Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

On 31.1.2019. at 7:13, porucnik vasic said:

Човек у високом је изузетак у односу на замерку ( сасвим оправдану) коју си навео. Зато је и ремек дело.

 

Bas sam hteo isto da napisem. 

Link to comment

odoh do biblioteke pre odlaska na selo. ovde, vatrica, sneg (koji se otopio), forum, filmovi sa diska i tri knjige. dva toni parsonsa i "doviđenja tamo gore" pjera lemetra. ova poslednja, sjajno napisana knjiga o prvih par godina posle WW1. o invalidima, ratnim profiterima, "snalaženju". ne bih da prepričavam, pročitajte. posle izguglah i videh d je sveže napravljena filmska adaptacija. naručih na kiosku. valjda će da stigne do povratka u varoš.

 

toni parsons? šta znam. uzeo sam knjižicu sa 7 kratkih priča "odlasci" o službama na aerodromu hitrou: pasoška, briga o životinjama, vatrogasci, kontrola leta, čista pista..........zanimljiva za upoznavanje funkcionisanja nečega bez čega se ne može. recimo, terači ptica koje se muvaju oko piste - snimljeni zvuci straha različitih ptica. i, tako to. 

 

drugi parsons, krimić "stari grobovi" o masakru familije i tarženju kasapina. nivo opširnog roto romana, otprilike. bila mi je čist višak epizoda posle hvatanja detektiva vulfa. mislim, jedna je lizbet salander, ovo je bilo, onako, k'o na fiilmu. moglo bi njegovo izbavljenje da bude i na manje spektakularan način. nije se moglo i bez aktuelog: seksualno nasilje u porodici i pedofilija. dobro je za ambijent u kome sam.

Link to comment

Nisam upoređivao prevod, nego sam pomislio da čitaš zahvaljujući reizdanju.

Isto je bilo i sa mnom - sasvim slučajno otkriće.

Čitao sam je dok sam još bio mlad, pa je knjiga ostavila trajne posledice. Tebi je lakše, otkrio si je u zrelim godinama.

Link to comment
  • Meazza featured this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...