Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Opet dovatio Bukovskog. Prvo intervijue, posle "Zene".

 

Steta sto ga jebe savremenost, covek je klasik, i to jedan od boljih. Ozbiljan, kozmicki pisac

Link to comment

Moram priznati, pa da pređemo odmah na bičevanje ili kamenovanje, da me Bukovski nikad nije radio. Možda sam ga čitao u pogrešnom dobu života. Sad me ne privlači uopšte da ga ponovim. 

Link to comment

Ili te radi ili te ne radi. Tako covek pise. Kundera mi je npr. jedan od omiljenih pisaca a nacin na koji pise mnoge ljude odbija.

 

btw. mslim da ne postoji pogresno doba zivota kada se Bukovski cita, jer ja sam ga citao sa osamnaest i sa pedeset, i uvek me radio (doduse, na drugaciji nacin).

 

 

Link to comment
On 7.7.2019. at 11:31, Sludge Factory said:

 

Per Petesun: Odbijam, Idemo da krademo konje, Kleta reko vremena. Sve izdala Geopoetika. 

 

Danas uzeh Odbijam, ali i preporuku od prijateljice koja je zavrsila norveski, Erlend Lu Volvo kamioni.

Javljam utiske.

Link to comment
On 7.7.2019. at 4:31, Sludge Factory said:

 

Per Petesun: Odbijam, Idemo da krademo konje, Kleta reko vremena. Sve izdala Geopoetika. 

Мени је то један од већих сморова био. Уопште не разумем ту фасцинацију норвешком прозом( модерном). Мрак безизлаз, мизантропија...

Link to comment

Pa jbg, takav cajtgajst™. 

 

5 hours ago, John Coltrane said:

 

Danas uzeh Odbijam, ali i preporuku od prijateljice koja je zavrsila norveski, Erlend Lu Volvo kamioni.

Javljam utiske.

 

Ima dosta tih Norvezana sad, kod Geopoetike pored Lua imas i Gordera. Ima i krimica, Nesebe je sad ultra popularan, pa Karin Fosum, itd. ako volis to. Ima i Osne Sejerstad, Laguna ga je izdala, pisao je neke putopise iz Srbije, ili tako nesto. 

Link to comment
37 minutes ago, Sludge Factory said:

Osne Sejerstad, Laguna ga je izdala, pisao je neke putopise iz Srbije, ili tako nesto. 

 

Osne Sejerštad Je žena. Ja sam prvo čitala njen putopis "Knjižar iz Kabula" i dugo mi je bila jedna od dražih knjiga.  Sve dok nisam čitala tu o Srbima. Ne sviđa mi se kako smo prikazani, mada verovatno nije problem u piscu, nego u nama :D

 

 

Link to comment

Nemam pojma, nisam citao, samo sam se setio toga jer imam negde u malom mozgu da je iz Norveske, pa sam guglao ime. A zvucalo mi je da je musko ime, eto kolko znam o Norveskoj :D 

 

Ugl, skandinavce sad stancuju kao na traci, Coltrane ce imati da se zabavlja dugo. 

Link to comment
12 hours ago, Sludge Factory said:

Pa jbg, takav cajtgajst™. 

 

 

Ima dosta tih Norvezana sad, kod Geopoetike pored Lua imas i Gordera. Ima i krimica, Nesebe je sad ultra popularan, pa Karin Fosum, itd. ako volis to. Ima i Osne Sejerstad, Laguna ga je izdala, pisao je neke putopise iz Srbije, ili tako nesto. 

 

Gordera sam čitao Devojku sa pomorandzama i Sofijin svet koji je tad bio najishajpovaniji roman. 

To je bilo u srednjoj, nisam mu se vracao a mozda bi trebalo.

Link to comment

Pročitah Idiota pre neki dan.Meni najbolji roman Dostojevskog.

 

Slaže li se neko sa mnom? Iz mog užeg okruženja niko. 😄

Edited by Milošica
Link to comment

Ne znam sta si jos citao od njega ali Idiot svakako ima snagu.

 

Ja bio pregazen tri dana posle poslednje strane, razvalio me. Braca Karamazovi su takodje tu negde, Zlocin i Kazna, Zapisi iz Mrtvog Doma... ne bih mogao da odaberem najjaci, pisac je takav da sva njegova dela imaju kontinuitet u snazi.

 

Genije.

Link to comment
 
Gordera sam čitao Devojku sa pomorandzama i Sofijin svet koji je tad bio najishajpovaniji roman. 
To je bilo u srednjoj, nisam mu se vracao a mozda bi trebalo.
Ja sam oba ta čitala u srednjoj školi i ničeg se ne sećam :/
Link to comment
  • Meazza featured this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...