Jump to content
IGNORED

Politika u UK


BraveMargot

  

99 members have voted

  1. 1. da sam podanik krune, glasao bih za:

    • jednookog skotskog idiota (broon)
      17
    • aristokratskog humanoida (cameron)
      17
    • dosadnog liberala (clegg)
      34
    • patriotski blok (ukip ili bnp)
      31

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

55 minutes ago, Tutankamon said:

Pa brod nece potonuti. Taj sto je prebegao cisto sumnjam da ce ikad biti vise MP. Neverovatna mi je ovakva podrska koja je skocila u poslednjih par meseci. Sta torijevci toloko pogresno rade da su evo dosli u situaciju da teoretski mogu da ugase sami sebe...Faraz nikad nije imao ovakvu podrsku vezano za nacionalna pitanja...

Nije, niti će ikada imati većinu. Osim ako ne počnu da talasaju kao Tramp, što već polako rade. Dovoljno je da preobrate 30% konzervativaca i time naprave pritisak da ih ubace nazad, daju neke bitne funkcije - a to što će teško doći na vlast bez nekih tektonskih poremećaja nije njihov problem. Ima se dovoljno love i para od lobista u opoziciji.

Link to comment

Jbg, sad ja treba da ispadam kao neki Nestorovicev fan, ali video stvarno deluje da nesto nije u redu sa njim.

 

Jel nasao neko video koji objasnjava sve ono na sta teoreticari zavere sumnjaju?

 

Meni npr. deluje da je ispred zelenog platna pa zato tako izgleda sve.

Link to comment
38 minutes ago, Hele said:

 

 

Meni npr. deluje da je ispred zelenog platna pa zato tako izgleda sve.

Ko?

Link to comment

Kejt.

 

Vidim da ima gomilu budalasa koji stavljaju po mrezama sve i svasta da bi dokazali da je video fejk i AI, na primer potenciraju pricu da prsten nestaje, sto uopste nije tacno.

 

Verujem da se sve na sta teoreticari zavere sumnjaju da nije u redu, moze objasniti zasto je to tako, a da objasnjenje nije da je u pitanju AI.

 

Pa pitam, da li je neko naisao mozda na neki video gde neko strucan odgovara na sve teorije zavere oko snimka.

 

Video sam npr. da je za deo oko prstena koji ,,nestaje" lepo neko dokazao da ne nestaje i da teoreticari zavere lupaju gluposti.

 

Gnusna tema, ali valja se o svemu pricati i ne praviti tabu ni od cega.

Link to comment

Sklonili su ovo brže-bolje :D 

Glasao sam za Sadika na poslednjim izborima (dok sam bio u TW12), a naspram njega je protiv kandidat torijevaca bila jedna žešća budala, a posle je taj isti zglajznuo od strane organa reda i mira.

 

Edit: nisu skinuli sa Tvitera još :isuse:

Edited by dragance
Link to comment
11 hours ago, dragance said:

Glasao sam za Sadika na poslednjim izborima (dok sam bio u TW12), a naspram njega je protiv kandidat torijevaca bila jedna žešća budala

 

Za razliku od sad?

 

:)

 

Edited by jms_uk
  • +1 1
Link to comment
6 hours ago, jms_uk said:

 

Za razliku od sad?

 

:)

 

Jel to ona lujka, kako se već zove? Gde ih samo nalaze?!

Link to comment
  • 3 weeks later...

Kakvo je ovo ludilo od vremena za živeti, svet na ivici katastrofe, a svuda na vlasti kompletni idioti.

 

 

  • Haha 4
  • Tužno 2
Link to comment

jedno pitanjce, gardijan, kako se kotira u britaniji? sa cime gaozemo porediti u npr srbiji? nedeljnik?

sta je tamo tabloid, the sun?

 

Link to comment

https://wikispooks.com/wiki/The_Guardian

 

 Levo liberalno se kotira? Ne znam šta bi bio ekvivalent u Srbiji, Peščanik možda?

 

 

Quote

The Guardian does not truly represent the interests of either the working class or those suffering under the yoke of American or Israeli imperialism for the simple reasons that others in the press don’t–corporatism and an unrepresentative power structure. The leadership is representative only of middle and upper-class servitude to neoliberal Atlanticism, not to the interests of the struggling working class. The desire to generate revenue, during years of making a loss, has driven the newspaper into the arms of bankers and marketers, creating yet another newspaper unwilling to challenge the political and social status quo for fear of upsetting advertisers or readers and losing that all important revenue. While The Guardian may like to claim it is independent and free thinking, this is either merely wishful thinking or simply a delusion. Or perhaps it’s just a nice slogan to sell to the dreamers, a slogan that they came up with in a marketing meeting one day.

 

Perhaps, at the end of it all, it really is just all about advertising.

https://mronline.org/2019/05/07/beholden-to-corporatism-how-the-guardian-sold-out-the-working-class/

Link to comment

gardian je bio dobar dok je rostbridzer bio urednik. otkad je on otisao, a to je bilo 2015, dosta se pomerio udesno s levicarenjem na nebitnim temama (tamo gde ih nista ne kosta) ne bi li ostavili utisak da su jos uvek levo orijentisani. podilaze srednjoj klasi koja se pali na spashavanje planete od stoke seljacke koja ne reciklira, ne kupuje lokalne organske proizvode po lokalnim farmama i pijacama, jede meso svaki dan i nosi pazar iz radnje u plasticnim kesama. sto ce reci, klasicni starmertruperi - biznis je dobar, narod je povodljiv al torijevci ipak preteruju. to se najbolje vidi kad krene strajk zeleznickih radnika pa su prepuni srceparajucih prica o gradjanima koji ne mogu da posete babu u domu i da tetki odnesu lek a tek poneki pasus (ako i to) posvete razgovoru s predstavnicima sindikata, posebno otkad je predstavnik mick lynch, koji i te kako zna da objasni zasto se strajkuje i zasto nema dogovora godinama. u principu, gardijan je taman toliko levo koliko i danasnji laburisti - sto ce reci blago desni centar uvijen u naizgled leve oblande. 

 

doduse, mimo politike se svasta zanimljivo moze naci u gardijanu jer su ljude koji ne pisu o politici ostavili na miru da rade svoj posao kao sto su uvek radili. cenim da to bar jos neko vreme nece kvariti jer su svesni da dosta ljudi samo to i cita pa im se ne isplati da talasaju. 

 

ne znam sta bi bio pandan gardijanu kod nas jer ne pratim nasu stampu al znace vec neko ko prati. 

  • +1 3
  • Hvala 6
Link to comment
26 minutes ago, adam said:

ne znam sta bi bio pandan gardijanu kod nas jer ne pratim nasu stampu al znace vec neko ko prati. 

Pa Peščanik. Malo Mario Reljanović, malo Miša Brkić.

Link to comment
1 hour ago, adam said:

gardian je bio dobar dok je rostbridzer bio urednik. otkad je on otisao, a to je bilo 2015, dosta se pomerio udesno s levicarenjem na nebitnim temama (tamo gde ih nista ne kosta) ne bi li ostavili utisak da su jos uvek levo orijentisani. podilaze srednjoj klasi koja se pali na spashavanje planete od stoke seljacke koja ne reciklira, ne kupuje lokalne organske proizvode po lokalnim farmama i pijacama, jede meso svaki dan i nosi pazar iz radnje u plasticnim kesama. sto ce reci, klasicni starmertruperi - biznis je dobar, narod je povodljiv al torijevci ipak preteruju. to se najbolje vidi kad krene strajk zeleznickih radnika pa su prepuni srceparajucih prica o gradjanima koji ne mogu da posete babu u domu i da tetki odnesu lek a tek poneki pasus (ako i to) posvete razgovoru s predstavnicima sindikata, posebno otkad je predstavnik mick lynch, koji i te kako zna da objasni zasto se strajkuje i zasto nema dogovora godinama. u principu, gardijan je taman toliko levo koliko i danasnji laburisti - sto ce reci blago desni centar uvijen u naizgled leve oblande. 

 

doduse, mimo politike se svasta zanimljivo moze naci u gardijanu jer su ljude koji ne pisu o politici ostavili na miru da rade svoj posao kao sto su uvek radili. cenim da to bar jos neko vreme nece kvariti jer su svesni da dosta ljudi samo to i cita pa im se ne isplati da talasaju. 

 

ne znam sta bi bio pandan gardijanu kod nas jer ne pratim nasu stampu al znace vec neko ko prati. 

 

Od UK medija pogledam naslovne i po koju vest na Guardianu i zavirim nekad na Independent. Kakav god da je The Guardian, miljama je ispred Daily Telegrapha, Times i ostalih. Daily Smeće i The Sun su tariguz materijal. A tu idu i ostali tabloidi Daily Express, Mirror, itd.

 

Jedva čekam kolumne Marine Hyde :wub:

Link to comment
×
×
  • Create New...