Jump to content
IGNORED

Politika u UK


BraveMargot

  

99 members have voted

  1. 1. da sam podanik krune, glasao bih za:

    • jednookog skotskog idiota (broon)
      17
    • aristokratskog humanoida (cameron)
      17
    • dosadnog liberala (clegg)
      34
    • patriotski blok (ukip ili bnp)
      31

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

 

Jok i nije.

 

Unv0h2M.jpg

 

Quote

 

Transcript: Angry dad's full exchange with Boris Johnson

Man: My daughter nearly died. My daughter nearly died yesterday. I came in and A&E guys were great, but we then came down to this ward here. It took us two hours... [inaudible] it took us two hours for [inaudible] to be put into my seven-day-old daughter. Seven day old. She was six days and 22 hours or something. And that's just not acceptable. This ward is not safe for children. There was one registrar covering the entirety of this ward and the neonatal unit. That is just not acceptable, is it?

Boris Johnson: [Inaudible]

Man: Would you like that for your own children?

[video cuts]

Man: There are not enough people on this ward, there are not enough doctors, there's not enough nurses, it's not well organised enough. The NHS has been destroyed, it's been destroyed, it's been destroyed, and now you come here for a press opportunity!

Boris Johnson: Well actually there's no press here. [Gesturing at press] They're... [mumbles inaudibly]

Man: What do you mean there's no press here! Who are these people?

Hospital staff member: Sir, we need you to stop raising your voice now...

Hospital chief executive: I'm the hospital chief executive...

Boris Johnson: We're actually here to find out what we can do to refurbish this hospital... [inaudible]

Man: Well that's not going to fix things now. It's a bit late isn't it? Years and years and years of the NHS being destroyed...

Boris Johnson: ... We're putting more money...

Man: ... And you're telling me there are no press here? There are no press here?

Boris Johnson: As far as I'm aware this is not a... [inaudible]

Man: This is a press opportunity. You didn't invite the press here? You didn't ask them to come? You don't have a press handler back here?

Hospital chief executive: [Arm outstretched] Sir, Sir, Sir, I'm the hospital chief executive...

Man: Okay, well, fine, well [inaudible] believe whatever you want.

[Man walks away with the hospital chief executive's arm on his shoulder].

 

https://www.mirror.co.uk/news/politics/boris-johnson-confronted-hospital-furious-20089093

Link to comment

Ovo sto kaze ovaj covjek vise ide na racun Cameronove politike i njegovog "Big Society".

Boris valjda pripada socijalnom krilu kod konzervativaca kako sam ja shvatio (kako su ga opisali ovdje :D ).

 

Link to comment

Čovek koji vlada materijom

 

https://www.theguardian.com/politics/2019/sep/18/boris-johnson-surprised-by-level-of-irish-border-checks-brexit

 

Quote

Boris Johnson expressed surprise to his advisers during lunch with Jean-Claude Juncker as he was informed about the scale of checks still needed on the island of Ireland under his alternative plan for the Irish border, according to EU sources.

 

The two-hour lunch in Luxembourg was said by both sides to have been “positive” but EU officials conceded the advantage for them had been in being able to spell out the problems directly to the prime minister. “It seems to have helped the penny drop,” said one diplomatic source.

 

uring talks with Juncker and the EU’s chief negotiator, Michel Barnier, the prime minister was shown in detail how allowing Northern Ireland to stick to common EU rules on food and livestock, known as sanitary and phytosanitary measures (SPS), would still fail to avoid checks on the vast majority of goods that cross the Irish border.

 

Downing Street has described as “nonsense” a report in the Financial Times that Johnson turned to his chief negotiator, David Frost, and the Brexit secretary, Stephen Barclay, and said: “So you’re telling me the SPS plan doesn’t solve the customs problem?”

 

But senior EU sources speaking to the Guardian confirmed that Johnson had expressed surprise during the lunch at the complexity of the situation, and that it appeared to have been a “bit of a reality check to hear it from EU officials”.

 

Sources said it was not the case that Johnson had failed to understand the role of the shared customs territory in the Irish backstop but that it was the scale of checks that would still be necessary without such an arrangement that appeared to hit home.

 

A second EU diplomat confirmed: “When the commission explained the technical challenges and enduring need for customs checks under the UK proposals, Johnson expressed surprise in the direction of his advisers.”

 

:isuse:

Link to comment
1 hour ago, borris_ said:

Ovo sto kaze ovaj covjek vise ide na racun Cameronove politike i njegovog "Big Society".

Boris valjda pripada socijalnom krilu kod konzervativaca kako sam ja shvatio (kako su ga opisali ovdje :D ).

 

 

Big Society je bilo samo fancy name za izbornu platformu, ono odavno nije u upotrebi otkako je Kameron politički mrtav, niti ga se iko seća kao bilo kakve političke strukture - legacy Kamerona i Ozborna koji je svesrdno nastavila i vlada Mejove je bilo sveopšte stezanje kaiša i žestoko rezanje budžeta za sve javne sfere, policija, obrazovanje i NHS u prvom planu.

 

A da je Boris socijalno krilo kod konzervativaca... meni to zvuči kao "naprednjačko krilo koje je za vladavinu prava". Šta onda radi nesocijalno krilo, zalaže se za organizovano streljanje siromaha?

 

5 minutes ago, hazard said:

 

Ovo je jutros izašlo u FT prvo, iako je lako za poverovati, prosto mi malo ipak škripi da "EU sources" baš tako oslikavaju Džonsona da se okrenuo svojima i "Šta... ovo nije kao dovoljno?...", pomalo je too much.

 

Ne kažem da ne verujem, recimo da bi se ovo iz članka sklapalo vrlo dobro u sliku koju čovek ima o Džonsonu da je to od rođenja ultraprivilegovani seronja koji je navikao za sve što želi da samo pucne prstima i da mu drugi to odrađuju, ali hajde for the record da kažemo da je ovo vrlo moguće diplomatska finta Brisela. Ako već Džonson u UK medijima igra prljavo, zašto ne bi i oni, i da je anegdota sa potpunim neznanjem svih osnovnih postulata i izgubljenošću u detaljima jednostavno - izmišljena, i prišapnuta namerno FT-u. Što za sobom povlači mnogo, mnogo interesantnije pitanje - zbog čega bi to sada uradili? Znamo da se iza kulisa opipavaju neke opcije sa time da cela Irska, uključujući Severnu, ostane pod istom EU regulativom samo za poljoprivredne proizvode, i da bi DUP verovatno pristali na to. Vrlo je verovatno i da je to EU daleko od prihvatljivog, ali takođe izgleda da i Francuska i Nemačka ipak žele neki dogovor da se iščekića. Ako je ovaj članak u FT-ju mali prc Džonsonu, pitam se šta je razlog. Priprema terena za odbijanje britanskih predloga?

Link to comment

Meni malo dosadno ovaj gang-banga kako ka Dzonsonu tako i ka Trampu iz jednog razloga: Nula doslednost stampe.

Da je kojim slucajem Boris Kameron, a Trampara Obama/Trudo nista od ovog ne bi niti procurelo niti bi se desilo, jer su to ljudi koji, eto, imaju empatiju pa obilaze bolesnu decu.

Sto vise bude ovakvih napisa, to ce se vise ucvrstiti stav medju Brexitasima da Boris nije elita, vec njihov covek kome elita namesta igru. Prosto, nije rec o nekim cobanima budalama vec ljudima koji vide kako se isti dogadjaj tretira razlicito zavisno od toga ko je protagonista.

 

 

Link to comment
2 minutes ago, Marvin (Paranoid Android) said:

Ovo je jutros izašlo u FT prvo, iako je lako za poverovati, prosto mi malo ipak škripi da "EU sources" baš tako oslikavaju Džonsona da se okrenuo svojima i "Šta... ovo nije kao dovoljno?...", pomalo je too much.

 

Ne kažem da ne verujem, recimo da bi se ovo iz članka sklapalo vrlo dobro u sliku koju čovek ima o Džonsonu da je to od rođenja ultraprivilegovani seronja koji je navikao za sve što želi da samo pucne prstima i da mu drugi to odrađuju, ali hajde for the record da kažemo da je ovo vrlo moguće diplomatska finta Brisela. Ako već Džonson u UK medijima igra prljavo, zašto ne bi i oni, i da je anegdota sa potpunim neznanjem svih osnovnih postulata i izgubljenošću u detaljima jednostavno - izmišljena, i prišapnuta namerno FT-u. Što za sobom povlači mnogo, mnogo interesantnije pitanje - zbog čega bi to sada uradili? Znamo da se iza kulisa opipavaju neke opcije sa time da cela Irska, uključujući Severnu, ostane pod istom EU regulativom samo za poljoprivredne proizvode, i da bi DUP verovatno pristali na to. Vrlo je verovatno i da je to EU daleko od prihvatljivog, ali takođe izgleda da i Francuska i Nemačka ipak žele neki dogovor da se iščekića. Ako je ovaj članak u FT-ju mali prc Džonsonu, pitam se šta je razlog. Priprema terena za odbijanje britanskih predloga?

 

Ja ne mislim da je nužno izmišljeno jer je to čovek koji je izjavio ovo, na TVu, uživo

 

 

 

Nekada stvari i jesu baš onakve kako izgledaju...

Link to comment
3 minutes ago, hazard said:

 

Ja ne mislim da je nužno izmišljeno jer je to čovek koji je izjavio ovo, na TVu, uživo

 

Nekada stvari i jesu baš onakve kako izgledaju...

 

Da, najčešće jesu. Kao što rekoh, ostavljam mogućnost. Recimo, 70-30, 80-20, da verujem da je tako, šta znam.

Link to comment

Inače evo obrisa sporazuma koji vlada UK želi da sklopi sa EU:

 

https://www.itv.com/news/2019-09-17/hl-revealed-the-brexit-deal-johnson-wants-and-why-its-success-all-hinges-on-dublin-writes-peston/

 

Quote

In place of the dreaded backstop - that insurance policy for keeping open the border on the island of Ireland hated by most Tory Brexiters and Northern Ireland’s DUP - Johnson is suggesting:

 

A) A unified single market for agriculture between Northern Ireland and the Republic (a single set of what are known are sanitary and phytosanitary rules), so that cross border flows of livestock and food is not hindered;

 

B) Customs and limited unintrusive goods standards checks on the island but away from the border itself;

 

C) No customs union with the EU for either the whole UK or NI alone;

 

D) Where rules for agriculture or even for other limited markets are set for the whole island by Brussels, the principle of a “Stormont lock” - or, in the words of a source, that “the people of Northern Ireland must be able to withdraw consent, with all that entails”.

 

There is lots to say about all this.

 

But the biggest and most important question is whether Brussels and the EU27 will and can ever accept the principle that the citizens of Northern Ireland could unilaterally choose to end the arrangement.

 

This is an absolute must for Johnson I am told.

 

Equally, Brussels has always insisted that any arrangement to keep open the border should not be capable of being terminated by one side only.

 

Ovde postoje 2 problema.

 

Prvi kao što piše u tekstu gore, EU ne želi nekakav backstop (postojeći predloženi ili nekakva zamena) koji UK strana može jednostrano da poništi. Ovde se pominje da bi to mogao da uradi Stormont (autonomni parlament Sev. Irske) a ne Vestminster. Cela priča o nejednostranosti se vrti u suštini oko toga da katolici/nacionalisti u Sev. Irskoj ne mogu da bude preglasani i fizički odvojeni od Irske mimo svoje volje (mislim, to je cela srž konflikta u SI). Mislim da ovo može da se prevaziđe ukoliko se 1) jasno upiše u sporazaum da samo Stormont, a nikako Vestminster, ima pravo da se izuzme iz nekih elemenata backstopa 2.0 i 2) jasno definiše većina u Stormontu za tako nešto, npr. 4/5 parlamenta, tako da za to mora glasati većina nacionalističkih stranaka, tj. da se otkloni mogućnost da DUP i UUP samo preglasaju Šin Fejn i ostale.

 

Drugi problem je kolika se potencijalna rupa u jedinstvenim tržištu EU pravi sa ovim carinskim i ostalim proverama dalje od granice. To više nije pitana Dablina i Belfasta, već Brisela i svih ostalih EU prestonica. Mislim da će to teže da se prevaziđe nego "Stormont lock".

Link to comment
On 15.9.2019. at 19:22, hazard said:

Libdemsi u izborni program u uvrstili povlačenje obaveštenja po čl. 50 lisabonskog ugovora, tj. jednostrano i potpuno odustajanje od bregzita.

 

Link to comment

Libdemsi uglavnom konkurisu sa konzervama za mesta tako da ce ovaj rast stetiti pre svega Borisu.
U Skotskoj ce SNP razbiti konzerve, tako da ce glavna bitka biti na severu Engleske izmedju Labur i Brexitasa i na jugu sa Libdemsima.

Link to comment

Piše u delu članka koji je neko okačio u tvitu da je u odnosu na pre nedelju dana. Poslednji javno dostupan YouGov bio je od 9-10. septembra i imao je navedene rezultate u članku i u gornjem tvitu. Dakle verovatno rađeno 16-17. septembra.

 

EEyFwELXoAEK_V2?format=jpg&name=4096x409

 

Gardijan je taj Korbinov stav plasirao tek 17. uveče tako da mislim da nije uticalo na rezultate ankete.

https://www.theguardian.com/politics/2019/sep/17/corbyn-vows-to-put-sensible-brexit-deal-to-voters-in-referendum

Edited by vememah
Link to comment
×
×
  • Create New...