Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

  • Replies 41.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1653

  • levi

    1108

  • kud u maglu Simoviću

    1003

  • Cash

    971

Prava liga za razvoj cilagera poput Vilje, Lampara, Dzerarda, Kake i ostalih. Kakav kontrast u odnosu na U20 sampiona, al kontam da hoce da se odmori od naseg saveza i medija, tu ga razumem u potpunosti.

Link to comment

Ma da. MLS ako nije iznedrila nekog taktičkog maga i vrsnog stručnjaka, nijedna nije. Liga veterana i mediokriteta nalik gala večeri na umetničkom klizanju. Vazda me čudilo što se na utakmicama ne pušta neka muzika. Da li je nekad neki perspektivni igrač/trener otišao u MLS? Nije, išle su stare kuke da iscede nešto novaca iz uveliko posrnule karijere.

 

Naravno, ne mora ovo da znači penziju, ali umesto da pametno investira novozelandski kapital, naš Paun ga bacio na kurve.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Pa nije ni on osvojio seniorsko SP, jebiga, i dalje je pocetnik koji mora da se probija u klupskom fudbalu.

 

Ako će da se probija kroz rad sa najgorim timom u MSL, onda mu svaka čast. Imaće on još par šansi na osnovu Novog Zelanda, ali me niko ne može ubediti da je ovo odličan posao za trenera startera kome nije cilj da postane trener u ligama petice.

Link to comment

On će imati šansi na osnovu toga što je inteligentan, analitican, i zna da radi. Novi zeland je lijep dogadjaj za srpski fudbal ali nema to samo po sebi neki ogroman značaj niti mu je i izbliza garantovalo neki bolji posao.

 

Mls je liga koja svake godine napreduje, neće mnogo izgubiti ako ostane tamo godinu dvije. Uostalom, prvenstva u evropi su odavno počela, a on nije imao posao. Ovo je svakako bolje nego da čeka. A u fss očigledno nisu imali mozga da mu daju šansu.

Link to comment

On će imati šansi na osnovu toga što je inteligentan, analitican, i zna da radi. Novi zeland je lijep dogadjaj za srpski fudbal ali nema to samo po sebi neki ogroman značaj niti mu je i izbliza garantovalo neki bolji posao.

 

Mls je liga koja svake godine napreduje, neće mnogo izgubiti ako ostane tamo godinu dvije. Uostalom, prvenstva u evropi su odavno počela, a on nije imao posao. Ovo je svakako bolje nego da čeka. A u fss očigledno nisu imali mozga da mu daju šansu.

 

Ne zezaj me. Dosta više o tom MLSu koji već decenijama napreduje, ta me priča podseća na priču o regularnost takmičenja u Srbiji i čuvenoj Toletovoj misli, "regularnije je nego prošle sezone". Ulaže se sve više novca, a proizvod je na istom nivou. Već smo to par puta pričali na forumu, ali MLS nikada neće imati veći uticaj od onoga koji ima meksička liga, a iz moje perspektive i to je nedostižno. Nisu sposobni da generišu više od tri igrača za lige petice u poslednjih 10 godina. Kao i Arapi, služe da fudbalske legende napune dodatno džepove.

 

Što se tiče odnosa Paunović - FSS, postoje dva problema. Primarni, FSS je pred izborima već šest i više meseci i suludo bi bilo da trenutno rukovodstvo bira trenera, pre izbora. Takođe, pre NZ Paunović je skoro bio promovisan u trenera U-21 nacionalnog tima, da bi nakon toga odustao, nadajući se nekom boljem poslu (valjda je mislio na mesto selektora u FSS, jer mu niko ozbiljan ne bi ponudio posao mesec dana pre početka sezone). Odustao je od generacije koju je vodio zbog nekog boljeg posla. Da bi na kraju potpisao za Chicago Fire, poslednjeplasirani tim u MLS, u ligi u kojoj nema ispadanja. Sigurno nije tamo otišao da razvija karijeru nego zbog novca. Daleko od toga da ja to osuđujem, ali ne može posle da izađe i da drži moralnu pridiku bilo kome u srpskom fudbalu, pošto se ogrešio nekoliko puta. Uz sve to, stigao je da pljucne na svog igrača sa NZ u novinama.

Link to comment

Šefe, NZ mu je garantovao bolji posao - u Evropi, u zemlji gde je fudbal jedan od dva najpopularnija sporta i u zemlji gde klinci koji se opredele za sport prvo pikiraju fudbal, a ne tamo gde je fudbal utočište nedovoljno talentovanih za košarku, bezbol, am. fudbal, hokej, atletiku, plivanje... U Americi se u fudbal ulaže kao u proizvod koji je popularan u drugim delovima sveta i da bi eventualno jednog dana Al Paćino snimio profitabilan film u kome na kraju časno gubi finale kupa sa trećeligašem - Sombrerosima iz Albukerkija.

 

NZ mu eventualno nije mogao garantovati veću platu.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by kralj
Link to comment

mislim da debelo potcenjujete mls (kralj i nemanja) i generalno popularnost fudbala u usa. prosle godine, za vreme sp-a su brojke gledanosti americke repke bili blizu nfl brojevima (oko 20 miliona). rekordna poseta na stadionima ove godine, solidan kvalitet fudbala... itd. sad, sto se pauna tice, nisam siguran koliko je odluka ispravna... mada su pare verovatno dobre. uglavnom, bolje je i chicago fire, nego dremanje sa toletom i ostalom bagrom.

Link to comment

A jbg, ne potcenjujem ja popularnost i novce koji se ulažu, nego govorim o ambijentu za razvoj perspektivne karijere i afirmaciju talenata. U tome presudnu ulogu igra sportska tradicija i stručni rad, a ne pucanje para na Bekame i slične marketinške maskote koje dovode sa ciljem da animiraju publiku i afirmišu popularnost. Ne sporim ja ni kvalitet. Lampard i Pirlo su i danas klasa za ogromnu većinu klubova u Evropi, ali ni njima nije palo na pamet da idu u Ameriku dok god im je karijera bila kompetativna, iako su mogli da zarade više nego u Evropi.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Moze MLS napredovati dzinovskim koracima, za trenera koji "zivi" fudbal, mlad je, perspektivan i gladan uspjeha, hiljadu puta je bolje preuzeti nekog Bundesligasa iz Cvajte ili tim iz spanske Segunde i tako graditi karijeru.

Sta je iduce, reprezentacija Kuvajta u nastojanju da se probije na SP 2022.

Jok nije penzija.

 

 

via Tapatalk

Link to comment

Tradicija i "stručni rad" su nas i doveli do ovolikog uspeha u FSS. A iznenadio bi se kada bi video kako se radi sa klincima u USA. Zemlja ima 300 miliona stanovnika, koliko već, talenata ima, sport je postao mainstream... Ne sećam se tačno kad beše, uglavnom nedavno, kvalifikacije za SP, treba im pobeda protiv Porto Rika da se kvalifikuju i skoro svaki tv u lounge na JFK aerodromu i u barovima prenosi, masa ljudi gleda, urliče, navija kao na stadionu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...