Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

14 minutes ago, ultra plasticni said:

Uklopilo mi se sto sam preslusavao neke podkaste antikolonijalne provinijencije, a ticu se Antila, pa mi je zanimljiv i drugaciji ugao gledanja na celokupno desavanje. S druge strane, dobro mi dodje i kao priprema za rimejk Papilona iz prosle godine, ako uopste pogledam, mada su ocene tanke. Nije bas da nas je potpuno preskocio, ima jedna recenica, u uvodu gde nas upoznaje sa De Golom pa kaze na mestu gde je bio ubijen jugoslovenski kralj... klasicna minijaturija.

Smesno mi je bilo kada ga Kami retoricki tuzno pita zar ce Francuska da bira izmedju Amerike i Sovjeta, integritet jebiga

 

A pa ima i kada se na prijemu kod Maoa u sebi pita kako to da se 2 najveca antistaljintm buntovnika nikada nisu sreli...

Mao je jedan, pogodi ko je drugi? :D 

 

Sve na stranu, ako nista drugo, Malro dobro pise, a i srpskohrvatski prevod je odlican, ako njega citas, naravno.

Link to comment
On 21.1.2019. at 15:20, Strahan said:


Hvala, uzecu the grat am novel, pastoralu sam procitao. Skoro sam se upoznao sa njim i prija mi. Ovo sto sam iscitao sve mi je leglo


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

 

Nema na cemu. To je najbolji alt roman posle DIckovog The Man in High Castlae, a na tragu je  i Never Let Me Go, uz uz Ishigura najveci engleski pisac. Uz Mcewana. Auster naravno takodje

Edited by Giggsy
Link to comment
20 hours ago, namenski said:

Za eventualne ljubitelje, preveden je i The Feed, Vulkan izdavastvo:

fid-nik.jpg

 

Meni dosadno.

I praznjikavo.

 

 

Nisam citao, ali koliko znam ovo je ipak distopija. Probacu svakako

Link to comment
On 27.1.2019. at 10:00, Giggsy said:

 

Nema na cemu. To je najbolji alt roman posle DIckovog The Man in High Castlae, a na tragu je  i Never Let Me Go, uz uz Ishigura najveci engleski pisac. Uz Mcewana. Auster naravno takodje

Šta podrazumevaš pod alt roman? Alternativna istorija?

Link to comment

Pa pod cistom definivijom - roman gde se desilo nesto sto nije, a moglo
Zato sam pomenuo Ishigura, tu nema buducnosti koja je izmenjena, isto kao kao i kod mcEwana,a. Cisto streberski. Ako ne gledamo tako i 1948. je alt. ali nije

Dakle samo gde se nesto izvesno desilo, ali je narator promenio sve.Tako su mene ucili barem

Morovva Utorija je alt istorije, samo dok ne shvatis da nema nicega sto je sbbgbb. Ili ima 20%

Recimo i P.'s Correspondence je alet, ali nema tu. toga osim pukog menjanja istorije.

Ne znam, ja ma preko Dick (no pund ) ne miou pP.'s Correspondence recimo moze da prodje

Smorih

Da u izmedju distopije, utopije i atiautopije, iako lice na je ogromnu, na alt istoriju.I da, dosta sam smorio

Edited by Giggsy
Link to comment
3 hours ago, Giggsy said:

Nisam citao, ali koliko znam ovo je ipak distopija. Probacu svakako

Probaj :) 

Inace, mislim da se preteruje sa insistiranjem uterivanja u zanrove, kompjutersko, digitalna internetska, anti-knjiga vremena valjda, ko ce ga znati.

Pomenuti The Feed sledi, nalazi se na liniji klasika, ako ne i zacetnika zanra, poput Smrti trave ili Dana trifida, Velsa ne racunam: pojavio se na drugom, anti-tehnoloskom talasu naucne fantastike (ovaj starovremski izraz je po meni sasvim dovoljan), posle prvog talasa neogranicenog optimizma koji se uzdao u moc progresa i neupitnu veru da je tehnoloski napredak, sam po sebi, garancija napretka civilizacije i sprecavanja katastrofa sa sve stalnim i neprekidnim savljadjivanjem prirode: rodio se sa Zil Vernom, umro sa Prvim svetskim ratom i spoznajom sta su sve ljudi sposobni da urade sami sebi, a uz pomoc tehnologije koja se otrgla kontroli.

Ali, sve u svemu, jebes teoriju, dovoljno je citati :) 

 

Link to comment
2 minutes ago, namenski said:

Probaj :) 

Inace, mislim da se preteruje sa insistiranjem uterivanja u zanrove, kompjutersko, digitalna internetska, anti-knjiga vremena valjda, ko ce ga znati.

Pomenuti The Feed sledi, nalazi se na liniji klasika, ako ne i zacetnika zanra, poput Smrti trave ili Dana trifida, Velsa ne racunam: pojavio se na drugom, anti-tehnoloskom talasu naucne fantastike (ovaj starovremski izraz je po meni sasvim dovoljan), posle prvog talasa neogranicenog optimizma koji se uzdao u moc progresa i neupitnu veru da je tehnoloski napredak, sam po sebi, garancija napretka civilizacije i sprecavanja katastrofa sa sve stalnim i neprekidnim savljadjivanjem prirode: rodio se sa Zil Vernom, umro sa Prvim svetskim ratom i spoznajom sta su sve ljudi sposobni da urade sami sebi, a uz pomoc tehnologije koja se otrgla kontroli.

Ali, sve u svemu, jebes teoriju, dovoljno je citati :) 

 

 

Ne, ali, opet, to su mene oucili na doktorskim.
Distopija poicinje neobjasnjenjim razrlogom sta je distopiaj, kao recimo 1984., imas cak i fimove Syolent Geeen. Orvelova Farma  pocinje elli to nije njena osnovna prica

Distopija po pravilu ne daje objasnjenje otkud mi u kurcu, neki pomenu neki nigde. The Beach, recimo, nigde ne daje objasnjenje, dok ne procitas da je o V-War-u

Jedan od najboljih distopija koje sam zaboravio je Gospodar muva - Ako ne skontas, ne kontas da je distopija

Nisam jos ni lego, pricacemo

Ali slazemo se dovoljno je citati :)

Link to comment

Filip Dik - Tecite suze moje, reče policajac

 

Tripozno, suludo i zabavno, ali moram reći da je posustao pred kraj, pa sam malo razočaran objašnjenjem misterije

Spoiler

droga koje menja percepciju stvarnosti, već viđeno u Palmeru Eldriču

i još par nelogičnosti.

 

Svejedno, dobra vožnja.

Link to comment
On 28.1.2019. at 12:47, namenski said:

Probaj :) 

Inace, mislim da se preteruje sa insistiranjem uterivanja u zanrove, kompjutersko, digitalna internetska, anti-knjiga vremena valjda, ko ce ga znati.

Pomenuti The Feed sledi, nalazi se na liniji klasika, ako ne i zacetnika zanra, poput Smrti trave ili Dana trifida, Velsa ne racunam: pojavio se na drugom, anti-tehnoloskom talasu naucne fantastike (ovaj starovremski izraz je po meni sasvim dovoljan), posle prvog talasa neogranicenog optimizma koji se uzdao u moc progresa i neupitnu veru da je tehnoloski napredak, sam po sebi, garancija napretka civilizacije i sprecavanja katastrofa sa sve stalnim i neprekidnim savljadjivanjem prirode: rodio se sa Zil Vernom, umro sa Prvim svetskim ratom i spoznajom sta su sve ljudi sposobni da urade sami sebi, a uz pomoc tehnologije koja se otrgla kontroli.

Ali, sve u svemu, jebes teoriju, dovoljno je citati :) 

 

 

U pravu si. 19. vek je bio vek nekog progresa, vere da cemo u 20.biti vec u svemiru. Dovoljno je citati Jadnike i koliko narator veruje da moze doci samo bolje. A onda je doslo ovo sto si ti rekao. Otuda mnogo vise distopija nego utopija u 20. veku. Izgubila se vera

Kad smo kod Dicka, kako je on bedan zivot imao, a sta su sve adaptirali kad je umro i kolko je to para donelo. Tuzno

U jednom periodu je jeo psecu hranu

Edited by Giggsy
Link to comment
17 hours ago, Pečorin said:

Filip Dik - Tecite suze moje, reče policajac

 

Tripozno, suludo i zabavno, ali moram reći da je posustao pred kraj, pa sam malo razočaran objašnjenjem misterije

  Reveal hidden contents

droga koje menja percepciju stvarnosti, već viđeno u Palmeru Eldriču

i još par nelogičnosti.

 

Svejedno, dobra vožnja.

 

Jesi čitao nešto od Dika pored toga? Meni je isti utisak za dosta djela njegovih, krene super, zalaufa se, nabaci brdo sjajnih ideja ali ih ne razradi, onda krene da šlajfa i razriješi to nekako slabo, kilavo, kao da se umori, pa ostane rupa, što kažeš nelogičnosti. Sjajne ideje i tanak storiteling™. 

Recimo Čovjek u visokom dvorcu mi pada na pamet da ima sličan problem. 

Edited by James Marshall
Link to comment

Čitao sam još ubika i tri stigme Palmera Eldriča, oba su ipak bolja od policajca.. Za Palmera Eldriča čak mogu reći da mi se sviđa kraj.

Takođe, dijalozi između likova umeju biti blago rečeno čudni.

Link to comment
17 hours ago, James Marshall said:

 

Jesi čitao nešto od Dika pored toga? Meni je isti utisak za dosta djela njegovih, krene super, zalaufa se, nabaci brdo sjajnih ideja ali ih ne razradi, onda krene da šlajfa i razriješi to nekako slabo, kilavo, kao da se umori, pa ostane rupa, što kažeš nelogičnosti. Sjajne ideje i tanak storiteling™. 

Recimo Čovjek u visokom dvorcu mi pada na pamet da ima sličan problem. 

Човек у високом је изузетак у односу на замерку ( сасвим оправдану) коју си навео. Зато је и ремек дело.

Edited by porucnik vasic
Link to comment
  • Meazza featured this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...