes ago, johan nagel said:

Такође мислим да лоша игра у одбрани нема стриктно везе са системом, можеш да играш добро/лоше одбрану и са три и са четири позади. Рекао бих да су наши дефанзивни проблеми много дубљи од ‘промениш формацију и ћао’.

Mozda si u pravu, ali mozda je Piksi stvarno sumnjao u ispravnost svoje odluke da se igra sa tri, a jedini nacin da to proveris u praksi je da promenis sistem. Za mene, Srbija treba da igra kao protiv Portugala u Beogradu drugo poluvreme - bez straha od najjacih ekipa, i mogucnost da se zapreti iz kontre. Ne znam koji smo sistem tamo igrali, ali Piksi mora sto puta da gleda taj snimak i da nekako oporavi ekipu do evropskog i vrati je na nivo iz tog poluvremena. Tada sam po prvi put od kad pratim nase (SFRJ, SRJ, Srbija...) imao osecaj da mi mozemo sa svakim ravnopravno da igramo, jos od Italije 1990.

Edited by JohnnyD
Link to comment

То друго полувреме против Португала у Бг-у је свакако једно од најбољих које смо одиграли у последњих 15ак година. И ироније ли баш смо на тој утакмици кренули с два шпица (3-4-1-2) и Смс-ом у средини и губили 0:2 на полувремену да би на паузи извео једног нападача, увео задњег везног, померио Сергеја напред и прешао на 3-4-2-1. То вече је та наизглед дефанзивна промена донела два гола и изједначење. И све је то за нас мало је рећи некарактеристично, да се вратимо из минус два против тако јаког ривала, па још и да то поновимо у реваншу.

 

Но није све ни до формације, има нешто и до моментума назовимо то тако а ми смо га изгубили негде успут тамо око Светског првенства. Заиста не видим начин да се вратимо на тај ниво опет, испуцао је своје моћи Пикси, у почетку је претварао у злато све што дотакне, играли смо сјајан фудбал у односу на ово срање које играмо од СП до данас. Сад ствари не функционишу већ довољно дуго да можемо да кажемо да ту више дефинитивно нешто не штима и да смо објективно ближи дебаклу на Европском него неком запаженом резултату.

Link to comment

i ja se slažem da nismo poraženi......više smo pregaženi

 

ajd dobro, igrač manje, ali i za takve situacije se treba pripremati, odnosno treba da znaš kako se igra i u takvim situacijama. ovde se sve poremetilo jer je Zdjelar otišao nazad, a Eraković desno valjda, pa se cela odbrana raspala.

 

kopmletna naša igra izgleda kao Vučićeva politika. gromoglasno se najavljuju čuda-muda, a na terenu inflacija, cene u nebesa, kriminal, javašluk, nerad, ljude ubijaju kako zveri u državnim ustanovama. tako i Piksi, jako na rečima, a na terenu potpop. ili, što bi snselektor rekao, nemerljivo su bolji od nas svi koji nisu Estonija, Norveška, Luksemburg, Severna Irska itd

  • +1 2
Link to comment
9 hours ago, JohnnyD said:

 protiv Portugala u Beogradu drugo poluvreme

Odgledah sad da se prisjetim i sjetih se koliko je Milenković tužan igrač, kako mu je Žota dva puta pobjegao i kako nume da procjeni let lopte.

 

Body language naše ekipe je očajan! Ni sam Pikseto ne vjeruje u to što radi i priča, a lopta ne laže pa se kažnjava apsolutno sve.

Link to comment

FSS je skroz nefunkcionalna organizacija kojom rukovode dunsteri, bitsnge I pokvarenjaci.  Konsekventno, odabir selektora na svim nivoima, od kadeta do seniora, je dunsterski i nestrucan.  To sto su Piksi, Dzaja, Drulovic, Bjekovic itd. bili veliki fudbaleri ne znaci da su dobri selektori i rukovodioci.  Njih je na rukovodeca mesta dovela politicka podobnost i spremnost da budu dobre sluge i zli gospodari, a ne strucnost i professional i posten odnos prema poslu.  Gledamo reviju neznanja i bescasca u kojima grca srpski reprezentativni fudbal.

  • +1 1
Link to comment
On 21. 3. 2024. at 19:49, Ted said:

Piksijeva Srbija.....u priči jaka, na terenu kurac

 

ekstremno glup potez Gajića, na stranu što mislim da nije za crveni

 

biće veselo na EP

Bice. Srecom igramo samo 3 utakmice

  • +1 4
Link to comment

verovatno samo tri, mada koliko mi je poznato i kao treći može da se prođe. a Slovence možemo da dobijemo, to je neki naš nivo. možda po imenima deluje da smo "moćniji", ali na terenu nikako. tu sve može da bude. vidim da su se i oni blamirali protiv Malte pre neki dan.

 

Engezi su mnogo kvalitetnija repka od nas, svakako jedan od favorita za osvajanje, a ne bi me čudilo da na kladionici imaju najnižu kvotu. nisam pogledao. ako oni budu u dobroj formi na takmičenju, ako dođu kompletni i bez nekih problema (personalnih i interpersonalnih), to je jadan debakl u najavi. ako računamo da je sa druge strane Piksijeva Srbija koja je u slobodnom padu već godinu ipo. to su sve igrači koji igraju po Premier ligi, sa nekolio izuzetaka, to je top fudbal, top nivo, po kvalitetu, snazi, brzini. plus imaju motiv pošto ih titule baš i neće, motaju sa tu po završnici stalno, al nikako na vrh. ne bi me čudilo da nas ošišaju za pamćenje.

 

Danci su školski primer reprenzetacije koja nam ne odgovara, a što je u praksi i potvrđeno onom utkmicom kad su nas rutinirali 3-0. nema tu kvaliteta koji bi bio ravan Englezima, ali zato ima svega ostalog. dosta igrača iz najjačih liga, snaga, brzina, taktička disciplina.

 

tako da.....za sada sve liči da ćemo zažaliti što nismo još malo odužili ovu pauzu na EP.

 

 

Edited by Ted
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...