Jump to content
IGNORED

Astronomija - opšta tema


Jolly Roger

Recommended Posts

  • 2 months later...

Izgleda, i to u kratkom periodu od 06:30 do 06:50 (tako je bar bilo u prethodna tri dana i jutros).Žao mi je što nisam imao nešto bolje za fotografisanje, a ni prilike da okinem još jednom nešto kasnije kada se još bolje videlo.

Link to comment

cool..bila sam budna tako juče mada nisam znala za kometu ali je bilo oblačno na istoku,tačno znam jer sam gledala u prelepi izlazak sunca koga su pola prekrili oblaci i žalila :(

Edited by ivy
Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Bas sam je veceras posmatrao dok sam setao psa. Ogromna je!Inace, i Jupiter se odlicno vidi tokom veceg dela noci. Locirajte Orion pa najsjajniji objekat ulevo. Nize ulevo od Oriona se sjajno vidi Sirijus. :)

Edited by Mos
Link to comment
  • 1 month later...
Nema onog historiana, niko da prokomentarise da su Kinezi stigli na Mesec. Dobro, njihov "rover".
Evo, evo, pomalo...Za vikend treba da se vidi da li je Yutu (rover koji se 'ispilio' iz landera Chang'e 3) preziveo lunarnu noc - kosooka braca nisu uspela da do kraja poteraju seriju komandi koja je trebalo da uvuce solarne panele i nesto eksterne opreme, tako da su ovi ostali raspakovani na -150 stepeni Celzija...Evo par fotki:Chang-e-3-landing-site-ken-kremer-pano-2.jpgPanorama 360 stepeni slikana u nekoliko dana, zato se Yutu pojavljuje tri putachang-e-3-lander.jpgLander Chang'e 3 slikan sa rovera Yutuchang-e-3-rover-full-shot.jpgYutu slikan sa Chang'e-achang-e-3-earth-photograph.jpgA evo i nas :wub:
Link to comment
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...