Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

Uvek sam imao utisak da smo na velikim takmičenjima najnespremnija ekipa i nekako izduvani, bez svežine i energije. Verujem da Piksi dovođenjem Japanca na vreme misli na to  :)

Link to comment
  • Replies 41.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1653

  • levi

    1108

  • kud u maglu Simoviću

    1003

  • Cash

    971

Vidiću niko na PPP ne daje izglede da zasednetm?

 

Meni se čini da se on nije tek tako eksponirao, eto da malo skrene pažnju na sebe jer nema šta pametnije da radi. Čak i Piksijevo prihvatanje selektorske pozicije deluje kao da se sprema potpuno nova garnitura koja, ako ništa drugo, barem ima neke veze sa fudbalom. I deluje da to sve ima politički amin, pa će tu da padne i novi stadion. Verovatno je ideja da se najzad proba napraviti nešto što bi se moglo nazvati uspehom, pa da se to ona pretvara u politički kapital.

  • +1 1
Link to comment

Piksi je sa Kokezom dogovarao svoj angažman. Nešto ne verujem da je Koki tada znao da mu se sprema svilen gajtan, ali eto, ipak je želeo nešto dobro da uradi za srpski fudbal u smiraj svog mandata. A možda je Piksi znao šta se sprema, ali je ipak pristao na igrokaz sa Kokezom iako je znao da će ovaj da zglajzne  :)

Mislim, daj Bože da je dat politički amin da se rasturi fudbalski zmijarnik i da je Vidara zato eksponiran.

Link to comment
15 minutes ago, Nikodije said:

Mislim, daj Bože da je dat politički amin da se rasturi fudbalski zmijarnik i da je Vidara zato eksponiran.

 

Realno od rasturanja zmijarnika nema ništa ali meni se doima da je arhipaćenik osmislio da se nešto napravi u fudbalu po uzoru na Orbanistan, obaška što dobija nervni slom od svakog uspeha hrvatske repke i klubova, i verovatno sanja da Srbija odigra makar 1/4 na SP pa da zakaže vanredne izbore 30 dana kasnije.

 

Deluje mi da mu je to plan, i da je svestan (ili su mu objasnili) da od tog nekog uspeha nema ništa sa raznoraznim Kokezama i Tumbama na pozicijama, odnosno sa infrastrukturom iz doba Jure. I dok dlanom o dlan, na stolu su novi stadion, novi selektor i novi predsednik FSS.

  • +1 4
Link to comment

Ali nije tu samo Kokeza, već hiljadu nekih skupštinara- delegata- kuracpalčeva, nije dovoljno samo Kokeza da se skloni a umesto njega Vidara postavi, mora to dublje da se zagrebe. 

I prvo mora liga da se sredi, sramota je na šta to liči. Bez toga nema ništa. Ako misle da postave Vidaru a zadrže burazersko fudbalsko prvenstvo, od toga nema ništa. Valjda Vidara ne bi na to pristao.

Edited by Nikodije
Link to comment

Da li stvarno verujete da Vidić ima kapacitet da 'rasturi zmijarnik'? Da organizuje bolju ligu i suprotstavi se interesno povezanim delegatima Skupštine?

Ja ne.

Sent from fav toy



Link to comment

Ti delegati ce I tako raditi kako im se kaze, preletaci su svuda oko nas.

Drugo, Vidic/neko nov nece nista promeniti ako ne dobije amin odozgo.

Kozmeticke promene u sistemu su moguce, kao i mali napredak, sustina se promeniti nece.



Link to comment
5 hours ago, April said:

Da li stvarno verujete da Vidić ima kapacitet da 'rasturi zmijarnik'? Da organizuje bolju ligu i suprotstavi se interesno povezanim delegatima Skupštine?

Ja ne.

Sent from fav toy


 

 

ni ja

 

tu je potrebno čišćenje prostorija, što bi pravnici rekli, od stvari i lica. sve. može posle i neko sveštenstvo da uđe, ono, neki ritual za isterivanje demona, sila zla, Belzebuba i Lucifera

 

administracija je posebna društvena klasa i to je teško razbiti. to je gomila nekih likova povezanih interesno, politički, porodično i na svaki drugi način. čak i da postaviš potpuno novu ekipu ona će imati jaku tendenciju da se učauri i postane kao tajno udruženje. to joj je priroda.

Link to comment

Kakvo preletanje delegata vas spopalo? Pa FSS je bas to, klimavi savez regiona, gde svako gleda za sebe. To treba rasturiti i rasformirati, tačnije reformisati, pa onda možda nešto i bude od toga. 

  • Hvala 1
Link to comment

Problem je sto UEFA ne gleda blagonaklono na nagle uplive drzave u nacionalne saveze. Doduse, kod nas bi ih Djura istukao, a oni rekli da su sami sebe istukli.

Link to comment
23 minutes ago, Malvo said:

Problem je sto UEFA ne gleda blagonaklono na nagle uplive drzave u nacionalne saveze. Doduse, kod nas bi ih Djura istukao, a oni rekli da su sami sebe istukli.

 

izgleda da UEFA nema tako rigidan odnos prema uplivu kriminala u nacionalni savez. država stop, mafija napred. mada u toj priči mogu da se prepliću uloge države i mafije, pa posle nije jasno ko to gde i kome uplivava.

Link to comment

Meni cela priča sa Vidićem deluje kao organizovana priprema terena za njegovo postavljenje na čelo FSS koja je u toku već neko vreme. Prvo se on javi iznenada iznebuha i napljuje sve loše u FSS (Kokeza included) gomilom opštih mesta sa kojima je teško ne složiti se, i tako se kao nametne kao nekakav spasilac koji bi menjao iz korena FSS, pa kad dobije podršku opšte javnosti krene prikrivena kampanja - kao narod želi da se on postavi na čelo FSS (pogledajte npr. komentare na B92, svaki treći je da treba Vidića postaviti na čelo FSS). Kada se to na kraju i dogodi, onda bude "evo postupili smo kako narod želi" i bude mir naredne barem dve-tri godine (da mu damo vreme da promeni nešto), a cilj je u stvari da se suštinski se ništa ne promeni, jer se u stvari samo na vrhu vrti ista ekipa ljudi koja se međusobno odlično poznaje, dok se u dubini sistema ne menja ama baš ništa.

 

Suma sumarum, uopšte ne verujem u Vidićeve dobre namere, pre bih rekao da je on samo deo neke šire spin priče oko FSS.

Edited by Ayatollah
  • +1 2
Link to comment

Ok, to deluje logično ali tada se samo postavlja pitanje koji će to kurac Vidiću. Treba da kalja svoje časno ime nekakvim kombinama sa mufljuzima da bi, šta, uzeo neke pare ili privilegije.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...