Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

  • Replies 41.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1653

  • levi

    1108

  • kud u maglu Simoviću

    1003

  • Cash

    971

Kako se nije primila sa sportskog aspekta?  Fudbal koji se igra u MLS nije u rangu vrhunskih liga u Evropi, ali je bolji od fudbala koji se igra u ligama velikog broja evropskih drzava.  Reprezentacija SAD je bolja od polovine evropskih reprezentacija.  Sportski duh i sportska kultura u MLS i americkom fudbalu uopste su na zavidnom nivou.  I sto je najbitnije, ovaj sport u SAD je vec decenijama u stalnoj ekspanziji, dok je na primer u Srbiji u stalnom regresu.

То је то осим да мислим да си превише козервативно оценио квалитет репрезентације и лиге. 

Што се тиче начина на који је формиран календар, једноставно јесен пролеће није могуће да се форсира, не само због конкуренције лажног фудбала и кошарке(ја генерално мислим да је фудбал близу да претекне баскет по популарности, који је превасходно спорт црних Амера и пар традиционалних белих енклава на Средњем западу), већ и због лошег времена у периоду децембар -мај макар у пола земље и то баш онде где је фудбал најпопуларнији.

Link to comment

Tacno je da je vreme u vecem delu SAD u periodu decembar-maj izuzetno lose; npr. Revolucija iz Nove Engleske igra prve 3-4 utakmice prvenstva (koje pocinje u aprilu) kao gost samo zbog vremenskih uslova.  Medjutim, pored pro-sportova, u ovo vreme koledz sportovi takodje okupiraju TV tako da nema mnogo slobodnih termina za prenos fudbalskih utakmica.

Link to comment

Tacno je da je vreme u vecem delu SAD u periodu decembar-maj izuzetno lose; npr. Revolucija iz Nove Engleske igra prve 3-4 utakmice prvenstva (koje pocinje u aprilu) kao gost samo zbog vremenskih uslova.  

 

U prilog tome, CFL (kanadska liga ,,lažnog fudbala" što bi rekao vasić) se igra od Juna do Novembra - ne samo da bi se izbegla konkurencija sa TV prenosima NFLa već upravo i zbog te klime. Da se u Torontu (koji ima MLS tim) igra fudbal (pravi ili lažni) u kasnom decembru, januaru ili februaru, to ne vidim kako bi bilo moguće, osim pod krovom.

Link to comment

U prilog tome, CFL (kanadska liga ,,lažnog fudbala" što bi rekao vasić) se igra od Juna do Novembra - ne samo da bi se izbegla konkurencija sa TV prenosima NFLa već upravo i zbog te klime. Da se u Torontu (koji ima MLS tim) igra fudbal (pravi ili lažni) u kasnom decembru, januaru ili februaru, to ne vidim kako bi bilo moguće, osim pod krovom.

У том случају сваки терен треба или да је покривен или са покретним кровом. То ни НФЛ не може да издржи.

Link to comment

Kolike su prosecne plate u ligi?

Cini mi se da su manje u odnosu na meksicku, gde kazu da su oko $40,000 mesecno.

 

To kazem, jer ne znam nijednog ekvadorskog igraca ($10,000 prosecna mesecna plata, uz kasnjenja, strajkove i slicne poznate stvari) da je otisao u SAD, dok je Meksiko uobicajena destinacija, pored najboljih koji zavrse u Evropi.

Link to comment

Kolike su prosecne plate u ligi?

Cini mi se da su manje u odnosu na meksicku, gde kazu da su oko $40,000 mesecno.

 

To kazem, jer ne znam nijednog ekvadorskog igraca ($10,000 prosecna mesecna plata, uz kasnjenja, strajkove i slicne poznate stvari) da je otisao u SAD, dok je Meksiko uobicajena destinacija, pored najboljih koji zavrse u Evropi.

Ovde mozete da nadjete platu svakog igraca MLS. 

Link to comment

Nipodastavanje MLS i obilato kenjanje po njemu i fudbalu u USA generalno, navikao sam da vidim na B92 komentarima, ali me malo cudi kolicina toga ovde.  Ali dobro...

 

Ono sto mnogi ne shvataju je da je fudbal trenutno mozda 5-6-7 sport po popularnosti (a djavo bi znao kako se ta popularnost stvarno meri), ali je mnogo popularan medju mladjima.  Klinci, "The Millennials", hipsteri, urbana ekipa, to su uglavnom fanovi, a to je generacija koja dolazi i koja ce (verovatno) promeniti ovu zemlju u mnogim drugim sferama zivota, pa i u sportu.

 

Prosle subote u rano popodne sam posetio nekoliko sportskih barova i pabova u mom gradu, koji nije neka provincija ali je opet relativno manji i manje cosmopolitanski nego velegradovi kao sto su NY, LA, Chicago, Boston, Miami...  Uz to je ovde college sport (football i kosarka) jako popularan.  Pa me je zato prijatno iznenadilo da je u to vreme, sto je primetime za college FB, u vecini tih barova vise ljudi gledalo Real Madrid vs Barcelona nego bilo sta drugo.

Link to comment

Nipodastavanje MLS i obilato kenjanje po njemu i fudbalu u USA generalno, navikao sam da vidim na B92 komentarima, ali me malo cudi kolicina toga ovde.  Ali dobro...

 

Ono sto mnogi ne shvataju je da je fudbal trenutno mozda 5-6-7 sport po popularnosti (a djavo bi znao kako se ta popularnost stvarno meri), ali je mnogo popularan medju mladjima.  Klinci, "The Millennials", hipsteri, urbana ekipa, to su uglavnom fanovi, a to je generacija koja dolazi i koja ce (verovatno) promeniti ovu zemlju u mnogim drugim sferama zivota, pa i u sportu.

 

Prosle subote u rano popodne sam posetio nekoliko sportskih barova i pabova u mom gradu, koji nije neka provincija ali je opet relativno manji i manje cosmopolitanski nego velegradovi kao sto su NY, LA, Chicago, Boston, Miami...  Uz to je ovde college sport (football i kosarka) jako popularan.  Pa me je zato prijatno iznenadilo da je u to vreme, sto je primetime za college FB, u vecini tih barova vise ljudi gledalo Real Madrid vs Barcelona nego bilo sta drugo.

:lolol:

Link to comment

Ja mislim da ce ___ iskusno da iskulira ovu jeftinu provokaciju.

Ма јок ово је спрам твоје квалификације. Тако скоро да Демојин можеш да назовеш велеградом. Број људи и тај рад... :naughty:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...