Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

14 hours ago, čekmeže said:

Proverio sam za Matića, pre ove utakmice odigrao je 90 minuta u aprilu. U novoj sezoni do sada 23 minuta.

Ocajnih 23 min. A i to samo zato sto je Pogba morao blize golu, a Matic jedini krsten zadnji vezni u klubu.

Link to comment
  • Replies 41.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1653

  • levi

    1108

  • kud u maglu Simoviću

    1003

  • Cash

    971

Ko su uopste ti Tadic i Jovic, sta oni predstavljaju u beogradskom fudbalu, koliko duplih kruna su osvojili? Nema nikakvog postovanja tu za novi pocetak i novog selektora. Bolje da vise i ne dolaze u Tunbin Bg. 

Link to comment
Ocajnih 23 min. A i to samo zato sto je Pogba morao blize golu, a Matic jedini krsten zadnji vezni u klubu.
Meni on deluje kao lik koji je dosao na posao da 'odradi'. 0 motiva, zelje, borbenosti. Ne utice na igru preterano osim sto nervira kada gnjavu loptu i to je to. Klasican ulicni dvometras koji rola loptu

Sent from my STF-L09 using Tapatalk

Link to comment
14 minutes ago, extragluv said:

Meni on deluje kao lik koji je dosao na posao da 'odradi'. 0 motiva, zelje, borbenosti. Ne utice na igru preterano osim sto nervira kada gnjavu loptu i to je to. Klasican ulicni dvometras koji rola loptu

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 

Dobro, to je trenutno. Tuga sto je i Junajtedu i reprezentaciji neophodan ovakav kakav je sad.

Edited by kipo
Link to comment

Portugal ne pruza velike igre u poslednje vreme, ali ima poprilican broj izuzetno brzih igraca kojima smo mi suprostavili jako sporu ekipu sa dosta fudbalera koji nisu ni kondiciono najspremniji.
Mislim da bi za bilo kakav dobar rezultat trebalo, pre svega:
1. Odluciti koji sistem nasa selekcija igra a ne menjati ga svakih par utakmica
2. Imati standardne, kompatibilne stopere i njihove rezerve, a ne konstanto rotirati (Nastasic, Milenkovic, Maksimovic, Veljkovic, Spajic, Vukovic, S. Mitrovic su igrali samo u poslednje dve godine)
3. Forma i fizicka pripremljenost igraca bi trebala biti vaznija od reputacije stecene na osnovu dosadasnje karijere
Srbija je napravila neke nesto bolje rezultate dobrom odbranom u vreme kad je imala 2-3 asa svetskog kvaliteta na tim pozicijama i sad svi selektori (osim Antica) nekako insistiraju na tome da bi mi trebali biti defanzivna ekipa koja daje golove uglavnom iz prekida. Mi vise nemamo igrace najviseg kvaliteta u odbrani, a kako nam disciplina u igri nikad nije ni bila jaca strana, nista necemo dobiti od preterano defanzivnog stila. Nema mnogo smisla dati loptu protivniku i onda se braniti sa 1.93 m visokim stoperom kao desnim bekom, odlicnim ofanzivcem a slabim defanzivcem na poziciji levog beka i talentovanim stoperima koji mozda prvi put igraju zajedno. I onda jos tu dodati dva snazna i spora defanzivna vezna igraca. Ekipa mora da ima 7-8 igraca u fazi odbrane kad protivnik napada, odnosno 6-7 igraca napred u nasim napadackim akcijama. Za tako nesto vezni igraci moraju biti sposobni da istrce 90 minuta u istom tempu, bekovi/krila moraju biti sposobni da igraju u oba smera celu utakmicu, a golovi trebaju padati kao plodovi akcija a ne zbog fantasticne asistencije ili dobrih reakcije centarfora.
Vezni igraci bi trebali i da daju golove ponekad, a nama su Matic, Milivojevic, Kostic i Lazovic na dosad 119 reprezentativnih utakmica (zajedno), dali 5 golova. Sam Brozovic je na 49 utakmica, dao 6 golova za Hrvatsku, da ne pominjem Modrica i Rakitica koji vec imaju po 15 reprezentativnih golova. Winnijev beloved Wijnaldum je na 59 utakmica dao 13 golova za Holandiju.

Link to comment
57 minutes ago, mrdja said:

3. Forma i fizicka pripremljenost igraca bi trebala biti vaznija od reputacije stecene na osnovu dosadasnje karijere
 


Ovo možeš primeniti na celu državu. To nikad neće biti, od toga boluju i mnogo bolji timovi. To kako se sastavlja tim je posebna priča. Plasirali smo se na SP, otpustili čoveka koji nas je doveo tamo i od tada kreće strmoglav

spacer.png

Link to comment
2 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

jel ima dobra duša da upalti za mene 50€ na lux

dajem pare kad dođem u srbiju

 

 

Sta da kucam - suv kec ili da podebljam sa 3+?

 

 

Tumba zategao-Rukavina back on track , SMS i Katai u 11. 

Nije ni cudo sto onako igramo, kontam da ga igraci nista ne razumeju.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...